Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan érdemes elkezdeni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érdemes elkezdeni a közös életet, lakhelykiválasztás szempontjából?

Figyelt kérdés

Mondjuk holtomiglan-holtodiglan tervezve, tehát házason. Nyilván mindenki jön valahonnét, de a közös életet egy új közössel érdemes kezdeni? Még akkor is, ha ez adott esetben visszalépés lesz az addigi lakhelyhez képest?

Kiknek nagyobbak az igényei, elvárásai a lakások tekintetében, a nőké vagy a férfiaké?

A nők, az igényeiknek megfelelően, ugyan azt a tőkét bele is szokták tudni tenni az új árába, mint a férfiak?

Akinek van véleménye a témában, ne fojtsa magába!



júl. 27. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Most vagy a szuleivel él vki vagy a nőjével vagy egyedul.

Ha vkit anyagi èrdekek mozgatnak az nyugodtan maradhat a mamahotelben nyugdijas korig is.


A felnott élet arrol szól hogy áldozol magadert is a családért is. De aki a még meg nem szuletett gyereke szájábol is meg a párjátol is sajnálja a kaját is az maradjon inkabb otthon.

júl. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Sok szempontból lehetne vizsgálni ezt a kérdést.

Ott a legelső: ház vagy lakás? Ugye ha valaki szeretne minimálisan kertészkedni, azt egy lakásban vagy korlátozottan teheti meg, vagy sehogy.

Mekkora ingatlanra van szükségetek? Akartok-e gyereket valaha? Amennyiben nincs tervben gyerek, nem feltétlen szükséges túl nagy lakhely, nem szempont, hogy van-e közelben iskola.


Kérdésed szempontjából, mi számítanak visszalépésnek? Ez valamennyire gondolkodás kérdése is, persze ha csak magát az alapterületet nézzük akkor objektív.

Általánosságban viszont kijelenthető, hogy nem az ember neme fogja meghatározni, hogy milyen igényei vannak és mennyi tőkét fog beletenni az új árba. Igényekről ugyanez a véleményem.

Alap kérdésedre pedig a válaszom:

Szerintem úgy érdemes elkezdeni a közös életet és a lakhely kiválasztását, hogy próbáltok közös nevezőre jutni minden értelemben. Meghallgatva a másik fél álláspontját, igényeit, terveit, és aztán megtalálni azt ami a legközelebb van a kettőtök igényeihez. Nyilván ez akkor könnyű, ha nagyjából hasonlót szeretnétek és minél távolabb vannak a terveitek egymástól, annál nehezebb, de egy kapcsolat a kompromisszumokról is szól. Ez pedig ugyanígy igaz az együttélésre is.

júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem fura volt egyszer az egy mamahotelestol hogy a pátjára gyerekére semmit nem akar költeni csak az anyjára meg anyai házra amiben tervez örökké maradni, ha lesz is párja költözzön az is oda minden bérét adja nekik le.


És kozben az ő apjával szoros kapcsolata volt, az apja az isten aki pedig minden pénzét munkáját az életét is a családnak adta és első volt neki a felesége meg gyerekek. A család.


Na ennek hogy az istenbe lett ilyen gyereke? Annyit tudok hogy az anyja bujtogatja hogy nőknek semmit ne adjon csak neki..

júl. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem eddig még sohasem ment otthonosan éreznem magam a párjaim lakásában. Egyáltalán nem ment az "odaköltözés". Állandóan csak vendégnek éreztem magam náluk. Egy-két ruhadarab átcuccolása ment, de semmi több. Gondolom a nők is így vannak ezzel. Ebből kiindulva fogalmaztam meg a kérdésemet is, hogy új kell, de akkor milyen? Olcsó ideiglenes pl albi kezdésnek, majd később fejlődni, vagy egyből bele a mélyvízbe és építkezni, vagy készet venni jó drágán?


