Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tavasszal összeköltözünk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tavasszal összeköltözünk a párommal. Elmondanátok a véleményeteket pénzügyi szempontból?

Figyelt kérdés

Érdekelne, mások hogy jönnek ki. Mire mennyit költ egy tipikus 20-as évei elején járó pár.

Egyelőre nagyon keveset keresünk, a párom 120-at, én mivel nemrég lettem vállalkozó (fodrász), ezért olyan havi 40-50, de ez folyamatosan növekszik, ahogy nő a vendégköröm. Tudom, ez nagyon kevés pénz, de szerencsére a lakásra nem kell majd sokat költenünk, mert rokonoké. Nem kérnek bérleti díjat, csak rezsit kell fizetnünk (azt mondják max 30000 télen amikor a leghidegebb van).

Szóval érdekelne, milyen költségekkel számoljunk, hogy osszuk be a pénzt, nyilván már mi is jól átgondoltuk, de érdekelne mások véleménye akik hasonlóan élnek, hátha van valamilyen kiadás amivel nem számoltunk.

És akik hasonlóan élnek (hogy az egyik fél jelentősen többet keres), ők hogy osztják be a pénzt, hogy igazságos legyen, ami mindkét félnek jó?


2016. febr. 10. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha még autótok is van akkor azt is kell tankolni, plusz a kaja egész hónapra, nem mondom hogy félre tudtok tenni mert hát nem tudom mennyire költekeztek egy nap, szóval a hónap végéig kitudjátok húzni magatokat
2016. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon értelmes a kérdésed, képzeld, pont tegnap szerettem volna egy ilyen témát indítani. Ha ezzel segítek, én leírom a tapasztalataimat 4 év együttélés után. Egyrészt: ha nincs bérleti díj, és egyelőre max. 30 000-nyi rezsikötelezettségre van kilátás, akkor a bevételetek nem vészesen alacsony a biztos fix kiadások arányában. Ételre el lehet költeni egy 2 fős háztartásban akár 50ezret is (attól függ mennyit és mit esztek), ezt akár havi 25-30 ezerre is le lehet csökkenteni (és sajnos fel is lehet tornázni, ha nem figyelsz oda). Egyéb kiadások: higiéniai termékek, háztartásban folyamatosan szükséges termékek (tisztítószerek, wc papír:))(fontos:)) fűszerek, olaj, ecet stb, ezek szokásoktól is függenek. Ezek mellett nem tudom mennyi bútor van a lakában, kell-e valamit felújítani (ha ingyen laktok, akkor lehet, hogy elvárják, hogy ti ujítgassátok, nem tudom). Az ilyesmit egyébként érdemes előre tisztázni, illetve hiába ismerősről van szó, csináljatok valamilyen szívességi lakáshasználati szerződést, amiben rögzítitek, hogy milyen állapotban volt a lakás, és mit vagy köteles te fizetni, mert hosszútávon 100% hogy elő kell venni a szerződést, mert vita lesz. Na szóval: nekünk volt nagyon nehéz időszakunk anyagi szempontól, utána szééép lassan helyreálltunk, jobb állásunk lett, több fizetésünk. ezt úgy képzeld el, hogy volt, hogy több hónapig az én 80ezer nettós fizetésemből éltünk, ekkor kölcsön kellett kéregetnünk, belehaltam a szégyenbe, de muszáj volt. Ma ketten 600 ezer forintot keresünk és már saját házat vettünk tavaly, hitel nélkül. Változnak az idők:)Nyilvánvalóan többet tudunk most költeni a boltban is, mint akkoriban (de akkoriban is ellavíroztunk). arra nagyon oda kell figyelni, hogy rezsiszámla illetve tévé és internet mindig legyen befizetve, komolyan, mert jön a stressz, ami a legrosszabb. Én úgy gondolom, hogy Nektek ez nagy előny, hogy nem kell abérleti díjat fizetnetek, így ezeket az alapvető dolgokat fogjátok tudni finanszírozni. Neked pedig be fog indulni a vállalkozásod. Próbáljatok meg áthidaló megtakarításokat képezni. Most egyelőre ennyi jutott eszembe, ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban is, szeretek erről beszélgetni, mert fontos téma szerintem is. (ruházatról és egyéb kiadásokról még nem írtam, ez is érdekes kérdés, mert amikor olyan kevés volt a jövedelmünk, akkor erre szinte semmilyen lehetőségünk nem volt, és fokozatosan kezdtem az önbizalmamat is elveszíteni, ami lelki szempontból fontos lehet).
2016. febr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ment nektek a zöld kéz! :)

1: igaz, ezt kihagytam, a páromnak van autója, úgyhogy még az is elég jelentős, mondjuk azt már megbeszéltük, hogy az azzal járó költségek az övéi, mert ő jár azzal munkába, én nem használom.

