Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem haladunk előre, szórja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem haladunk előre, szórja a pénzt, nincs jövőkép?

Figyelt kérdés

6 éve együtt vagyok a barátommal, együtt is lakunk albérletben. Az a baj, hogy nem haladunk semmit előre, ennyi ideje együtt vagyunk de semmit nem tettünk le az "asztalra". Ő sokkal többet keres, mint én, mégsem tud spórolni, költi a pénzt, maga sem tudja mire, aztán már tőlem akar állandóan kölcsön kérni. Én meg nem merek vele közösködni, mert abból az lenne, hogy még több pénzt elszórna és végképp nem maradna semmi. Felajánlottam, hogy legyen közös kassza, de akkor hadd kezeljem én a pénz, ahogy anyám és apám is csinálja (mindenük megvan és soha nem volt semmi gond közöttük emiatt), de hallani sem akar róla, mondván, hogy azért a pénzért ő dolgozott, ő is ossza be magának, meg különben is minden ismerőse külön kasszán van, szerintük is hülye aki közösködik. Csak így sehova nem haladunk, vergődünk a pocsojában... Másnak már lakás, kocsi, minden összejött és már mások is furcsa szemmel néznek ránk ezek miatt, hogy úgy élünk, mint két lakótárs, én próbálnám vinni valamire, a párom meg egy helyben áll.


Nem tudom, hogy van-e ennek köze hozzá, én jó anyagi helyzetű családból származok, kiskoromban is mindig beosztottam a kis pénzem, volt hogy a saját szüleimnek adtam "kölcsön", aztán magamnak vettem számítógépet.

A párom pedig szegény családban nőtt fel, havi 50 ezer forintból éltek ketten az anyjával. Most meg csak egymagára 200 ezer is kevés...


Tényleg nem tudom már mit csináljak, hogyan beszéljek vele erről... Szeret engem és velem tervez, de ez nem állapot, nem tudom mit tudnék tenni... Ti mit tanácsoltok?


2015. nov. 19. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Azért a pénzért ő dolgozott meg, arra költi, amire akarja.
2015. nov. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

hát ,nem tudok beszélni a pároddal ,hogy kevesebbet költsön.

de ha rád nem hallgat ,akkor lépj le és keress valakit akinek vannak ambíciói.

Egyénként igen sokat számít ki honnan jött ,én is szegény családból származom ,soha semmit nem kaptam ,egy jót nem tudtam enni ,mostmeg igencsak bepótolom ezt ,sokszor esek túlzásokba.

2015. nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%
A szélsőliberális eszmék szerint fogd be, mert mindenki azt csinál amit akar.
2015. nov. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt meg kerdezned kell hogy mit csinalj? En egyedul vagyok es mar van sajat lakasom, autom, kemeny munkaval, mar csak egy par hianyzik a felhotlen eletemhez. Ha nem vagy oreg, keress magadnak uj part.
2015. nov. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha hat év alatt nem tudtatok kialakítani egy "gazdasági közösséget", akkor később sem valószínű. Értem én, hogy az az ő pénze, ő dolgozott érte, arra költi, amire akarja, de ehhez nincs szüksége élettársra, vagy családra. Amikor két ember összeköti az életét, akkor már a másikért is felelős, nem csak saját magáért. És akkor még nem is beszéltünk a gyerekekről. Akkor is azt fog csinálni a párod a pénzével, amit akar, ha lesz két-három gyereke?

A párodnak fel kéne nőnie, mert még nagyon gyerek.

2015. nov. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fish1 ***** válasza:
100%

Tegyetek egy bizonyos összeget közös kasszába, a fennmaradóval meg mindenki kezdjen, amit akar.

Ha semmiben sem hajlandó kompromisszumot kötni, az gáz, akkor nem ő a te embered.

2015. nov. 20. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én már rég szakítottam volna, de gyereket pl. tuti nem terveznék vele, mert kb. éhen halnánk, míg ő vígan éldegél.


Amúgy azért ilyen, mert egész gyerekkorában nélkülözött és most megszédíti a pénz.


Átérzem a helyzetét, mert évekig kb. 15000/hó volt a fennmaradó pénzem, amiből kajára telt max. Aztán találtam egy állást, ahol 60000 megmaradt, én is elszórtam folyton, élveztem hogy lehet (bár ez sem sok, de 15-nél jóval több).

Csak én fél év után leálltam, azóta takarékoskodok, és a fontos dolgokra költök, ő viszont úgy tűnik, képtelen rá, ami nem baj, de mindehhez nem kell társ.


De ha nem vagy boldog (pocsolya, lakótársak, nincs jövőkép) hagyd ott!

2015. nov. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Gratulálok a párválasztáshoz! Ti örökre egy garzonban fogtok élni!
2015. nov. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

3: neked fogalmad sincs arról, mi az a liberalizmus.

Kérdező: ez nem jó így, beszélj vele erről, de én ezzel az emberrel nem vállalnék gyereket, az is biztos.

2015. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Soha nem maradnék olyannal, aki minden pénzét elszórja, nem tud/akar spórolni, félretenni a nehezebb időkre.


Ő dolgozott érte, ez igaz.

Arra költi amire akarja. Végül is ez is igaz.


Na de ha pl hirtelen elveszítené a munkáját, akkor bezzeg a te pénzedből akarna élni....akkor nem lenne ekkora a szája. Akkor bezzeg támogatná, hogy a te pénzed az övé is legyen. És a mai világban bárkit bármikor kirúghatnak.


Szerintem nincs közös jövőtök. Ha pl gyereket akarsz, akkor is csak te fogsz költeni rá, mert ő megdolgozott a pénzéért és csak magára költi?


Én a helyedben már rég dobtam volna. Ha te ezt nem akarod, az a te döntésed, de jobban jársz ha nem adod neki a pénzed, és amit félreteszel ahhoz ő ne férjen hozzá. NE ADJ NEKI PÉNZT!!!!

2015. nov. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!