Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt lakunk, de az én lakásom, felújításba beleadjon-e?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éves kapcsolatról van szó. Összesen kb. fél-1 milliót szánok a lakás rendbetételére, persze csak apránként, nem vet fel a pénz. Itt a párom, akivel tervezgetjük most a dolgokat, de nem akarom lehúzni. Tegyük föl, hogy belefizet százezreket felesben, aztán néhány év múlva vége. Most lehet mondani, hogy milyen anyagias vagyok, meg ez már rég nem jó, ha ezen filózok, de nem akarom, hogy ebből kellemetlenségek legyenek. Persze erre sem alapozhatok egy életen át, elég debil gondolkodásmód ez egy elvileg komoly kapcsolatban. Bízzak kicsit jobban? Vagy hogy legyen? Szerintem rosszul esik neki a bizonytalanságom.
2014. márc. 2. 10:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

2 éve élünk együtt, az anyagiakat úgy oldjuk meg, hogy havonta x összeg megy a közösbe (élelmiszer, tisztasági, rezsi), a többit félrerakjuk külön-külön (ruha, ajándék, suli), de ha kell valami, simán belenyúlunk egymás dobozába. Igen, ilyen kis aranyos dobozaink vannak. :D

Mikor beköltöztünk, átsuhant ugyan a fejemben a gondolat, hogy ha szakítunk, hogy fogom mindezt "visszafizetni", de alapjában véve úgy álltunk hozzá, hogy mindent együtt. Még a szüleinek is megmutattuk a lakást, mielőtt megvettük.

Valamelyik nap viszont meséltem barátnőmnek a terveinket, és teljesen le volt blokkolva, hogy ezt így hogy merem bevállalni. Valahol igaza van, de mégsem kezdhetünk új életet olyan szabályok lefektetésével, hogy "ha szakítunk, tied a palacsintasütő, enyém a vasalódeszka..."

2014. márc. 2. 11:44
 12/13 A kérdező kommentje:
Vagyis ez még beleférne, de lesz ajtócsere, tapétázás... Szerintetek legyen az akkor, hogy most mindent közösen, és ha egyszer elválnak útjaink, egy körülbelüli becslés után fizetek neki x összeget?
2014. márc. 2. 11:46
 13/13 anonim ***** válasza:
majd akkor kigondolod, ha muszáj lesz. jobb, mint addig is félni meg óvatoskodni, amíg még minden jó, nem?
2014. márc. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!