Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ez normális dolog vagy sem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális dolog vagy sem?

Figyelt kérdés
Hétvégére meg hívott minket az élettársam családja egy hétvégi családi sütögetés re fel a hegyekbe! Na most engem ma informáltak, hogy be kell jönnöm dolgozni azon a napon és nincs vita! A párom meg lazán rávágta, hogy ő ennek ellenére is megy mivel neki nincs meló! Ez így oké? Én melózok ő meg a hegyekbe nélkülem 2 napig?

2020. júl. 7. 12:43
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
20 év után én is ráunnék a közös programokra 🙃
2020. júl. 7. 17:44
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minek írsz ki ide egy kérdést ha ennyire szentül meg vagy győződve, hogy úgy normális ahogy te gondolod a dolgokat? Kell a megerősítés vagy mi? Erre számítani kell, hogy lehet valaki máshogy gondolja mint te. A se veled se nélküled kapcsolat az nem itt kezdődik. Legalábbis mifelénk nem. Szerintem te a végletek embere vagy ahogy látom, és nem bírod elviselni, hogy van, akinek más a véleménye mint neked. Illetve az bassza meg magát, meg annak egy rakat szar a kapcsolata, ha nem tapad rá a másikra mint valami pióca és nem vágja be a hisztit, hogy mi az, hogy van pofád nélkülem levegőt venni. (kicsit kisarkítva a dolgot) De még egyszer leírom, ne írj ki akkor egy ilyen kérdést, ha te már úgyis tudod rá a választ és nem fogadod el,hogy sokan vannak akik nincsenek veled azonos véleményen. Magadnak meg másoknak is megspórolod az idegeskedést.
2020. júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Szimplán kíváncsi voltam mások véleményére! Ennyi :)
2020. júl. 7. 17:48
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Azt én értem, de ha valakinek más volt a véleménye mint neked, az már mindjárt nem tetszett, meg kollektíven leminősítetted azoknak a kapcsolatát, akiknek más a gondolatmenete. (se veled se nélküled kapcsolat meg hasonlók) Engem ez húzott fel. Ha téged zavar, hogy a párod nélküled megy el, akkor beszéld meg vele, és majd ti lerendezitek egymás között, hogy nektek hogy jó, meg mi fér bele. Ennyi:)
2020. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kíváncsiak lennènek az új családtagra is, de ő így sem úgysem lesz ott. Akkor most ne menjen az se akit már ismernek? 🤣 Logikus. Ja nem.
2020. júl. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
Én is le lettem minősítve a kérdésem végett akkor most maradjak higgadt ? Ez oda vissza megy szerintem :) de végül is tök mindegy mit írok úgy is én húzom a rövidebbet hisz itt mindenki jobban átlátja a témát!
2020. júl. 7. 18:26
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy téged sem kellett volna leminősíteni, mert más a véleményed. Még korábban én is igyekeztem úgy leírni a dolgokat, hogy ne bántsalak meg, pont ezért mert nem egyformán gondolkodunk. Ki így, ki úgy intézi a dolgait. De volt egy komment aminél nálam is elszakadt a cérna és úgy voltam vele, hogy jó akkor engem sem érdekel, hogy kit bántok meg vele.
2020. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, itt nincs senki sem "ellened", "sem" veled, maximum más/azonos nézőponton.

Mondjuk, engem meglep, hogy szinte mindenki a másik nézőpontot osztotta.

Amúgy én is lazán elmennék a párom nélkül, épp azért, mert ezt írod:

"Itt nem egy olyan szimpla sütögetés lesz hanem egy 25 fős családi összejövetel távoli rokonokkal,dédik,pápák stb nem egy laza 5 fős kis sütögetés."


Vagyis, lesznek ott olyan családtagjai is a párodnak, akiket jó eséllyel évente vagy több évente lát csak. Ha egy csipetnyi empátia is szorult volna beléd, akkor eszedbe sem jutna, hogy ettől megfoszd a párod csak azért, mert neked hirtelen közbe jött valami! Nekem akkor lenne lelkiismeret-furdalásom, ha tudnám, hogy szerencsétlen párom miattam otthon gubbaszt egyedül, amíg én dolgozok, közben meg lemarad az év családi eseményéről.


Szerintem a szeretet a legfontosabb egy párkapcsolatban (akármilyen közhelynek is hangzik), de ebbe nem fér bele a rád jellemző:


1. "ha nekem xar, neki is legyen xar", illetve a

2."nehogy már nélkülem is boldog merjen lenni" mentalitás.


Nekem az exem épp ilyen volt, mint te. Kezdetben csak az volt, hogy sok dolga van, ne hagyjam egyedül, amíg otthon melózik, mondjam le a baráti összejövetelt. Később már mindenféle csip-csup dologgal elkezdte szabotálni a családi rendezvényeket is, közben ment a "jaj de szomorú vagyok, hogy itt akarsz hagyni egyedül" című lelkiterror. A vége az lett, hogy teljesen elsorvadt a szociális életem, az exem pedig egyre jobban a fejemre nőtt, mert mindig engedtem neki, mert szerettem. Aztán rájöttem, hogy ha ő viszont szeretne, nem csinálná ezt velem, ezért kitettem...


Tanultam az esetből. Ha én a párod helyében lennék, és ez velem történne, akkor szó nélkül közölném veled, hogy teljesen más a párkapcsolatról szóló elképzelésünk, ez nem fog működni, majd elmennék a családi rendezvényre, te pedig cuccolj ki, mire visszaérek.


32F

2020. júl. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Nézd Kérdező, én a főnöködnek tekerném ki a nyakát, hogy mégis mi a frászt képzel magáról... a dolgozói nem a csicskái... tanuljon már emberi viselkedést...
2020. júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvasva a kommenteket és a válaszaidat, én csak abban reménykedem, hogy te csak trollkodsz.

Egyetértek egyébként az előttem szólókkal. Nem vagytok összenőve.

2020. júl. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!