Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek engednem kéne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek engednem kéne, hogy a párom unokahúgát magunkhoz vegyük?

Figyelt kérdés

A szülei meghaltak, ott maradt az 5 éves kislány. Nagyszülők nincsenek, otthonba kerülne, ha mi nem vennénk magunkhoz. A párom egyből belement, nem is akart vitát nyitni erről, de hogy őszinte legyek ,ez nekem annyira nem tetszene. Sőt én nagyon nem akarom, hogy a nyakamra jöjjön még egy gyerek is, fiatal vagyok, és ez az anya szerep nem is nekem való. Ő viszont mindenképp szeretné, ha magunkhoz vennénk.

Mit gondoltok, ti belemennétek?


2016. febr. 1. 18:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
93%

En baromira gyerekellenes vagyok, de ha a ferjem ilyen szituba kerulne kerdes nelkul befogadnam a kolykot hiszen a gyeteknek o az egyetlen csaladja. A gyerekek olyanok amilyenne neveled oket, ezt ne felejtsd el. Tehat lehet a kislany egy rosszcsont, de ez jo es szereto nevelessel atfordithato.


Masreszt ez neki ugyanolyan nehez mint neked, es lehet h baromira utalod az egssz helyzetet itt te vagy a felnott es neked kell felnonod a feladathoz. Nezd, barmennyire is irritalo egy gyerek (mert a zomuk az) az osszesben van valami ami szeretheto es ha ezt a pontot megtalalod akkor hidd el h szeretni fogod.


Fontos, h nyitottan allj hozza es ne duzzogassal, vagy pedig hagyd el a pasit. Ez a ket lehetoseg van. Engem a gyerek szotol a hideg raz de szeretem a ferjem gyereket, mert alapvetoen egy szeretnivalo kolyok csak neki is megvannak a sajat hibai, de ha valaki bantani merne kb letepnem az illeto orrat:-)


Fura dolgok ezek es hidd el bele lehet ebbe jonni. Neki kell egy anyuka, ez van, marpedig egy jo anyuka. Bixtos vagyok abban h akar,ennyire is remiszto ez neked most, egy ido utan megtanulod jol kezelni es alapbetoen tok igaz az a dolog, h a gyerekeknek csak szeretet kell, azaz vegtelen szeretet es elfogadas.


Szeretni oket olyannak amilyenek, nevelgetni oket, megerteni, kell hozzajuk egy baromi nagy adag turelem es kompromisszumkezseg. Sok sikert hozza:-)

2016. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
65%

Nem túl szimpatikus a hozzáállásod, kérdező, de először is tisztázzunk pár kérdést.

Hány évesek vagytok és mióta vagytok együtt?

Van munkátok, jövedelmetek? Meg tudtok élni?


Nézd, nekem van egy öcsém, aki honvéd, még nem házas és nincs gyereke, van egy barátnője. Tegyük fel, hogy komolyabbra fordul a dolog és nagynéni lennék. Tegyük fel, hogy öcsémmel és a párjával történne valami, és a gyerekük árvává válna. A gyámhatóság a legközelebbi rokonokat keresi fel elsőként, nagyszülőket és testvért. Nekem nem lenne kérdés, hogy a testvérem gyereke ne kerüljön intézetbe, és ha úgy adódna, gondjaimba venném.

2016. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 opened paradise ***** válasza:

Első már leírta.

Amúgy értem,hogy nem akarsz még gyereket,de gondolj bele szegény kislány helyzetébe...

2016. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Öt éve vagyunk együtt, ő 28 én 24. Mindkettőnknek van munkája, elég jól kijövünk így, még félrerakni is tudunk egy keveset minden hónapban.

Én is sajnálom szegény kislányt, de én soha nem tudtam magam elképzelni anyaként, valahogy nem illene bele a mindennapjaimba egy gyerek. És a párom is nagyon jól tudja, hogy mit gondolok, mert neki is elmondtam ugyan ezeket, amiket itt is leírtam. Ő semmiképp nem fogja hagyni, hogy otthonba kerüljön, azt mondta, hogy holnapig gondoljam meg, hogy vállalom-e a gyereket, ha meg nem, akkor itt elválnak útjaink.

Ma is voltunk bent a kórházban a kislánynál, és tündéri meg minden, de egyszerűen megrémít a gondolat, hogy majd nekem kell vígasztalnom, ha sír, mellette lennem, ha beteg, óvodába vinni, majd később tanulni vele, aztán jön majd a kamaszkor, a bulizás, pia meg haverok, stb... szóval nem tudom, hogy menne ez nekem. Viszont a páromat nagyon szeretem, a világ összes pénzéért se kéne más, úgyhogy nem tudom mit tegyek. Az biztos, hogy ma éjszaka nem fogok aludni, hanem ezen fog kattogni az agyam. Anyukám egyébként amellett van, hogy fogadjuk örökbe, ő bízik bennem, hogy menne ez nekem, meg ő is amiben tudna segítene.

