Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ki lenne elég tökös bevállalni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki lenne elég tökös bevállalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval van ez a lány, akivel másfél éve vagyunk együtt. Fél éve majdnem szakítottunk, de inkább adtunk magunknak egy újabb esélyt. Nem mondom, hogy egyszerű helyzetben van, most fejezte be a tanulmányait, viszont munkát nem kap ebben a városban a végzettségéhez megfelelőt. Viszont nem is egyszerű eset, nagyon makacs tud lenni és általában el is éri amit szeretne, akkos is, ha az pont az ellenkezője, mint amit én szeretnék. Persze szeret. Nagyon.

Van egy kisiskolás korú lánya, akinek a neveléséből kizárt azzal, hogy "majd ha neked is lesz, megmutathatod". Persze nem is lett a szívem csücske, mert szerintem egy elkényeztetett ayuci kedvence, aki folyamatosan megpróbál kijátszani. Ettől függetlenül játszok vele, elviszem bringázni, vigyázok rá amikor kell.

De vissza erre a lányra. Családommal nem jön ki, ez részben mindkét fél hibája, viszont már meg se akar nekik bocsájtani, viszont néha kitör belőle, hogy milyen rossz, hogy nincs neki egy normális anyósjelöltje.

Önálló keresete nincs, mert most fejezte be a sulit és a nyári szünet miatt otthon van a kislányával, akit nem tud sehova vinni, mert az egyetlen élő nagyszülő még dolgozik, az én családom pedig még szóba se jöhet. Persze próbálkozik részmunkaidős nyári munkákkal, de az megy is a kislány alapba. Igazából a rezsi, kaja, nyaralás, minden egyéb az én keresetemből megy és néha besegítek az egyéb költségekbe is (gyógyszer a kislánynak, kocsi szervízelése, egyéb nem látott dolog).

Azt kéri, hogy költözzünk fel Budára, mert ott tuti van neki állás és végre kiteljesedhetne. Amit én szeretnék, mert csak boldognak szeretném látni és tényleg van is, viszont sajnálnék itthagyni mindent. Erre tesz rá, hogy már a kapcsolatunk eleje óta fújom, hogy és Budapestre nem.

B terv, hogy vállaljunk babát, maradjunk még egy három évet és utána költözzünk. Ugyanúgy ugyanoda, mert neki és a kislánynak is jó lenne. Addig meg kapná a GYES-t a fősuli miatt.

Nekem még nincs gyerekem és talán jogosan félek picit a dologtól. Korábban már beszélgettünk róla, de mindig azt éreztem, hogy kihagyna a döntésekből. Hova járjon óvodába, majd suliba, de még a nevébe (sőt még a nemébe) se szóljak bele. Én meg nem az vagyok, akinek státuszszimbólumként kéne egy gyerkőc. Elmesélés alapján ezt már eljászotta egyszer a kislányával, de ott más volt a helyzet, ahol az "apukának" sokkal fontosabbak voltak egyéb dolgok.

Szerintetek? Szeretem, de nem tudom nem úgy érezni, hogy csak ki lennék használva, ahogy a gyerek is, aki csak azért jönne mert épp beleillene valamiféle tervbe.


Ezt már nagyon jó volt kiírni magamból, bocs hogy hosszúra sikeredett.


2015. aug. 10. 10:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
intézzük el a csajt? vagy Budára költözés a kérdés? vagy csak ki szeretted volna írni magadból? :)
2015. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Hány éves a párod, hogy van egy kisiskolás gyereke és még fősulira jár?

Első olvasatra én a helyedben ragaszkodnék a saját akaratomhoz (Budapestre nem költözök). Úgy látom, hogy a hölgy megpróbál mindent a saját tetszése szerint alakítani és ezt el is éri érzelmi zsarolással (bocsi de szerintem ez a helyzet).

A családoddal nem jön ki jól. Elgondolkodtál, hogy miért van ez? (jó tudom, hogy mindkét fél hibája) Mivel Te tartod el őt és a kislányt ezért szerintem ragaszkodhatsz ahhoz, hogy ott lakjatok ahol Te szeretnél.


