Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ki lenne elég tökös bevállalni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki lenne elég tökös bevállalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval van ez a lány, akivel másfél éve vagyunk együtt. Fél éve majdnem szakítottunk, de inkább adtunk magunknak egy újabb esélyt. Nem mondom, hogy egyszerű helyzetben van, most fejezte be a tanulmányait, viszont munkát nem kap ebben a városban a végzettségéhez megfelelőt. Viszont nem is egyszerű eset, nagyon makacs tud lenni és általában el is éri amit szeretne, akkos is, ha az pont az ellenkezője, mint amit én szeretnék. Persze szeret. Nagyon.

Van egy kisiskolás korú lánya, akinek a neveléséből kizárt azzal, hogy "majd ha neked is lesz, megmutathatod". Persze nem is lett a szívem csücske, mert szerintem egy elkényeztetett ayuci kedvence, aki folyamatosan megpróbál kijátszani. Ettől függetlenül játszok vele, elviszem bringázni, vigyázok rá amikor kell.

De vissza erre a lányra. Családommal nem jön ki, ez részben mindkét fél hibája, viszont már meg se akar nekik bocsájtani, viszont néha kitör belőle, hogy milyen rossz, hogy nincs neki egy normális anyósjelöltje.

Önálló keresete nincs, mert most fejezte be a sulit és a nyári szünet miatt otthon van a kislányával, akit nem tud sehova vinni, mert az egyetlen élő nagyszülő még dolgozik, az én családom pedig még szóba se jöhet. Persze próbálkozik részmunkaidős nyári munkákkal, de az megy is a kislány alapba. Igazából a rezsi, kaja, nyaralás, minden egyéb az én keresetemből megy és néha besegítek az egyéb költségekbe is (gyógyszer a kislánynak, kocsi szervízelése, egyéb nem látott dolog).

Azt kéri, hogy költözzünk fel Budára, mert ott tuti van neki állás és végre kiteljesedhetne. Amit én szeretnék, mert csak boldognak szeretném látni és tényleg van is, viszont sajnálnék itthagyni mindent. Erre tesz rá, hogy már a kapcsolatunk eleje óta fújom, hogy és Budapestre nem.

B terv, hogy vállaljunk babát, maradjunk még egy három évet és utána költözzünk. Ugyanúgy ugyanoda, mert neki és a kislánynak is jó lenne. Addig meg kapná a GYES-t a fősuli miatt.

Nekem még nincs gyerekem és talán jogosan félek picit a dologtól. Korábban már beszélgettünk róla, de mindig azt éreztem, hogy kihagyna a döntésekből. Hova járjon óvodába, majd suliba, de még a nevébe (sőt még a nemébe) se szóljak bele. Én meg nem az vagyok, akinek státuszszimbólumként kéne egy gyerkőc. Elmesélés alapján ezt már eljászotta egyszer a kislányával, de ott más volt a helyzet, ahol az "apukának" sokkal fontosabbak voltak egyéb dolgok.

Szerintetek? Szeretem, de nem tudom nem úgy érezni, hogy csak ki lennék használva, ahogy a gyerek is, aki csak azért jönne mert épp beleillene valamiféle tervbe.


Ezt már nagyon jó volt kiírni magamból, bocs hogy hosszúra sikeredett.


2015. aug. 10. 10:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"nagyon makacs tud lenni és általában el is éri amit szeretne, akkos is, ha az pont az ellenkezője, mint amit én szeretnék. Persze szeret. Nagyon."


Persze.


Nagyon durván ki vagy használva!


Például a lánya nevelésébe te ne szólj bele, csak biztosítsd az anyagiakat, vigyázz rá, amikor kell, stb.

Nem akarok részletezni, #7 jól leírta.


Az, h azt mondja, h szeret még nem jelent semmit.


Költözzön Bp-re, akkor legalább megszabadulsz tőle.

2015. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A szex is csak egy szükséglet. Az, hogy esténként megkíván és kiköveteli a jussát, bár te ki vagy purcanva, számomra megintcsak az önzését bizonyítja. Látszik, hogy szereted őt, de nem vagyok biztos benne, hogy boldog tudnál lenni mellette. Lehet egy kapcsolat kielégítő, kellemes a benne élők számára úgy is, ha a nő a domináns, de a kölcsönös megbecsülés és szeretet elengedhetetlen. Én nem érzem úgy, hogy ez nálatok mindkét oldalról megvan.
2015. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a leírtakat! Igazából a problémám, hogy nagyon szeretem és megértem, hogy elég kilátástalan helyzetben van és szar látni, hogy rossz neki. Fiatalon elcseszte a dolgot az előző kapcsolatával, ahol jött a baba az apuci meg ment. Ha tehetné, visszacsinálná. Szereti a kislányát, mindennél jobban, de tudja, hogy eléggé megköti és egyszerre nem tudja segítség nélkül megülni ezt a két lovat, hogy végre ki is teljesedjen és a kislánynak is jó legyen. És így nehéz azt mondani, hogy bocs, de most inkább az eszemmel gondolkodnék.