2: köszönöm a részletes elemzést, reméltem, hogy fogok ilyesmit kapni! :) és gratulálok az életetekhez, fantasztikus, hogy havi 80-ból eljutottatok 600-ig! Jó ilyet olvasni, van remény! :D És ami még jobb, hogy amikor 80 volt az összes jövedelmetek nem adtátok föl és költöztetek haza (bár nem tudom, mennyi idősek voltatok és milyen helyzetben voltatok akkor), nekünk az egyik legnagyobb félelmünk, hogy nem jövünk ki a pénzből és mindenki szépen hazaköltözhet a szüleihez. Ezért is vártunk 5,5 évet az összeköltözéssel, és bár még mindig nem valami fényes a helyzet, legalább mindkettőnknek van stabil munkahelye.

Pár hónapja még úgy volt, hogy másik munkahelyre megyek, ahol fixen 150+jattot kaptam volna. Akkor azt beszéltük (ami mindkettőnknek tetszett), hogy mindkettőnknek a fizetésével arányosan osztjuk el a költségeket, hogy ne az legyen, hogy neki marad 30000 Ft-ja, nekem meg 60000, hanem akkor nyilván aki többet keres az többet is vállal. Én ezt persze most is így gondolom, hogy így lenne helyes (főleg, hogy pár hónap-1 év múlva már biztosan többet fogok keresni nála), de persze a páromnak vannak ellenvetései.

Mit gondoltok, hogy lenne igazságos? Ilyenekre ti figyeltek, hogy pl ő jóval többet eszik mint én, többet gépezik és tévézik, stb.? Vagy mindent egyenlően osszunk el? Vagy mindenki minden pénzét dobja a közösbe? Hogy érdemes ilyenkor csinálni?

2016. febr. 10. 15:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk minden közös, de nem láttuk értelmét ide-oda pakolni a pénzt.

Kb egyszerre kapjuk meg a fizetésünket. Az enyém megy megtakarításnak, mert az a kevesebb, 80 ezer. A férjeméből pedig élünk, ami 120 ezer.


Nálunk 1 hónap így néz ki:


Rezsi: télen max 30-35 ezer, tavasszal-ősszel 23-28 ezer közt, nyáron 10-25 ezer közt

Közlekedés: én lábbusszal járok, mert 10 percre van a munkahelyem, a férjem bérletét térítik, plusz kiegészítés 3-4 ezer ft.

Bevásárlás: havonta 45 ezer ft

Extrák: pl szórakozásra, hobbira költött pénz 20 ezer ft havonta. Ezt nem mindig költjük el. Kb ennyi.


Sok mindentől függ milyen kiadásaitok vannak. Mivel közlekedtek, milyen ételeket esztek, mennyire figyeltek oda az árakra stb.

2016. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Közös kassza van. Én 80 ezret kapok, párom 160 körül de megosszuk feltétel nélkül. Nincs enyém, tiéd, stb.

Szeretjük egymást így sose volt gond ebből, a pénzt teljesen egybe kezeljük, nem nézzük soha külön hogy Te vagy Én. 1 éve lakunk együtt.

2016. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
én 2-es vagyok, sokat beszélő:) annyit tennék még hozzá, hogy mi is teljesen közös kasszán vagyunk, ennek az az értelme, hogy véletlenül se alakuljon ki versenyhelyzet ezen a téren, ami mérgezné a kapcsolatot. Azért ez sem könnyű mindig. nekem volt olyan, hogy úgy éreztem, hogy a fenébe...én többet dolgozom, többet keresek és mindent a közösbe dobok, magamra alig jut, majdnem ráment a kapcsolat, mert igazságtalannak éreztem sok időn keresztül. Aztán fordulat: én nem kerestem, csak nagyon keveset, ő meg sokat. Ekkor viszont kifejezetten jól jött a közös kassza:))) Most meg kb ugyanannyit keresünk és már tök egyértelmű a közös kassza, leégne a pofám, ha "saját" pénzem lenne:) Mi egyébként 26 és 41 évesek vagyunk, 15 é van köztünk a párom javára.
2016. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Orfeus ***** válasza:

Nálunk van már egy baba, akkor már azt is leírom nálunk hogy alakul a buli :)


Én keresek valamivel 200 felett, órabéres vagyok, igazából ha túlóráznék, kapnék lehetőséget ez menne feljebb elég rendesen, de általába ennyi a minimum. Párom 80-at kap, úgy hogy otthon van a babával.


