Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom, az exe és a négylábú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom, az exe és a négylábú gyerekük. Normális ez? Mit tehetek? Szakítani nem szeretnék.

Figyelt kérdés

A páromnak és az exének van egy közös kutyájuk 8 éves okos állat.

De úgy kezelik mint egy gyereket hol az “apjánál” hol az “anyjánál” van a kutya. Mindig minden hova jön ahova csak lehet.

Vagy egy kávézó szerűség ahova járunk esténként inkább ilyen kultúrált kocsma szerűség. Ide jár az ex is általában.

Ha nálunk van a kutya jön velünk (nincs vele gond fekszik az asztal alatt néha körbenéz idegenekhez nem megy oda)

Ha az exnél van ő ugyan úgy hozza magával.

Ha levisszük egy kisallat kereskedésbe mindig addig ül a játékok előtt még nem kap valamit. Nem lenne kötelező vinni de a párom viccesnek tartja az eladók is jól ismerik a kutyát.

Én annak se örülök, hogy a párom és az exe kommunikálnak egymással elvileg csak a kutya miatt, mikor kinél legyen, hogy minél kevesebbet legyen egyedül vagy, hogy ki mennyit sétált vele.

Én minden exem letiltottam az exeim életében se vett részt az ő exük nem azt mondom, hogy tiltsa le de valahogy legyen minimálisabb a kontakt.

A telefonját bármikor a kezembe adja, hogy nézzem meg miről beszélnek.

Oké…

De akkor is egy kutya nem egy gyerek.

Én szeretnék gyereket de kilesz a páromnak a fontosabb a kutya vagy a gyerek?

Azt se hiszem, hogy az exe jelenlegi parját ez nem zavarja.

Az exnél külön szobája van a kutyának.



#kutya #ex #Négylábúgyerek
2021. okt. 26. 21:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Ez elég furi, biztosan engem is zavarna valamennyire. Nem a kutya maga, hanem hogy emiatt folyamatosan képben van az ex. Nem tenném szóvá, de belül zavarna.
2021. okt. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Betegek.
2021. okt. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Elhiszem, hogy neked fura, de gondolj arra, ha egy kutyaval ilyen felelossegteljesen banik, akkor majd milyen jo apa is lesz.

Egyebkent nekem van kutyam, egyedul vallaltam, tehat nem kozos senkivel, megis minden szakitasom megviseli ot is plusz az exek is mindig rakerdeznek a kutyara, ha olykor beszélünk ket szot. Szerintem nagyon sz. R lehet csak azert elveszíteni a kutyad mert szetmentel a paroddal.

2021. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Nem kezdenék ilyennel. Ha meg fontos neked, építsd le az exet!
2021. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Túltoltàk a gyerekpotlót.
2021. okt. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha lesz gyereke hozzá jobban fog kötődni mint a kutyához hidd el. Ettől aki "kutyás" az tudja, hogy a kutya amit gyerekkorától fogva nevelsz nem csak egy sima háziállat hanem kvázi családtag. S úgy kezelik a helyzetet mintha lenne egy közös gyerekük. Ezzel a helyezetten nem tudsz túl sok mindent tenni. Megszoksz vagy megszöksz, ha a kutya ellenébe "mész" akkor csak eltávolít a párodtól.
2021. okt. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

2030- ban:

Te akartál kutyással kezdeni, ő volt ott előbb, felelősséget vállalt érte, ketten vették meg. Kutyatartási díjat rendesen fizeti? 😂

2021. okt. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Huhh ez nehéz.


Értek hogy téged mi zavar és miért. Abszolút. De ennek van egy más oldala is.


Nem tudom volt-e háziállatod (pláne kutyád) de ez nem olyan egyszerű.

Ahogy itt is írja valaki, ha vállalsz egy állatot (mint ahogy egy gyereket is, persze nem olyan szinten) de felelősséget vállalsz érte. Hisz nem tudja magát ellátni. Gondolom amikor kutyát akartak és lett, nem arra gondoltak mi lesz ha szétmennek. De a kutya akit kölyökkorától nevelnek, mindkettejükhöz tartozik. Ők hiába mentek szét, ha a kutya mindkettejüké és nem fair senkivel szemben sem (sem az állattal sem a gazdákkal) elszakítani őket egymástól. Főleg hogy a kutyák nagyon tudnak kötődni.


Saját példa: gyerekkoromban egymás után volt 2 nagytesű, rendkívül imádnivaló kutyánk. Olyan volt a szüleimnek mindkettő, mintha a harmadik gyerek lenne. Amikor az első meghalt, az egész család le lett sújtva. 12 voltam és azzal a kutyával nőttem fel.

Majd apukám nagyon akart másikat. Lett is, imádtuk, szintén kb harmadik gyerekként kezelték, családtag volt.

Aztán néhány évre rá elváltak a szüleim és apám elköltözött. Természetesen nálunk maradt a kutyánk (mi maradtunk a házban kerttel) is. Egy ilyen méretű kutya tartása egyébként rendkívül költséges. Na most, apám aki elköltözött és akarta legjobban annak idején a kutyát, utána kb le se sz**rta szerencsétlen állatot, akit mi továbbra is imádtunk, de ugye a "falkavezér" kiesett a képből. A kutyán látszott hogy nem érti a gazdája miert nincs ott, ha esetleg fater eljött értünk és a kerítésnél megsimogatta, a kutya ob megbolonult a boldogságtól.

Szóval csak azt akarom ezzel érzékeltetni, hogy ő volt az aki a legjobban akarta, majd ahogy elköltözött magasról tett rá hogy mi lesz az állattal. Anyagilag is meg máshogy is.


Ebből a szempontból, azt gondolom, igenis helyes (részben) az, hogy bár ők szétmentek, a barátod ennyire törődik a kedvencével. Mármint a kutyára gondolok:D


Bocsánat a litániaért, feljöttek az emlékek.

2021. okt. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%
Elírtam az évet, nem 2030, hanem 2021.
2021. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon-nagyon lehet kötődni egy kutyához is. Én megértem őket és tisztelem is ezért. Ha ilyen párom lenne, csak még jobban szeretném.
2021. okt. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!