2016. febr. 1. 20:50
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem vagytok már gyerekek.. Egyébként azt megértem, hogy nem szeretnél még gyereket, mert nem érzed késznek rá magad, de az élet néha válaszol..


Itt egy ilyen helyzet, egy kihívás, egy nagy feladat. Valamiért most ezt kapod az élettől. Itt egy kicsi lány, elvesztette a szüleit és van egy lehetősége. A párod. Ti. A ti szüleitek. Ennyi. Vagy otthon. Jártál már gyerekotthonban? Én igen, nem egy vidám hely.. És nagyon kicsi az esélyük a kitörésre.. Én ismeretlenül büszke vagyok a párodra, hogy zsigerből meghozott egy ilyen döntést..


Nem foglak mindennek lehordani, mert szerintem nem szívtelen vagy, csak ijedt. Gondold át, töprengj. Ha tényleg nem vagy kész, akkor szakítsatok, mert a párod döntött. Tudom, kemény, de most azt hiszem, igaza van.. Ha van egzisztenciátok és meg tudtok élni, akkor jut a kicsinek is. Plusz, nem egy csecsemőt kapsz, akivel azt sem tudod, mit kell csinálni, hanem egy beszélni, mozogni, gondolkozni képes kicsi embert, aki szocializálódik, él, játszik és hamarosan iskolás lesz. Rengeteg lehetőség van, ahonnan ingerek érik, és olyanok is, ahol Neked/Nektek tudnak segíteni, ha így belecsöppentek. (Nevelési tanácsadó, stbstb.) Szóval, dönts..

2016. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
38%
Én megértelek kérdező, én se tudnék dönteni. Sok válaszoló egyből neked esett, pedig ha az ember végig gondolja egy gyereknek a szeretet bezony édeskevés. Fontos persze, de messze nem elég. Azért párod is laza, hogy csak így eldöntötte. Ez nem szívtelenség kérdése. Ha nem állsz kész rá abból baj lesz ha befogadjátok. Én a jelenlegi koromban vállalnám. De a te korodban nem. Nehéz ügy nagyon. Kívánom neked, hogy tudj helyesen dönteni.
2016. febr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
67%

Ha jól értem, akkor itt te magad félsz a helyzettől és nem tudod, hogyan bánj egy gyerekkel. Javíts ki ha nem így van!


Ha észérvek mentén megyünk, akkor:

1. Párodnak igaza van abban, hogy jobb a gyereknek a saját családja, mint egy otthon. Mindenféle szempontból, de főleg akkor, ha már alapból is van ismeretség, kötődés. Így a gyerekben talán kisebb lehet a törés.

2. Nem vagytok már gyereke, megvan az egzisztencia, lakás, fizetés stb. Ez nem lehet akadály.

3. Nem egy kisbabát kapsz, akivel azt sem tudod mit kell tenni. Már tud beszélni, meg lehet értetni vele dolgokat stb. Ha ettől félsz, akkor ez sem lehet akadály.


Továbbá egy gyermek rengeteg örömet is tud ám okozni. Amikor vidám, rád nevet, együtt játszatok, 5-öst hoz haza a suliból stb.

Ha jól értem, akkor pedig a saját szüleid is besegítenének, ellátnának tanácsokkal stb. Ők pedig azért már csak felneveltek legalább egy gyereket.


Amire fel kell készülnöd:

1. Máshogy kell szervezned a napirended. Oviba vinni stb.

2. Az előző pontból adódik, hogy emiatt lehet kevesebb idő jut egymásra a pároddal.

3. Kicsit a háztartást is lehet máshogyan kell vezetni. Főzés, anyagiak szempontjából.


Összességében nem irigyellek, hiszen a semmiből kell hirtelen anyának lenned. Ugyanakkor csak biztatni tudlak, hozzáállás kérdése az egész, hidd el bele lehet szokni.

Bárhogy dönts helyes lesz! :)

2016. febr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Megértem az álláspontodat, kérdező, de ha a te testvéred gyerekéről lenne szó, akkor is inkább intézetbe küldenék? Nem tudom, van-e testvéred, de képzeld magad bele ebbe a szituációba.

A párod készen áll arra, hogy a kis rokonát magához vegye, neki ez nem kérdés, te pedig dönthetsz, hogy velük tartasz, vagy vége a kapcsolatotoknak. Anyukám 25 éves volt, amikor születtem.

2016. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Azért arra kíváncsi lennék, hogy a gyerek körüli teendőkben mennyire tervezi kiveszi a részét. Gondolom azt hiszi, hogy majd a kérdező elintéz mindent, mert hát ő a nő... Sokszor még az apák sem képesek erre nem hogy egy rokon...
2016. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Vessetek meg, de én örülnék ha igy csöppenne az életembe egy gyerek. Lehet nem is vállalnék többet. Nem kell a terhességgel, szüléssel kínlódni. És egyy értelmes kis embert kapsz, nem egy magatehetetlen csecsemőt. Én nem is igazán szeretem a piciket, 3 éves kortól viszont màr tök oké.
2016. febr. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!