Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A mai, fiatal párok hogyan kezelik a pénzüket? Nálatok hogy van? Pl. Az albit ki fizeti, mennyire közös a kassza, stb? Tényleg annyira a pénzre utaznak a nők, mint amennyire itt sírnak a férfiak?
Egy párnak mennyire kell közös kasszán lenni?
A nők azért nézik (elvileg) a férfi bérét, mert úgy gondolják, hogy azt (egy részét) magukra költhetik, ruhára, lakberendezésre, stb?
Nektek mennyi az anyagi hasznotok abból, hogy a párotoknak magasabb a fizetése?
Mondjuk a férfi keres 380 nettót, a nő keres 150 nettót, az albi 150+rezsi.
Már összeköltözésnél közös a kassza általában? Teljesen közösen osztják be az 530 nettót?
Vagy valahogy arányosítják, hogy a férfi fizet a lakhatásért 100-at, a nő 50-et, így 25-tel megajándékozza a férfit minden hónapban?
Egyenlőség van nálatok?
Ha félretesztek a pénzből x összeget, az azon felüli részét hogyan osztjátok be? Az alacsonyabb keresetű fél megkövetelheti, hogy a közösből ő is ugyanannyit költhessen magára, mint a másik, aki többet keres?
A félretett pénzre úgy tekinthet ő is, hogy az 50%-ban az övé? Szakítás, válás esetén viheti a felét?
Ha külön kasszán vannak, mennyi az az összeg, amit a férfi a "nőre" költ, legyen az a lakhatás költségeinek nagyobb arányú viselése, közös nyaralás, utazás nem egyenlő arányú fizetése, a nő ruhái, szórakozása, szépészeti kiadások, stb.
(bocsánat, hogy a nőket pécétem ki, persze ha a nő keres többet, fordítva tenném fel a kérdést)
Nem azt mondom, hogy irígy vagyok, de nem vagyok a közös kassza híve. Szerintem ha nincs az a legjobb, ha van egy közös kassza, amibe mindenki felesbe belead, ez megy rezsire, albira, élelmiszer, vegyszer, stb. bevásárlásra.
A többi meg legyen külön kasszán, azt arra költi, amire akarja, ne kapjon ki, ha megvesz egy drága dolgot, meg ne bosszankodjon, ha a párja felesleges dolgot vett.
Gondolom mindkettő félnek van saját bankszámlája, ahova a fizut kapja.
Az utazást, szórakozást meg meg lehet beszélni, hogy ezt na ezt felesbe fizetjük, ezt én fizetem, elviszlek ajándékba.
Szerintem abszolút belefér, ha rendszeresen étterembe hordja a magasabb keresetű a másik felet, és nyilván ő fizet, meghívja, vagy ajándékot vesz.
És igen, te neked nem tetszik, hogy irígy rád a másik, de nekem meg biztosíték, hogy nem a pénz miatt van velem.
Közös kassza a kezdetektől, 6,5 éve.
Én (nő) 180at keresek kb, ő 240-290 között.
Ebből 30 a rezsi, 20 ezer a garázs bérlése, kb. 100 pedig az étel, meg a többi háztartásba szükséges cucc, illetve a kutyák és a macska dolgai. 10-10 ezer, amit mindketten kiveszünk belőle (ő motorozásra költi, én a macskámra teszek félre minden hónapban, ha esetleg orvoshoz kéne vinnem). A többit közösen félrerakjuk, ha cipőt, ruhát kell venni, vagy az autóra kell költeni akkor veszünk ki belőle, de ezek nem havonta jelentkező tételek, mert nem halmozunk fel ruhaneműt.
Az én nevemre le van kötve nyeremény-betétkönyvben a félretett pénzünk nagyjából fele, így az szakításkor is az enyém maradna, neki nem volt ellenvetése, hogy csak az én nevemre szóljon. A többi a bankkártyáján van, amit annyira használunk, hogy néha pénzt vegyek le róla, az én fizetésemet KP-ban kapom, abból élünk.
Nekem annyira furcsa, hogy két ember, akik szeretik egymást, elkötelezik egymás életüket, mégis külön kasszán élnek.
21/F
Szia.
A férjemmel 9,5 éve vagyunk együtt. Annó ő költözött hozzàm. Mi nem bonyolítottuk túl a dolgot, minden bevételt közösnek tekintünk.
A férjem nettó 180-200 ezret keres, kötelező túlórafüggő. abból a pénzből élünk meg, nincs albérlet, fizetjük a hàz ( sajàt) rezsijét, netet , bevàsàrlàsokat, mobilszàmlàkat, szórakozàst, ha kell akkor ruhàt, cipőt, hobbit, kutyakajàt, mindent.
