Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek milyen mértékben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek milyen mértékben lenne normális és egyenlő az otthoni munkamegosztás egy felnőtt párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok. Sokak szerint irreális nézeteim vannak, mert azt gondolom 50-50% kellene legyen az otthoni munka megosztási aránya. Nem gondolom normálisnak amit a 40 éves korosztályban látok, hogy a nő elvégzi az otthoni dolgokat főz, mos, takarít, ezek mellett gyermeket nevel, ellátja nagyobb arányban mint az apa (rossz esetben) és még 8-16 dolgozik is vagy meredekebb munkarendekben. Miért irreális az a nézetem, mi szerint ha a pár mindkét fele dolgozó ember, akkor az otthoni és gyermeknevelési teendők is osztódjanak arányosan? És ne mondja senki, mert hogy a kinti a férfi teendő.. ha panelban laknak akkor ? Szóval nem tartom reálisnak. Vagy ha az az elvárás, hogy a nő mosson, főzzön, takarítson, gyermeket neveljen és dolgozzon hogy bevételt tegyen a közösbe, akkor azt mondom részemről meg hogy ha ezt mind elvárja én megteszem, cserébe akkor biztosítson olyan anyagi hátteret, hogy neki otthon már semmit ne kelljen csinálnia, mert én mint NŐ megcsinálom. Elvárás van, hogy a nő női dolgokat végezzen de nem érzem jogosnak. Nő lehet a nő, ha megvan a háttér, és a férfi férfiként tehát családfenntartóként tud működni, ahogy a régi minta is igazolja. Most mondjátok meg.. rosszul gondolom? Nem kell a nőknek egy második gyerek férfi néven címkézve, aki nem 50 50 mert mondjuk ki, ha már 70-30 az is elég csutka teljesítmény hasonló (8órás munkavégzés) mellett.
júl. 3. 11:19
A kérdező szavazást indított:
Párkapcsolatok
Összeköltözés
Munkamegosztás
Szerelem
Együttélés
6 szavazat
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Rossz helyre írtam a kulcsszavakat ha valaki mondaná látom sajnos a szavazáshoz.
júl. 3. 11:22
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a nő dolga a házimunka.
júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem is a nő dolga a házimunka. F
júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor a férfi dolga az anyagi háttér 100%os biztosítása nem? Úgy jogos
júl. 3. 11:25
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Fele-fele arányban kéne lennie ami nem jön össze természetesen, de akkor is afelé kéne tartani mindkettő félnek.
júl. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
7%

Aki már így néz egy párkapcsolatot, megette a fene, bele se fogjon...

Ez nem lóverseny, pláne valami megfelelési kényszer, ami +munka.


Azért legyen az embernek párkapcsolata, hogy feltöltődjön, nyugalomban legyen, boldog legyen.


Gondolom ezt, pasasként.


Sosem vártam el semmit a páromtól, ha elkezdte magát gyötörni valami társadalmi problémával, elvittem egyet túrázni, utána étterembe.

júl. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
4: nem, miért lenne?
júl. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mert ha minden házimunka elvárása a nő felé irányul akkor mi is elvárhatjuk hogy a férfi a férfi tényleges dolgát tegye, ami a családfenntartó fő szerepe. Nem jogos és nem egyenlő a nézet miszerint a nő dolga a házimunka, meg a másik koszos dolgainak kimosása.
júl. 3. 11:29
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

“Azért legyen az embernek párkapcsolata, hogy feltöltődjön, nyugalomban legyen, boldog legyen.”


Na igen, de nehéz olyan mellett feltöltődni, aki lószart nem csinál otthon és nekem így kvázi két ember után kell takarítani😀Kösz akkor inkább jó nekem egyedül, nyugiban. Hacsak nem tart el cserébe, akkor persze szívesen takarítgatok utána is. Máskülönben fele-fele és punktum🤷🏼‍♀️

júl. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
A férfiak többsége nem akarja kivenni a részét az otthoni benti/kinti munkából egyáltalán! Csak szexre vágynak, kiszolgálásra. Aztán csodálkoznak, hogy a nők inkább egyedül maradnak életük végéig.
júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!