Egyáltalán, ki keresse az új helyet, mert ez is egy plusz meló, az élet többi dolgai mellett? Tudom mert csináltam és már a t...m tele volt, hogy x ház megnézése után sem találtunk olyat, ami jó lett volna. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy én kész házban sohasem találnám meg azt, ami nekem megfelelő lenne.

júl. 27. 12:59
 5/9 anonim ***** válasza:

ezt kapcsolaton belül lejátsszák szépen a párok. manapság inkább az a téma, hogy kinek a szüleinél költözzenek össze a párok, mert a fél fizuját senki se akarja elherdálni egy gazdag lakástulajdonos számára, önerőre nincs pénz még évekig, ha nem az örökkévalóságig, szóval nincs nagy lehetőség... gazdag, aki ma tud lehetőségekben gondolkodni lakhelyet tekintve.


amúgy nyilván az egy fontos tényező, hogy kinek hol van a családja, munkahelye, ki keres többet, kinek stabilabb. ilyesmik.

júl. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Konkrét összeköltözési gondod van vagy csak általában érdeklődsz?

"Olcsó ideiglenes pl albi kezdésnek, majd később fejlődni, vagy egyből bele a mélyvízbe és építkezni, vagy készet venni jó drágán?"

A közös életet külön közös otthonban kell elkezdeni, nem a szülőknél.

Albi, aztán majd ahogy akarjátok.

júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 Általános kérdés lett volna.

A szülők részemről már több évtizede ki van zárva, nagyon régóta külön házban élek, külön háztartást vezetek. (Nem tudom, talán, ha valakik úgy élnének, mint a Ewing-ok a Dallasban, akkor esetleg elgondolkodnék a feleségemékhez költözésen, de hát ez is sokban függ az ott élő szülőktől is.:-)

Volt már itt nálam próbálkozás, hogy nálam kezdjük a közös életünket, de nem felelt meg az akkori páromnak az én házam és akkor merült fel ez először, mint probléma, hogy új lakhely kell, de nem sikerült dűlőre jutnunk, később meg a párkapcs is kimúlt.

Aztán később volt, hogy én "próbáltam beköltözni" az akkori páromékhoz, mert neki meg már volt gyermeke és ugye így nekik nem lehetett csak úgy elköltözniük a házukból, mert iskola, barátok, stb. Az se ment és aztán az a kapcsolat is kimúlt.


Persze érzem én, hogy az volna a legideálisabb, ha új, közös helyre tudnánk összeköltözni, de hát ez sem megy ma már olyan könnyen, mert ha csak nekem kellene állni az összes költséget, akkor abból megint nem lenne egy kacsalábon forgó palota, annyira elszálltak már az ingatlanárak.


Nem egy égető problémám ez most nekem, mert egyelőre egy normálisnak mondható párkapcsolatom sincs, nem hogy házasságom, de érdekelt volna, hogy mások hogyan csinálják ezt most, mikor megházasodnak és hát jöttek is válaszok, amiket természetesen köszönök szépen! Érdekelne, hogy a nők hogyan állnak a témához? Tesznek félre pénzt ilyen célokra, vagy elvárják, hogy mindent a férjük teremtsen elő? Egyáltalán hajlandóak a lakás, ház "problematikájával" érdemben foglalkozni, a kritikai észrevételeken túl?


(Meg persze azért látom is körülöttem, hogy mások hogyan csinálták. Volt ált. isk. osztálytársam, aki 20 éves korára saját házat építtetett, majd később oda költözött be a feleségével. Aztán volt aki építkezett házasság után és x évre rá tudtak beköltözni. Ki így, ki úgy.)

júl. 28. 23:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Én anyummal maradtam, anyum rokkant, egyre rosszabb állapotba került, konkrétan már nem tudok lelépni anyumtól, a lakás az enyém is lett, párom nyugodt szívvel ide jött. Szíve szerint külön ment volna valahová, de így alakult. Közben igazából régóta gázos elrendezése volt a szobámnak és összeköltözés után fél évvel átrendeztem kettőnk igényeire. Nagyon tetszett neki és igazából mindenkinek is. :-)
júl. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8+

Mármint egy légből kapott segítséggel rendeztem át. Addig mindenki azt mondta, hogy a régi szekrények összeesnek és akkor romhalmaz lesz a szoba. Tévedett mindenki és nagyon jó lett.

júl. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!