Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Gáz, hogy feljegyzetelem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gáz, hogy feljegyzetelem a férjem keresetét?

Figyelt kérdés

Közös kasszán vagyunk a férjemmel, de míg az én fizetésem nagyjaból fix minden hónapban, addig az övé (mivel műszakozik) elég változatos, nagy eltérések is előfordulhatnak az egyes hónapok között, hiába nem volt mondjuk táppénzen.

Családi beszélgetésen előjött ez a téma és elmondtam, hogy fel szoktam magamnak írni, hogy a férjem mennyit kapott éppen az adott hónapban és ebből szoktam egy átlagot számolni, hogy lehessen vele kalkulálni. Rokonok kicsit hüledeztek, hogy hát ez milyen már.

Elsőre lehet nagyon gázul hangzik, de nekik is elmondtam, hogy 1. én minden hülyeséget feljegyzetelek magamnak, pl. excelt vezetek a rezsis kiadásainkról, lehet kicsit beteges, de ilyen vagyok. 2. pusztán azért csinálom, hogy tudjak vele kalkulálni, hogy az én fizetésem ennyi, az övé meg annyi, tehát akkor nekünk álagban mennyi a bevételünk. 3. a férjem inkább a "tettek embere", megcsinál mindent a ház körül, igazi ezermester, de nem szeret pl. a számlákkal, papírokkal, bármilyen ügyintézéssel bajlódni, ez az én feladatom.

A rokonokat ez se győzte meg, szerintük, olyan mintha számonkérném, felügyelném ezzel a férjemet. Az, hogy fura ez, hogy mindent feljegyzetelek, mindenből statisztikát csinálok azt elfogadom, de amit ők mondanak az nettó hülyeség.

Amúgy a férjemnek meg nem jelent ez gondot, úgyhogy igazán nem érdekel ők mit gondolnak, nem fogok ezen lelki életet élni.



szept. 6. 14:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván ők a pénzügyileg kevésbé tudatos rokonok.
szept. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
7-es köszi, feldobtad a napomat, még mindig ezen röhögök. 😅
szept. 6. 20:24
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gáz, söt. Nagyon jól teszed, hogy megfigyeled, mennyi van és mire megy el a pénz. Szeretem az ilyen embereket.
szept. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Sztem amit te csinálsz az nem gáz, de a reakción sem lepődök meg, amilyen pénzéhes a nők nagy része, hát nem nehéz ezt feltételezni.
szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is minden fel can írva, mikor menyit keresek, menyit költők stb. Eleinte furcsaltam, hogy miért írja fel, de hamar rájöttem, hogy ez egy nagyon hasznos dolog. Azóta sem zavar sőt. Mindig tudom, hogy melyik hónap volt gazdaságosabb és melyik gyengébb. Így tudom, hogy mikor kell picitt többet dolgoznom stb.szoval ne aggodj e miatt. Ha párod megérti akkor a többi hogy mit mond le van sza…..
szept. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

1. Senkinek semmi köze hozzá, hogy hogyan vezetitek a pénzügyeiteket.

2. Senkinek semmi köze hozzá, hogy ezt milyen módon teszitek meg.

3. Semmi rossz, vagy beteges nincs abban, ha az ember nyilvántartja a dolgait.

szept. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekünk egy számlára (az enyémre) jön minden, az ő fizetése is.

A rezsi-, hitel, stb. kiadásokat én figyelem, és utalgatom, így jegyzetelni se kell, a számlatörténetben, kivonatokban ott van minden, időnként át is szoktuk nézni.


És igen, megbeszéljük az egyéb kiadásokat, és akkor is elmondom neki, mire mennyi pénzt adtam ki, mikor látom rajta, hogy éppen pont nem érdekli 😅


Szerintem semmi gáz nincs ebben, a rokonokkal meg ne törődj, nem az ő életük.

szept. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én is fel szoktam írni, pedig mindkettőnknek fix keresete van. Minden hónapban leülünk, hogy mennyi jött be, mennyi maradt előzőből, mennyi költség lesz a hónapban, ha valamelyikünk akar valami nagyobbat, és hogy a maradékot mibe tesszük el. Így pontosan látjuk mikor lesz elég pénzünk lakásra, mennyit tudunk 1 év alatt félretenni. Sőt, én még év elején szoktam egy tervet is csinálni, aztán év végén összehasonlitani mennyi pénzünk lett. Természetesen az én bevételeim is ugyanúgy ott vannak, és a férjem is hozzá fér az excelemhez.
szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!