Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Akik közös kasszán vagytok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik közös kasszán vagytok, minden pénz közös?

Figyelt kérdés

Házasoknál egyértelmű, de akik csak párkapcsolatban élnek?

Születésnapra, karácsonyra, szülőktől kapott kisebb összegek, nyeremény, ösztöndíj mind közösnek számít? Rendelkeztek esetleg saját pénzzel is, függetlenül a párotoktól?


Nálunk is közös kassza van, de mivel nem vagyunk házasok, külön számla. A páromén a saját bevétele, az enyémen az enyém (most sajna csak munkanélkülim, de eddig én is dolgoztam). A lakásra, rezsire fele-fele arányban utalunk mindkettőnk kártyájáról, a maradék meg kaja, az fizet, aki épp bevásárol.

Magamra a saját kártyámról szoktam költeni, max havi 10 ezret. Ebben benne van a ruha és a kozmetikum is.


2015. dec. 30. 17:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Minden közös, ami az enyém az a tiéd is.
2015. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Külön számla, de minden pénz közös, az fizet, akinek épp kézre esik. A közös jövőnket építgetjük, épp elkezdtünk lakásra gyűjteni, csak azt vesszük meg, ami feltétenül szükséges, ha drágább dolgot szeretne egyikünk, akkor megbeszéljük. Nagyjból egyformán keresünk, nem számolgatjuk, hogy mi kié.
2015. dec. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ahogy a 10. leírta, külön számlák vannak, de gondolatban az össz bevételt bedobjuk a közösbe, és aszerint költögetünk. Van egy harmadik számlánk, mindkettőnk nevére, egy megtakarítási számla, erre utalunk minden hónapban, ezen gyűjtjük a pénzt az esküvőre, házra, ilyesmire.


Nálunk nem felezgetés megy, hanem inkább a fizetendő dolgok szétosztása- az albérletet és a rezsit a párom fizeti, a kaját, háztartási és tisztálkodási dolgokat (esetenként a ruházkodást) meg én. Egyéb kiadásokat megbeszélünk, az ajándékozások meg könnyen megoldhatók így külön számlákkal, nyilván senki sem költ többet annál, hogy megengedhetné magának.

2015. dec. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nálunk én keresek többet, majd havi 500-at nettóban, a barátnőm havi 100 körül.

Az albit felesbe fizetjük, ezen felül minden kaját, háztartási cuccot én veszek, örülök, hogy marad valamennyi pénze, amit magára költhet.

2015. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk még házasok, de közös kasszán vagyunk szinte az elejétől fogva. Amikor összejöttünk, a páromnak nem volt bankszámlája - a korábbi munkahelyén kp-ben kapta a fizetését. Amikor váltott és számlára kezdték utalni, akkor egyszerűen kapott társkártyát az én számlámhoz, minek tartsunk fent kettőt, ha úgyis közös a pénz? Így ráadásul könnyebb is átlátni, mert a számlán lévő összeg a pénzünk. A megtakarítás is közös, bár az is az én nevemen van - mivel a számlám mellé ingyen kaptam megtakarítási számlát. Jövőre mindkettőt átíratjuk közösre, csak most még olcsóbb így, mert a korom miatt kedvezményes számlám van.
2015. dec. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!