Én nettó 150 ezret keresek, megy az egész bankszàmlàra és ez a közös megtakarítàsunk. Mióta együtt élünk (8,5 éve), azóta gyarapszik minden hónapban. Csak akkor nyúlunk hozzà, ha extra dologra kell. Pl tavaly 5 hónapon belül tönkrement a mikró, a hűtő, és a mosógép is, új kellett mindenből. Ez a megtakarítàsból ment. Plusz kellett a férjemnek laptop, mindkettőnknek új telefon , mert a régi behalt. Neki kellett roller, nekem szobabicikli... Ezeket is így àlltuk. Mindenki megkapja ami épp kell és kész, de nem szórjuk a pénzt. Kb azonos összeget költünk a hobbinkra. Évente 150 ezer körül.
Szóval ennyi. Közös kassza.:)
Van egy közös kasszánk, amibe fele-fele arányban dobunk be pénzt. Ebből megy a lakhatás, bevásárlások, közös programok, tankolás, otthoni cuccok, ilyesmik. Van közös megtakarításunk is (ebből 2 különböző, az egyikbe dobáljuk a pénzt, gyűlik-gyűlik, és ha van már nagyobb összeg benne, akkor elutazunk belőle valahova, a másik a vésztartalék, olyan esetekre ha pl valaki munkanélküli lenne, vagy hirtelen lerohadna a hűtő, stb, ehhez alapesetben nem nyúlunk).
A maradékot mindenki maga kezeli, arra költi vagy tartogatja, amire akarja, ez főleg saját hobbira megy el, pl én veszek belőle valamit a fényképezőmhöz, párom vesz valami játékot, vagy akármi. Egyébként meg sokszor az a zsebpénz vége, hogy bedobjuk a fenébe a közös utazós perselybe. :D
Egyébként ezek nincsenek kőbe vésve, simán megveszem a közös mosószert a saját kis "zsebpénzemből", ha épp az van nálam, vagy a párom fizet nekem egy pólót, sose volt ebből gond, a pénz felosztása inkább a logisztika megkönnyítésére van, nem vesszük véresen komolyan. :)
Mi nagyságrendileg ugyanannyit keresünk - nekem fixen X forint a fizum, páromnak attól függően hogy a hónapban mennyi és milyen munka van az enyémhez képest +/- 20.000, tehát elég elhanyagolható a különbség.
Eleinte felváltva fizettük a dolgokat, aztán nagyon hamar rászoktunk a részleges közös kasszára, talán olyan fél éve voltunk együtt, mikor megbeszéltük, hogy havonta összedobunk egy x összeget, és úgy egyszerűbb lesz a közös dolgainkat fizetni. Ahogy összeköltöztünk, gyűjtöttünk lakásra, stb, igazából csak egyre nagyobb részt fedtünk le ebből a közös pénzből - eleinte csak ilyen mozijegy, fagyi, stb mentek belőle, mára lényegében minden, ami a közös életünkhöz kell.
#16 vagyok, kiegészítem
Ha arányt kéne írnom, a fizunk 90%-a megy a közösbe, 10% marad nálunk. Tökéletesen működik.
Mikor mi megismerkedtün én kerestem többet nőként éveken át. Mikor összeköltöztünk, neki akkor lett munkája, előtte iskolás volt, értelemszerű volt, hogy én teszek többet oda. Összeköltözés után is én kerestem többet (persze itt ne 3-4x-re gondolj azért). Az fizetett, aki épp előbb elővette a kártyáját, vagy előbb tudott pénzt levenni az albira. Jegyesek voltunk, mikor fordult a kocka, ő kezdett többet keresni, mert jobb pozícióba került, ekkor közös számlát nyitottunk. Ketten kerestünk 250-300 körül. Gyüjtöttünk lakásra, de az használta a kártyát, aki akarta, nagyobb kiadásokat megbeszéltük. Összeházasodtunk, megvettük a lakást, a bére emelkedett (természetesen az enyém is), de én eljöttem babázni. Azonnal duplája volt a keresete az enyémnek, de meg nem fordult a fejében, hogy a nevem kuss legyen, csak mert jelentősen csökkent a bevételem. Most jön a második baba. Mivel az elsővel még GYED-en vagyok, a pocaklakóval meg táppénzen, van adőkedvezmény, így jóval magasabb a "keresetem" az övénél.
Nálunk teljes egyenlőség van, az ő pénze az én pénzem és fordítva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!