Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom vett egy lakást. Bele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom vett egy lakást. Bele kellene adnom a felújításba?

Figyelt kérdés
Két és fél éve vagyunk együtt, mindketten otthon lakunk még a szüleinknél, kb fél éve vett egy lakást úgy hogy az én nevem egyértelműen nem szerepel sehol mivel se nem adtam bele se nem vagyunk házasok. Ezt a lakást kiadta albérletbe majd most az a terve hogy hamarosan kirakja őket és nekikezd a felújításnak. Szokott kérdezni olyanokat hogy milyen legyen a csempe, kád vagy zuhanyzó legyen de mindig azt válaszolom rá hogy ez az ő döntése az ő lakása nekem igazából semmi közöm nincs hozzá. Majd ha a konyha jön szóba akkor már az van hogy azt én állom. De miért is? Nekem kellene állnom? Adnom kellene a felújításba úgy hogy sehol nem szerepel a nevem? És ha összeköltözünk majd pár hónap múlva kiderül hogy nem megy nekünk az együtt élés akkor mi lesz? Én pakolok ő marad mivel az ő lakása úgy hogy félig én újítottam fel? Nem tudom mit kellene tennem
2021. dec. 1. 13:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Mi az hogy sajnálja a pénzt a párjától? Azért mert a 7 válaszoló egy idióta a kérdezőnek nem kell annak lennie. Milliókat is belefektethetsz de akkor legyen ott a neved vagy beszéljétek meg hogy számlát kérsz éa kifizet ha ne tán rosszra fordul a dolog. Ez nem szakításra készülés hanem előre gondolkozik mert azért így hogy kb semmi köze a házhoz nem kell bele fizetnie az újításba. Még csak ott se lakik.
2021. dec. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
Pont most koltozunk ossze a parommal egy kulon lakasba. Nem az enyem, hanem a csalade, de en ujitom fel. Abban egyeztunk meg o vegye a hutot, aztan ha kulon megyunk viszi magaval, vagy kifizetem neki. Minden mast en allok. A konyha az nem a mozdithato kategoria es az egyik legdragabb elem is egy lakasnak. Kicsit haszonleso a csavod.
2021. dec. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkérdezed, hogy miért kéne a konyhát neked fizetni, akkor arra mit mond?
2021. dec. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%
Kérdező, egy konyha több millió forintos kiadás... Komolyan lenne képe ennyit elkérni tőled úgy, hogy semmi nem a tiéd ott, és nem is lesz soha?
2021. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne!!!!! Ne adj bele semmilyen pénzt, ha nem szerepelsz a szerződésben tulajdonosként.

Ha szakítotok simán kirakhat, hiàba adtál bele x százezreket, vagy milliókat. Neki meg mindenképp ott marad a felújított lakás.

2021. dec. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Ha komolyan terveztek akkor adj bele, de írjatok róla papírt, hogy te x forintot adtál a felújításba, neked az szakítás esetén visszajár. Ha te veszel valamit, akkor a számla a te nevedre szóljon és rakd el oda ahol biztos meg lesz 10 év múlva is."


Pontosan ezt akartam írni én is azzal a kiegészítéssel, hogy azzal a szándékkal, hogy közösen együtt éljetek ott hosszútávon...


Csak mert ugye ha szóban most azt is mondja, hogy így lesz, aztán kitalálja, hogy mégis kiadja bérbe, de ti még együtt vagytok, akkor ugye neked semmi hasznod a "konyhádból", viszont ő magasabb áron adhatja ki.


Persze ha valójában nem is akarsz költözni, akkor azt is érdemes elmondani.

2021. dec. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A konyha az ugy 2-3M egy lakasvan! Legdragább tétel
2021. dec. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szakitanek is ha ilyen tahó lenne a párom. Majd fizessek egy lakás felujitasaba ami csakis az övé, ráadásul még ki is lesz adva, nem is laksz benne egy napig sem. Atyaeg mekkora kretenek vannak:(
2021. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes előre megállapodni a dolgokról, akár írásba is foglalni.


Saját használatra újítjátok fel, tehát odaköltöztök?

Mi van, a lóvéval, ha szakítotok?

Költözés után milyen hozzájárulást, és anyagi elvárásai vannak?

és ezt alá is kell írni, tehát ez tényleg szerződés lenne.

2021. dec. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, majd ird meg, mire jutottál
2021. dec. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!