Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek milyen mértékben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek milyen mértékben lenne normális és egyenlő az otthoni munkamegosztás egy felnőtt párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok. Sokak szerint irreális nézeteim vannak, mert azt gondolom 50-50% kellene legyen az otthoni munka megosztási aránya. Nem gondolom normálisnak amit a 40 éves korosztályban látok, hogy a nő elvégzi az otthoni dolgokat főz, mos, takarít, ezek mellett gyermeket nevel, ellátja nagyobb arányban mint az apa (rossz esetben) és még 8-16 dolgozik is vagy meredekebb munkarendekben. Miért irreális az a nézetem, mi szerint ha a pár mindkét fele dolgozó ember, akkor az otthoni és gyermeknevelési teendők is osztódjanak arányosan? És ne mondja senki, mert hogy a kinti a férfi teendő.. ha panelban laknak akkor ? Szóval nem tartom reálisnak. Vagy ha az az elvárás, hogy a nő mosson, főzzön, takarítson, gyermeket neveljen és dolgozzon hogy bevételt tegyen a közösbe, akkor azt mondom részemről meg hogy ha ezt mind elvárja én megteszem, cserébe akkor biztosítson olyan anyagi hátteret, hogy neki otthon már semmit ne kelljen csinálnia, mert én mint NŐ megcsinálom. Elvárás van, hogy a nő női dolgokat végezzen de nem érzem jogosnak. Nő lehet a nő, ha megvan a háttér, és a férfi férfiként tehát családfenntartóként tud működni, ahogy a régi minta is igazolja. Most mondjátok meg.. rosszul gondolom? Nem kell a nőknek egy második gyerek férfi néven címkézve, aki nem 50 50 mert mondjuk ki, ha már 70-30 az is elég csutka teljesítmény hasonló (8órás munkavégzés) mellett.
júl. 3. 11:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben egyetértek utolsó 2
júl. 3. 11:37
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
#10 én ezzel azért nem teljesen értek egyet, nekem eddig minden pasim rendszerető és igényes volt. Soha nem is volt vita abból, hogy ki takarítson, mert mindketten szeretjük a rendet és a takarítást is. Jól kell választani, igénytelen lusta disznókkal sose járnék.
júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
Én a méltányosság oldalán állok. Beleszámítanám azt, hogy ki mennyit dolgozik és mennyit utazik. Mert nem minden párkapcsolat olyanokból áll, akik napi 8 órát dolgoznak 5x egy héten, és nem mindegy, hogy vki ingázik-e 1 órát oda és 1 órát vissza, vagy home office-os. De a megosztott munkafelosztást tartom a korrektnek, ha mindkét fél dolgozik... az röhejes, hogy mondjuk egy panelben a nő lenyomja a 8 órát, és aztán még ganajozzon is, mert az női dolog, a férfi dolog meg sörszagúakat böfögve tévénézés... sajnos van nem egy férfi, aki még így gondolkodik, de akkor meg őket messzire elkerülöm. Azért nem nehéz olyat találni, aki méltányosan, normálisan, nem hímsovi módon áll a dolgokhoz.
júl. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért tapasztalod ezt, mert a Balkán környékén élsz, ott meg nem dívi a munkamegosztás és más "nyugati bolondériák". Attól függetlenül, hogy neked van igazad.
júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
66%

Úgy gondolom mint a 13#


Ki mennyit utazik, milyen nehéz munkát - méltányossági alapon.


Én home office voltam, párom egész nap gyárban állt, hulla volt. Nem vártam el, hogy utána még takarítson. Viszont igy is kb 90%-ban ő főzött.


Most együtt itthonról dolgozunk, igy ő főz+ fűnyíras favágás kerti munkák egy része. Én is gazolok, seprek pl (ritkán kell kicsi a kert). Minden más bentit én csinálok.

júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk en nem varnam el, hogy a ferfi eltartson. Ha meghal/elhagy/lepukkan, hova menjek? Pucer picsaval hogy tartanam magam fent? Mi lenne velem? Sosem szolgaltatnam ki magam senkinek.

Igy, mivel dolgozok en is, elvarom, hogy a masik is tegyen hozza a dolgokhoz. Jelenleg 8 honapos terhes vagyok, mar nem dolgozom, de egyedul mar nem megy a takaritas, szoval ketten csinaljuk a ferjemmel, ugyanugy, mint akkor, amikor meg dolgoztam.

júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha dolgozok 8-10 órában, mint a férjem, fele-fele, persze.


Én most nem dolgozok, mert kirúgtak, enyém a házimunka, övé a pénzkeresés. Így korrekt, de amikor még melóztam, akkor felosztottuk egymás között.

júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!