Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jogos, hogy zavar, ha "eltűnik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos, hogy zavar, ha "eltűnik" pár órára?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel két élve élünk együtt, minden remek, azt kivéve, hogy én pontos típus vagyok, ő meg késős. Ezen még túl is tudok lépni, 10 perc nem nagy ügy, de mostanában egyre gyakrabban csinálja azt, hogy elmegy találkozni a barátaival, és azt mondja, hogy 1, 2, x órára megy (nem én kérdezem, nem kérem számon, magától mondja!) az se zavarna, ha nem mond semmit, de az igen, hogy utána átlagosan dupla annyi időt van el, mint amennyit ígért. Én meg tervezek, megvárom a vacsival, akármi, ő meg haza se szól, hogy késik. Nem akarom, hogy a barátai előtt úgy tűnjön, hogy ellenőrzöm, szóval én nem hívom, neki nem jutok eszébe, és ez nagyon fáj, főleg mert már többször kértem, hogy vagy ne mondjon semmit, vagy legalább dobjon egy smst, hogy tovább marad.

A múltkor fél órára ugrott le a kutyával (hétköznap este 11-kor), másfél óra múlva jött haza (közben felhívta egy haverját, aki pont ráért), és amikor megkérdeztem, hogy miért nem szólt, az mondta, olyan vagyok mint az anyja, és miért nem hagyom, hogy azt csináljon amit akar.

Tényleg hárpia vagyok?


2015. aug. 23. 08:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

OFF


". Egy nő, ha azt mondja x órára jön, akkor úgy is tervez, ha másképp alakul, szól. Mert egyszerűen fontos neki az, amit mondott/megígért, és nem akar kellemetlenséget okozni a késéssel. "


Ezt te sem gondolod komolyan. Szerinted miért képezik vicc tárgyát a női 1-2 órás késések? :D

2015. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11. - a házastársukkal kapcsolatban gondoltam.


Alapvetően szerintem elmondható, hogy a férfiak hivatalos ügyeknél, munkahelyen, stb. szinte mindig pontosak, míg a nők kevésbé. Ezzel szemben viszont a nők párkapcsolati viszonylatban nagyon nagyra értékelik a pontosságot és az őszinteséget, és igyekeznek betartani amit a partnerüknek mondtak/ígértek. Míg a férfiak pont fordítva, ők a saját szabadságukat/jogaikat többre értékelik, és nem érzik úgy, hogy a partnerüknek ígért dolgokat feltétlenül meg kellene tartaniuk (sőt, szinte elvárásszerű, hogy a másik fél várjon rájuk/elfogadja ezt).


A helyzet az, hogy két különálló dologról beszélünk, és a viccek témája is a fent említett szituációkra vonatkozik, ahol tényszerűen, a nők gyakrabban késnek.


Két teljesen más életterületről beszélünk és más-más pszichológiai magatartásról. Remélem érthető.

2015. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Én mindenhol pontos vagyok, ahogy a legtöbb pontos ismerősöm is. Aki pontatlan az minden téren az.
2015. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
36%

Nem olvastam a válaszokat, de nálunk ilyen nincs, mert vagy együtt megyünk, vagy nem mond fix időt, hogy ekkor és akkor haza jön. Szóval nekünk ebből nincs gond, jön mikor akar, hadd érezze jól magát. Ha meg olyankor jönne és nincs kint vacsora, feltalálja magát, vagy megtalálja a hűtőben.


Szerintem alapvető kommunikációs hiba van nálatok. Vagy ne mondjon fix időt, vagy te ne készülj és így nincs felesleges feszültség. És ne kérd számon, miért nem szólt, mert biztos jól érzete magát és ennyi. Ebből nem kéne drámát csinálni.

N

2015. aug. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
61%

Szimplán bunkó.

Az idő nem játék, az adott szó... még annyira se.

2015. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 omba ***** válasza:
60%

Éretlen, nem mer szólni, mintha tényleg az anyja lennél.

Hogy késik, meg elnyúlnak a programjai, hát Istenem, van ilyen.

De hogy akkor meg lapít, és nem szól?

A kutyás dolog meg durva, éjjel eltűnni - hát annak sok rossz oka is lehet.

2015. aug. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%
Te mondtad hogy havi 1-2x haverozik + 1-1 delutant! Azaz havonta maximum 4 napot szan a haverjaira! Legalabb addig ne baszogasd ilyen kis semmisegekkel.
2015. okt. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!