Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jogos, hogy zavar, ha "eltűnik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos, hogy zavar, ha "eltűnik" pár órára?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel két élve élünk együtt, minden remek, azt kivéve, hogy én pontos típus vagyok, ő meg késős. Ezen még túl is tudok lépni, 10 perc nem nagy ügy, de mostanában egyre gyakrabban csinálja azt, hogy elmegy találkozni a barátaival, és azt mondja, hogy 1, 2, x órára megy (nem én kérdezem, nem kérem számon, magától mondja!) az se zavarna, ha nem mond semmit, de az igen, hogy utána átlagosan dupla annyi időt van el, mint amennyit ígért. Én meg tervezek, megvárom a vacsival, akármi, ő meg haza se szól, hogy késik. Nem akarom, hogy a barátai előtt úgy tűnjön, hogy ellenőrzöm, szóval én nem hívom, neki nem jutok eszébe, és ez nagyon fáj, főleg mert már többször kértem, hogy vagy ne mondjon semmit, vagy legalább dobjon egy smst, hogy tovább marad.

A múltkor fél órára ugrott le a kutyával (hétköznap este 11-kor), másfél óra múlva jött haza (közben felhívta egy haverját, aki pont ráért), és amikor megkérdeztem, hogy miért nem szólt, az mondta, olyan vagyok mint az anyja, és miért nem hagyom, hogy azt csináljon amit akar.

Tényleg hárpia vagyok?


2015. aug. 23. 08:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy hárpia.Én is utálom ha megbeszélek valamit és annál többet kell várnom.Tisztelje meg az ember annyira másikat, hogy betartja amit igért.Ha késik legalább szóljon.
2015. aug. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, mit szólna hozzá, ha te is így eltünedeznél-pár órácskákra. Bár lehet, hogy én a helyedben meglépném az eltünedezéseket, és amikor pampog akkor az orra alá tolnám azt amit ő tesz:D Főleg ha féltékenységi rohamokkal tarkítva lenne az előadása:D
2015. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
"olyan vagyok mint az anyja"-ez is és az is, hogy lazán lelép a haverokkal azt jelenti, hogy még nagyon gyerekes a párod. Nem tudom, hogy mennyi idősök vagytok, de férfi és női is eljut egy olyan pontra, amikor tudatosul benne, hogy nem a haverok vagy a barátnők oldanak meg fontos dolgokat nekünk, hanem mi saját magunk. De ezt is valahogy ízlésesebben, felnőttesebben, visszafogottabban kellene ő megoldja, mint Férfi, nem pedig neked mindig résen lenned.
2015. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, azt mondta, őt nem zavarná. Lehet, hogy meglépem egyszer... Nem haverozik amúgy gyakran, talán havi egy estét meg egy-két délutánt, szerintem ez rendben van. Ő 23, én 22.
2015. aug. 23. 09:03
 5/17 anonim ***** válasza:

Engem is zavarna ez. Vagy ne mondjon semmit, vagy ha mond, akkor tartsa magat ahhoz. Engem az is bosszantana ha folyton kesne ahhoz kepest..neha belefer, mert valtozhat a program, osszefut valakivel, de akkor is az a minimum, hogy szol neked. Mindenesetre pont annyira gaz lenne a helyzet megfelelo ertesites mellett, ha 10bol 9szer kesne..


Lepj le par orara, anelkul, hogy szolnal neki a kesesedrol. Lehetoleg akkor ha tudod, hogy megvarna vacsival stb..

2015. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Lépd meg párszor (avasd be a barátnődet, hogy ne az utcán kódórogj egyedül addig) aztán meglátjuk lenne-e ekkora szája:DD
2015. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
Az még fel sem merült, hogy úgy vedd, mintha nem mondta volna, hogy mikor jön?
2015. aug. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
Fiatalok vagytok még, szerintem korai volt még ez az összeköltözés. Még nem élte ki magát a vőlegényed. Furcsa is ezt leírni, hogy 23 éves vőlegény. :)
2015. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Úgyis szétmentek nemsokára, kár erőltetni a dolgot. Éretlen kapcsolat ez még 2 gyerekkel.
2015. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen nálunk is volt a kapcsolat elején, és sok barátnőmtől is hallottam.


Szerintem ez alapvető férfi/női beállítottság. Egy nő, ha azt mondja x órára jön, akkor úgy is tervez, ha másképp alakul, szól. Mert egyszerűen fontos neki az, amit mondott/megígért, és nem akar kellemetlenséget okozni a késéssel.


Egy férfi számára a megadott idő olyan "jelzésértékű". Ő nem gondolja komolyan, hogy akkor jön, csak úgy körülbelülre. De ez inkább úgy működik, hogy ha mégsem, akkor mégsem, nem tudja előre megmondani - de azért mond valamit. Kifejezetten sértőnek érzik, ha valaki komolyan veszi ezeket az időpontokat és számonkéri őket, korlátozva érzik magukat a "szabadságukban".


A probléma a helyzettel az, hogy egy hosszútávú kapcsolatban illetve családban ezen a téren mindenképpen a férfinak kell alkalmazkodnia. Ott, ahol a felek felelősek egymásért, nem felvállalható az a magatartás, hogy a másik nem tudja mikor jövök, mit csinálok, mert 2 ember életvitelét befolyásolja, nem egyét.


Ez a legtöbb férfinál egy olyan dolog, amit meg lehet beszélni, de ne olyan oldalról közelítsd meg, hogy "miért nem ér haza időben" (hiszen az ő szemében ő időben ér haza) - hanem olyan oldalról, hogy fontos tudnotok egymás hollétéről az esetleges félreértések és aggódások elkerülése végett (ugyanis bármikor szenvedhet balesetet, stb., és ha így áll hozzá, talán túl késő, mire bárki is keresi), illetve olyan oldalról, hogy egy párkapcsolatban és később egy családban (hiszen házasodni akartok, gyerekeket terveztek) mindenki felelősséggel tartozik a másik iránt, és előbb-utóbb muszáj lesz beleszoknia abba, hogy az életvitele más emberektől is függ (tőled, és egyszer majd a gyerekekétől is) - és hangsúlyozd ki, hogy ez egy kölcsönös dolog.


A fontos az, hogy adjon magáról életjelet, ha tovább maradna, és mindezt időben, ne egy órás késéssel. Érdemes úgy tálalni a dolgot, hogy érezze, hogy nem a "késéssel" van a baj, hanem arról, hogy nem tudod mikor jön.

2015. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!