Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlás után mennyi...

Ingatlan vásárlás után mennyi ideig nem ajánlott belekezdeni felújításba, ha a rossz állapota miatt olcsón vettem? Illetékek és ellenőrzések miatt kérdezem.

Figyelt kérdés

Kb. 70 százalékos áron vettem egy budapesti lakást, az adásvételit hétfőn kötöttük.

Be szeretnék költözni, azonban az ablak teljesen szét van rohadva, így jó volna még tél előtt kicseréltetni.


Csak azon gondolkodtam, ha a NAV-os illeték miatt kijönnek a lakást felmérni, akkor nem lenne jó, ha egy kifestett, ablakcserélt, vagy akár fűtéskorszerűsített lakással találkoznának (ha időközben abba is belekezdek).


Mit tegyek? Elég ha dokumentálom képekkel az állapotot?


Az Energia Tanúsítvány szerint a lakás állapota JJ, kiemelkedően rossz, de az ablakokról sem leírás, sem kép nincsen.


2021. szept. 22. 09:03
 1/6 A kérdező kommentje:

Ablak helyett - Ablakok :)


Három darab, háromszárnyú nagy ablakról van szó.

2021. szept. 22. 09:03
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Nem fognak kimenni.

De ha nagyon parázol, csinálsz pár fotót az eredeti állapotról. Nyilván az ablakcserét sem ingyen csinálják, a fűtés korszerűsítést sem,a festést sem. Elteszed a számlákat az anyag költségekről, a munkadíjakról, és ezzel a dolog le van tudva.

2021. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Igen, csinálj pár fotót, de bár én is hallottam ilyen pletykát több embertől is, hogy kimehetnek ellenőrizni, de olyat nem hallottam, hogy valaki azt mondta, "hozzám jöttek", csak hogy valakinek az ismerőséhez, meg hasonló sztorik.

Én a reális ár 4-ed részéért vásároltam az ingatlant! Ahol a reális ár az, amennyiért a környéken árulják az ingatlanokat, csak hogy ugyanazon ingatlanok vannak hirdetve több éve, azaz senkinek sem kell annyiért, magyarul csak szórakoznak, hogy hátha, de nem égető az eladás. Nem jöttek körülnézni. Na és akkor mi van, ha többet ér? Én akkor is ennyiért vásároltam! Valóban annyiért, nem csak papíron annyiért, megvolt szorulva, gyorsan elakarta adni, én meg tudtam gyorsan fizetni, rábólintott, ennyi!

2021. szept. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ablakok és sima festés nem dob annyit az értékén, hogy navval gond legyen.

Hozzánk kijöttek ellenőrizni de amikor találkoztak az őrült szomszéddal már értették miért volt ilyen olcsó.


Kép az jó ötlet a régi állapotról.

Nagyobb felújításnál a számlákat és szerződést is meg lehet nekik mutatni.

Fűtésre vagy hőszigetelésre érdemes szerződést kötni, hogy kiszűrd a kóklerokat.

Kókler sosem akar szerződést írni, hogy később ne lehessen rajta számon kérni ha szétázik a lakás vagy lelép az anyagköltséggel.

2021. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#2#3 Hát képzeljétek nálam voltak kinn. Már vagy 13 éve vettem egy ici pici romos vájog házat. Pár hónapon belül bejelentkezett a Nav. Jönnének terepszemlére. Kb telek árban 1 milláért. Ránézésre bárki eldózeroltatta volna. Részlet kérdés de én utána ujjá varázsoltam toldottam hozzá remek ház lett. Na szóval kijött az illetékes körülnézni. Ránézett próbált finoman kötekedni de belátta ő is hogy nem ér többet . Megírta a papírt és hogy minden rendben és távozott. Tehát dokumentálj mindent fényképekkel számlákkal hogy mit változtatsz.
2021. szept. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam voltak, mikor a házat vettem. Hónapok teltek el, mire kijöttek, addigra totál felújíttattuk. Nagyon alacsonynak találta az árat a szakértő, azt mondta, ez telekáron is többet ér, ráadásul a felújítás. Mondtam, bizonyítani tudom a felújítást, (ezt végül elfogadta). Az ár valós volt, mert válás miatt nagyon kellett a pénz az eladónak, hogy ki tudja fizetni a házastársát. Végül elfogadta, de annyit mondott, nekik van az adott területhez valami tól-ig táblázatuk, ha annál jelentősen alacsonyabb az ár, nem fogják a hivatalban elfogadni. De végül elfogadták. Szerintem tedd el a felújítási számlákat, azzal tudod bizonyítani, amit ráköltöttél.
2021. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!