Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt lakunk, de az én lakásom, felújításba beleadjon-e?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éves kapcsolatról van szó. Összesen kb. fél-1 milliót szánok a lakás rendbetételére, persze csak apránként, nem vet fel a pénz. Itt a párom, akivel tervezgetjük most a dolgokat, de nem akarom lehúzni. Tegyük föl, hogy belefizet százezreket felesben, aztán néhány év múlva vége. Most lehet mondani, hogy milyen anyagias vagyok, meg ez már rég nem jó, ha ezen filózok, de nem akarom, hogy ebből kellemetlenségek legyenek. Persze erre sem alapozhatok egy életen át, elég debil gondolkodásmód ez egy elvileg komoly kapcsolatban. Bízzak kicsit jobban? Vagy hogy legyen? Szerintem rosszul esik neki a bizonytalanságom.
2014. márc. 2. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyértelmű: én lakásom, én fizetek.
2014. márc. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én magam finanszíroznám, mert azért ott van a pakliban, h mi van ha vége...


ha meg már tényleg olyan komoly, h gyerek vagy esküvő van a láthatáron, akkor majd annak kiadásába úgyis beszáll

2014. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
hasonló cipőben járunk, mármint gondolkodásmód terén... szerintem ne kérj tőle pénzt... nagy bajok lehetnek, és ezzel elkerülhetnéd a kellemetlenségeket... teljesen megértem a bizonytalanságod, énis ilyen vagyok...
2014. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mifelenk az a szokas, hogy ha mar kapcsolatrol beszelunk:


... egyutt sirunk es egyutt nevetunk ... ami az enyem, az a Tied is ... joban-rosszban (!!!)


Mifelenk egyutt huzzuk az igat (es nem ellenkezo iranyba).


A tulajdon jog az egy masik teszta. Semmi koze a fenntartashoz, karbantartashoz, avagy hasznalathoz.


Akkor nem kell beleszallnia a felujitas koltsegeibe, ha amugy fizet az ottlakas lehetosegeert, a raeso rezsikoltsegen tul.


De amugy eleg fura par vagytok, ha ilyenen problemaztok.

2014. márc. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ha ő felajánlja, elfogadhatod. főleg hogy (gondolom) így az ő őtleteit is megvalósítjátok, az ő ízlésére is formálódik a lakás. ha pedig pár év múlva szakítanátok: addig is élvezhette ezt a kellemesebb környezetet.


te viszont ne vesd fel, hogy beszállhatna a költségekbe. ne is utalj rá, hogy de jó lenne, de nincs rá pénzed.

2014. márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

3 éves kapcsolatról van szó, miért lennének furák?

manapság minden jót át kell gondolni, ha esetleg fél-1 év múlva szétmennek, akkor meg osztozkodjanak, h melyik bútor kié legyen?

ha meg együtt maradnak, akkor meg előbb-utóbb úgyis közös kassza lenne (legalábbis életem párjával én közös kasszán lennék) és akkor meg úgyis mind1 lenne, h ki fizetett anno

2014. márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

*manapság mindent jól

(bocsi, elírtam)

2014. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Felujitassal csak a korulmenyeiteken szepitetek, amit ha kozosen dontotok el, akkor kozosen kell annak viselni a terheit is. Valojaban ez nem erteknovelo a tulajdonodat tekintve, mint inkabb csak a napi komfortot emeli.


Pont erre van a "kozos kassza" ... amibol is a napi dolgaitokat rendezitek. Kapcsolatban is pont az a lenyeg, hogy mar van kinek a kezet megfogni az eletben, hogy van tarsad.


Miert merul fel egyaltalan ilyen kerdes? (Hatterbol valaki oltogat, hogy vigyazz?) Amugy minden rendben koztetek?

2014. márc. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg, ha ne adj' isten szétmentek visszafizeted neki részletekben. Szerintem így lenne a legtisztább.
2014. márc. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

előző:

na EZ illúzióromboló szerintem. mint egy házassági szerződés. full bizalmatlanság(ot feltételezni). vagy adja, és aztán nem morfondírozgat, hogy később mennyit szakít belőle, vagy döntsön úgy, hogy nem akarja kockáztatni a pénzét.

ötös voltam.

2014. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!