Tudom, hogy ez valamennyire sajnálat részemről (van rá rosszabb szó is) de ki ne szeretné boldoggá tenni azt akit szeret?

2015. aug. 10. 11:28
 14/20 A kérdező kommentje:
#8: Diplomás GYED. Annó megszakította tanulmányait (ígért neki fűt-fát a volt férje) és most fejezte be.
2015. aug. 10. 11:32
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarunk mi rosszat senkinek, de mindenkinek csak egy élete van, abban kell boldognak lennie, ha tud. Nem te csináltál neki gyereket, tehát nem a te felelősséged, hogy mi lesz vele. Ugyanakkor nem kell, hogy vége legyen, ha neked fontos a nő. Csak állj a sarkadra, és szembesítsd azzal, hogy a viselkedésével azt a látszatot kelti, hogy csak kihasznál. Beszéld meg vele, hogy ha fontos neki a boldogságod, akkor tegyen érte. Ettől még nem kell a lányát elhanyagolnia.
2015. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"megértem, hogy elég kilátástalan helyzetben van és szar látni, hogy rossz neki."


Attól még, hogy nehéz helyzetben van, még nem következnek azok a dolgok, amiket leírtál. Például, hogy ha lenne gyereketek, akkor neked még a nevébe se lenne beleszólásod. Vagy hogy soha nem az van, amit te szeretnél. Egyszerűen látja rajtad, hogy kihasználható vagy.


"És így nehéz azt mondani, hogy bocs, de most inkább az eszemmel gondolkodnék."


Akkor ne mondd. Tedd tönkre az életedet hülye balek.

2015. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Több sebből vérzik a dolog...Egy egyedülálló anya helyében örülnék, ha találnék egy olyan férfit aki tényleg szereti és elfogadja a gyerekemet.ilyet mondani, hogy "majd ha neked is lesz, megmutathatod ". Szánalmas, ne haragudj. De az, hogy a kicsi dolgait fizeted, az teljesen ok. Ami pedig Budapestet illeti. Megértem az érzéseidet, mi is vidéki származásúak vagyunk. Párom kapott anno egy magasabb pozíciójú állást, ami több fizetéssel jár, nekem akkor per pillanat nem volt munkám, de szó nélkül mentem vele. Mert akkor ő volt a kenyér kereső ! De ha azt mondja akkor maradjunk otthon, mert neki ott fizetik meg, akkor maradunk. Nem bírtuk sokáig Pesten.. De hála istennek, ez rendeződött, nekem is lett munkám, és Pest alá tudtunk öltözni. A lényeg ebben az egészben, hogy amíg te vagy csakis kizárólag a kenyérkereső, és manapság Mo-on van egy jól fizető állásod, nem biztos, hogy azt fel kellene adnod..mert ő úgy akarja. Szintén intő jel, ha a családdal nem jön ki. ( jó vannak tényleg hülye anyósok, de többségében nem ilyen egyszerű az eset..) Nézd, a leírtak alapján egy jószívű, szeretetre méltó férfi lehetsz. Tudom, hogy a szerelem vak, meg a szerelmünkért mindent megteszünk, de ne hagyd, hogy használjon téged.Eltartod őt a kislányával együtt, amiért hálásnak kellene lennie,ehelyett ha nem a kénye kedve szerint történnek a dolgok, akkor hiszti van.. Sajnos annyira egyértelmű, hogy csak felkapaszkodni akar rajtad. :(((
2015. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%
Ebben a formában NE menj bele a közös gyerekbe. Jobban jársz! A költözést fontold meg inkább...lehet, hogy kényelmetlen lenne az elején, de még meg is szeretheted...ráadásul, ha így a párod is végre rendes pénzt adna a házhoz..neked is könnyebb lenne.
2015. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#7-esnek adjunk egy bónusz pacsit nagyon jól látja, hasonlóan gondolom én is. NE add fel a mostani életed egy ilyen ingoványos kapcsolatban.
2015. aug. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mehet a lepontozás, de a leírtak alapján nem élnék vele és nem terveznék vele gyereket, nőként írom ezt.
2015. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!