Most jön az amiért majd lepontoznak. Én dobnám a csajt, mert szerintem csak kihasznál Téged.

2015. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Estienne ***** válasza:
100%
"de még a nevébe (sőt még a nemébe) se szóljak bele" Ezen jót nevettem :D
2015. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem már most kihasznál téged. Én nem maradnék egy ilyen kapcsolatban.
2015. aug. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján nem kezdtem szimpatizálni a választottaddal. Gyereket én biztos nem vállalnék egy olyan kapcsolatban, ahol felmerül bennem, hogy csak kihasználnak. Budapestre miért nem akarsz menni? Nem mondom, hogy menj, csak kérdezem. Ha a kapcsolat eleje óta mondod, hogy oda nem akarsz, és ennek ellenére pont oda akar elráncigálni, akkor szerintem nem igazán érdekli, hogy Neked mi a jó. Végtelenül önzőnek tűnik a leírtak alapján. A legtökösebb az lenne részedről, ha kitennéd a szűrét. Akkor aztán csinálja úgy, ahogy neki jó!
2015. aug. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#1: Részben a harmadik, részben, hogy érdemes-e így babát tervezni. :) Ilyen indokkal, hogy épp jókor jönne. Nagyon szeretem, viszont úgy érzem, hogy megfolyt néha a szeretetével. Még arra is magasról tojik, ha én már aludni szeretnék mert másnap meló és már napok óta tolom magam előtt a kialvatlanságot (miközben ő alhat) mert neki még kellek. Aztán persze másnap sajnálja, de azt mondja nem tud ellene mit tenni és aznap este megint ébren tart.
2015. aug. 10. 10:54
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de Te egy eszköz vagy a számára, és semmi több. Feljebb akar kapaszkodni a ranglétrán, jobb életre vágyik és mivel önerőből erre képtelen ezért keres egy balekot aki önként és dalolva segít neki. Tudod ezzel nem is lenne bajom, de ha közben leolt Téged, hogy ne neveld a lányát (és közben új babát emleget).....ez nagyon gáz szerintem.

A véleményem az, hogy menekülnék a Nő mellől jó messze és keresnék valakit aki azért szeret amilyen vagyok és nem a keresetemet akarja lenyúlni. Szar dolog megélhetési párkapcsolatban tengődni és ez pontosan az, nem az érzelmek diktálnak hanem az anyagiak.

Ha nagyon bele vagy zúgva a Nőbe és tényleg segíteni akarsz nekik, akkor bérelj egy albérletet pesten mondjuk 3 hónapra, de ne add fel az egzisztenciádat a mostani lakhelyeden és egyezzetek meg abban, hogy hétvégente feljársz hozzá Pestre. Ha talált rendesen fizető állást le fog rázni magáról és tovább lép....komoly pénzt tennék fel rá. Ha ezt így bevállalod akkor szíved joga, de a helyedben én nem terveznék ezzel a Nővel.

37F

2015. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

nem nem erdemes babat tervezni

A holgynek eloszor dolgoznia kell 3 evvel a foiskola utan ket gyerekkel a kutya se fogja felvenni sehova dolgozni

ha el akarod tartani o meg csak szul es otthon ul hajra

Egygyerek nagyon megterhelo egy kapcsolatban foleg ahol van mar mostohagyerek is.

2015. aug. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#5: Vidékiként nem hiszem, hogy odavaló lennék vagy jól érezném magam. Pont annyira farkasok itt az emberek, amennyire én még szeretem.

Nem akarok megbántani senkit aki a fővárosban lakik. De aki fázós, az ne menjen például Norvégiába.

2015. aug. 10. 10:59
 10/20 anonim ***** válasza:

hát ő domináns típus csak akkor tervezz vele hosszabb távra ha tudsz hozzá idomulni, de ha te is domináns vagy, vagy éppen egyenlő beleszólást akarsz akkor ne maradj vele együtt...


22F

2015. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!