80-85-re jövünk ki az albiba kb kereken, így az én fizumból vagyunk. A babára 30-40k körül költünk havonta, pelenka, tápszer, mostmár mellé is táplálunk ugye, ilyen olyan gyógyszerek, fogára, pocakjára, persze ez ilyen fogyóeszköz, akkor használjuk amikor kell, ha nem akkor nem, de olyan pici kiszerelésbe vannak hogy kb elfogy a hónapba, nagyon fájós a baba. Aztán ugye nő mint a gomba, ruhákat venni neki, ilyesmi, 30-40 pillanat alatt elillan.


Aztán ugye akkor telefon előfizetés, sajnos amikor összejöttünk már ugye semmink nem volt, ugye jön a jó öreg hitel, Provident, Cetelem (senki fel ne vegyen tőlük), az is egy 40-es plussz előfizu, legyen 55 körül.


Innentől ugye jön az hogy háztartás, szemeteszsáktól kezdve a szappanig, tusfürdő stb az sem áll meg 10 alatt ugye.


Nálunk ami nagy hátrány hogy sok sok évig versenysportoltam, így szeretek sokat enni, és valamilyen szinten a minőséget is megköveteli a szervezetem, amennyire csak lehet. 25-30-ra 2 főre ne is számolj, az kb kenyér meg vaj.

Most dobtunk össze tegnap rakot kruplit. Krumpli 600, kolbász 1200, tejföl 500, tálcás tojás 1100, sajt 600. Meg volt durrantva elég rendesen az tény, 2 napi ebéd volt belőle, viszont ebbe nincs az hogy meloba eszek, reggeli, vacsora, veszek 1 kávét, stb.


Nálunk kajára simán elmegy 60, lehet keveset is mondtam. Laktam egyedül, de akkor se jöttem ki 25 körül. Max ha nem eszel húst meg ilyeneket, akkor 1 személyre ki lehet hozni a hónapot, de napi kb 800 ft-ra szerintem lehetetlen, vagy iszonyúan kicentizve.


És ami nekünk maradna azt vagy a hitelbe fizetem, vagy valami úgy is jön ami miatt nem nagyon tudunk félretenni, mondjuk januárba rotavírust elkapta a baba, kórházba voltunk, ott csak az 1 hét 20k feletti kiadás, kiküldtek minden féle gyogyszert venni a dokik mert h nekik nincs, meg ilyenek.



Minálunk igazából a kis csemege, rágcsálnivaló filmnézés közbe, ilyesmkire megy el a sok kicsi, mi is tudjuk hogy itt csúszik ki az a pár ezer, de úgy van vele az ember hogy nem bagózik nem iszik akkor nehogy már...


És ugye nem számoltam most bele hogy akkor ruhát veszek magamnak, vagy kinézek akármit stb.


Ne számoljatok csak kajával, az ilyen kommentekkel ne is foglalkozz, az a pénz ha ügyesek vagytok kihúzza hó végéig, és amíg be nem indul az üzleted addig el tudtok lenni belőle valahogy, de oda kell figyelni, hamar kifolyik az ember kezéből. És ezt sajnos nem lehet fixen számolni hogy na most akkor erre x forint arra x forint, ez szerintem nem így megy.

2016. febr. 16. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a sok segítséget!Most leültem összeirogattam, mi mindent kell beszereznünk a költözéshez, háát még nem nagyon tértem magamhoz. Nagyobb tételek a mosógép, valami apróbb konyhabútor, de persze mindenből használtat.és akkor jön a sok kis apróság, pl. edények, szőnyeg, terítő, evőeszközök, teregető, stb.. . erre kíváncsi leszek, mi lesz a vége... :D
2016. febr. 16. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!