Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek ez így korrekt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez így korrekt lenne? Övé a ház, én felújíttatom?

Figyelt kérdés

A barátommal szeretnénk lassan összeköltözni. A családjának megvan a régi kisebb háza, üresen áll évek óta, a nagyszülők tárolnak benne kacatokat. Nem áll romokban a ház, de ráférne egy kis ráncfelvarrás.

Nem szeretnék csak úgy beköltözni minden nélkül, aztán örülni magamnak, szóval arra gondoltam, hogy a felújítást én finanszíroznám.

Szerintetek ez így korrekt?


2016. ápr. 27. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
korrekt
2016. ápr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Én írnék róla szerződést, azért ez nem két fillér.
2016. ápr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi most költözünk be az én lakásomba. Nem túl jó állapotban vettem, úgy lett kiadva, és most nulláról felújítjuk. A párom finanszírozza a felújítást és természetesen szerződést írunk róla. Ezt nem lehet máshogy.


Nehogy szerződés nélkül állj neki felújítani.


Én sem akarom kiforgatni a páromat, ő is tudja, de eszünkbe nem jutna ezt mindenféle biztosíték nélkül megcsinálni. Nem egy egyszerű kifestésről van szó.

Nálunk most a probléma, hogy így kiesik egy egészen nagy bevételem azáltal, hogy visszaköltözünk, tehát ennek megfelelően egyeztünk meg, és nem értékarányos szerződést írunk, hanem fix összegről.


Ez a helyzet a nagy kiadástól függetlenül a páromnak kedvez jelenleg.


Tehát persze, korrekt, de legyen szerződés!

2016. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék a barátod, összebútorozás előtt állnánk, és te szeretnéd felújíttatni a saját pénzedből a házat, akkor minimum én volnék az, aki szorgalmazná, hogy írjunk róla szerződést. Ez így korrekt.
2016. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, észnél légy, hallgass a többiekre, mert az ördög nem alszik.
2016. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Korrekt,de SZERZŐDÉST ÍRJATOK!!! A párod is megérti a miértjét. :)
2016. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze, szerződést írunk és akkor nincs gáz, ilyen szempontból semmi gond.
2016. ápr. 27. 13:13
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egész addig korrekt, amíg ott laksz nála.

Aztán ha egyszer szétmentek, akkor majd futhatsz a pénzed után, mert szerződést írni egy dolog...

Neked oda a pénzed, neki meg lesz egy felújított háza.


Innentől pedig mindent te fogsz állni? Mondjuk én nem csak a szerződéshez ragaszkodnék, de ahhoz is, hogy kössön egy biztosítást az ingatlanra, ha eddig nem volt.

Nem sok jó sül ki belőle, ha egyiknek van háza, és oda költözik a másik, mert előbb-utóbb elő fog kerülni az "ez itt az én házam, és az van amit én akarok".

2016. ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De szerintem ha korrekt, ő is beleszáll a felújításba.
2016. ápr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi is írtunk papirt..A szüleimtől megkaptam a házat.Anyukám még él de mivel érkezik a második baba elég szűkösen lennénk.Beépítettük a tetőteret külön.fürdöszoba,konyha rész lett csinálva.Ha egyszer ne adj isten külön lennénk..akkor kifizetném neki a beépítés költségét.
2016. ápr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!