Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek engednem kéne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek engednem kéne, hogy a párom unokahúgát magunkhoz vegyük?

Figyelt kérdés

A szülei meghaltak, ott maradt az 5 éves kislány. Nagyszülők nincsenek, otthonba kerülne, ha mi nem vennénk magunkhoz. A párom egyből belement, nem is akart vitát nyitni erről, de hogy őszinte legyek ,ez nekem annyira nem tetszene. Sőt én nagyon nem akarom, hogy a nyakamra jöjjön még egy gyerek is, fiatal vagyok, és ez az anya szerep nem is nekem való. Ő viszont mindenképp szeretné, ha magunkhoz vennénk.

Mit gondoltok, ti belemennétek?


2016. febr. 1. 18:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
61%
A gyakoris rögtönítélő bírókra ne hallgass, a "gyerek szent és mindenek felett álló" mentalitás szélsőségesen túlzó, teljesen normális, hogy ellenérzéseid vannak ezzel kapcsolatban. Pusztán kötelességtudatból soha ne tedd fel az életed ilyen horderejű dologra, mert az hosszútávon mindenkinek rossz lesz. Ha biztosan azt érzed, hogy neked ez sok, ha nem bírnád el se te, se a kapcsolatotok, akkor ne menj bele semmiképp, még ha így a kapcsolatból is ki kell lépned. De ami ennél is fontosabb, ne hagyd, hogy magadra vedd azt a sok gyűlöletet, amit például itt is kapsz emiatt, mert nem érdemled meg.
2016. febr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező párja döntött, ő egyedül is felvállalja a kis árvát. Ez a gyerek nem egy akárkinek a porontya, hanem az unokahúga, azaz a testvérének a gyereke. A testvérem kiskorú gyerekét nem küldöm intézetbe.
2016. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
22%

Mitől volnál te kompetens ilyen családi dolgokban?

Én már most kirúgtalak volna... bár hát nyilván össze se kerülnénk.

2016. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
58%
A párod egy öt éves kislánynak biztosítana normális lehetőséget a további életére az intézet helyett. Ez egy teljesen normális, érett gondolkodású férfira vall, aki nem hagy magára egy rokon gyermeket. A képbe te nem illessz bele. Te simán elnéznéd, hogy az a szegény kislány nagykoráig egy intézetben legyen, mert te itt hisztizel és nyivákolsz, hogy akkor most mi lesz. Mi lenne? Nem tetszik? Ott az ajtó. A párod is megmondta.
2016. febr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, Kérdező, van az az élethelyzet, amikor nem azzal törődsz, hogy neked mi a jó. Hanem azzal, hogy egy másik, ártatlan kis ember hogy maradhat normális körülmények között életben. Én értem a problémádat, ha most hirtelen hozzám vágnának egy ötéves gyereket, én is megriadnék, de meg kell próbálnod, nem hagyhatod magára vele a párodat.
2016. febr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Majd írd meg hogyan döntöttél.
2016. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo nyugi jo potanya leszel megszereted a kislanyt ne felj

Nekunk is van ket ajandekgyerekunk ugyanigy kaptuk oket

Par ev alatt nem is tudom az 5 kozul melyiket szultem es melyik ajandek

Jottek mas lehetoseg nem volt belejottunk

Egy mar felnott es 15 evet elt velunk szuleinek tekint de soha nem hivott anyanak

Anya a mennyorszagban van neki

2016. febr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Örökbe fogadjuk. Már kiengedték a kórházból, ma délelőtt jöttünk haza. Járunk gyermekpszichológushoz is, de mindenkitől sok segítséget kaptunk. Hát hogy őszinte legyek elég furcsa most ez a helyzet, de majd hozzá szokok, a jövő héten nem is megyek dolgozni, azt terveztem, hogy megcsinálom a szobáját, mert most még elég üres. Átfestem a falat, hogy ne ilyen rideg fehér legyen, áthozzuk a cuccait, ágy, íróasztal, szekrény, stb..., meg csinálok majd neki ilyen ablakdíszeket az ablakra. :)

Szegénykém még sokszor pityerek, és keresi a szüleit, tegnap is úgy aludt el, hogy a párom mellette volt. De napközben igyekszünk minél jobban elterelni a gondolatait, és aszerint cselekedni, amit a pszichológus tanácsolt, hogy könnyebben feldolgozza, elfogadja ezt az új helyzetet.

2016. febr. 4. 16:30
 29/31 anonim ***** válasza:

Klassz! XD

ha akarod megírom a tapasztalatomat az örökbefogadásról, bár nálunk kisebbek voltak.

2016. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Jófej vagy, Kérdező. Jól döntöttél.
2016. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!