Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire gyakoriak az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyakoriak az alábbi dolgok együttélés során? Nálatok hogy van és mit gondoltok roluk? (közös kassza, mindent megbeszeles, közös programok stb)

Figyelt kérdés

Nem vagyunk még teljesen közös kasszan, de a párom

(F) szeretne ha a kicsit nagyobb kiadások elott egyeztetnenk, másik tudta nélkül ne vásároljuk meg mondván hogy úgyis közös lesz majd később.


Saját programok pl edzés addigra időzítése, amikor ő amúgy sem ér rá v neki is van elfoglaltsága.


Nem akarja h buliban hajnalig maradjak vagy fesztiválozni menjek, vagy nélküle nyaraljak másokkal. Nem érti h miért akarnám ezt v mi értelme van külön és h minek akarok külön csinálni ilyen dolgokat.


Egyszer az ő családját latogassuk közösen hétvégente, egyszer az enyemet, de nem akarja h egyedül hazamaszkaljak es őt otthon hagyjam addig egyedül, ha ő nem tudná jönni. Szerinte ezeket együtt kell ilyenkor már csinálni, nem normális h ott hagyom őt és külön megyek.


Nem érti, h miért akarok külön utazni vagy amikor pl vennék magamnak egy nagyobb dolgot, miért azt mondom hogy magamnak veszem, nem azt, hogy kettőnknek. Ilyenkor az a kérdése, hogy akkor most mindent külön csinálunk? Nem közösen tervezzük a jövőt?


Nem szereti ha sokat iszom vagy tul hangosan v sokat bulizom vagy ha karomkodom.



Nagyon szeretjük egymást csak kíváncsi vagyok h ezek a szokások mennyire működnek hosszú tavon illetve reális elvarasok e mások szerint. Ezért olyanok válaszát várom akiknél ez hasonlóan van és tudnak nyilatkozni h ez mennyire hatékony :)



2019. aug. 8. 15:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%

Amit a párod csinál az HATALMAS vörös zászló. Olyan dolog ami miatt egy kapcsolatból érdemes azonnal menekülni.

A párod egy uralkodó, birtokló ember nárcisztikus hajlamokkal, komoly lelki sérülésekkel.

Soha de soha nem egészséges ha nincsenek külön dolgaitok. Amit a párod akar az egyáltalán nem normális és akkor jársz a legjobban ha már most menekülsz, mert ez bizony csak rosszabb lesz. És ez nem vicc.

2019. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Már tegnap is mondtam, hogy bántalmazó kapcsolat kezdete ez. De úgy tűnik süket vagy az igazságra. Még 3 hónap és se pénzed, se barátaid, se kapcsolataid nem lesznek, 1 év múlva elhiszed, hogy nélküle kakilni se fogsz tudni egyedül.
2019. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 SHARON TATE ***** válasza:
83%
Ez nem hatékony hanem káros. Rád nézve. Én tuti elgondolkodnék mert a te érdekei nincsenek képviselve ebben a "kapcsolatban" inkább nevetséges. Jó ez Neked? Nem írtad mióta tart ez a dolog.
2019. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem azon múlik, mennyire vagytok szerelmesek, vagy milyen komoly a kapcsolat. 10 év házasság után is oda megyek ahova akarok és azzal akivel akarok. Nyilván nagy dolgot, pl. házat, autót nem veszek a férjem tudta nélkül, de kizárt, hogy elszámoljak minden forinttal, amit keresek. Miért? Nem azért, mert nem szeretem, hanem mert felnőtt ember vagyok, aki nem szorul gyámságra. És nem érdekelne az érzelmi zsarolás, amire te ennyire jól reagálsz. Olyan "férfi" se kell, aki fosik otthon egyedül lenni, amikor én nem vagyok otthon. Felnőttet keress, ne egy ilyen lelki problémás gyereket!
2019. aug. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok olyan párt láttam, akiknél az a normális, ami a barátodnál. Nekem személy szerint ez egyáltalán nem férne bele, ennél sokkal függetlenebb típus vagyok és nem is tudnék együtt lenni egy ragaszkodóbb, tapadósabb emberrel - volt már rá példa, ezért is lett vége.

A közös nagy kiadásokat megbeszéljük, de ami külön van és nem befolyásolja a közös életünket, azt nem. A kiadásainkat felesben álljuk, van közös megtakarítási számlánk amire minden hónapban ugyanannyit utalunk, de ezen kívül mindkettőnknek van saját pénze, amivel azt kezd, amit akar. Ha ő új motort vesz ebből, akkor nem kér rá engedélyt, ha én valami nagyobb, drágább utazást, akkor nem kérek rá engedélyt. Elmeséljük egymásnak, de ennyiben ki is merül. A sok közös program és utazás mellett pedig eljárunk programokra és utazni egymás nélkül a barátainkkal és nem sírunk azon, ha valamelyikünk pár napig egyedül van otthon, sőt, élvezzük, hogy csak a miénk a lakás. Nem rángatjuk a másikat olyan programra, amit nem szeret és nem várjuk el azt sem, hogy miattunk ne menjen. Nekünk az a normális, hogy két szuverén, önálló egyén vagyunk és bár szeretjük egymást, nem egymás körül forog az életünk és nem vagyunk állandóan egymás hátsójában. Másnak viszont ez az elfogadhatatlan, szóval a lényeg az, hogy a pár két tagja között egyezzenek az igények..

Sok sok kommunikációra lesz itt szükségetek, ha a vörös zászlók ellenére nem akarod otthagyni, de mindenképp húzd meg még az elején a határaidat, ne áldozd fel magad nagy szerelem oltárán, mert annak soha nincs jó vége.

2019. aug. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

Na jó, tegnap nem írtad le és nem is kérdeztem, de akkor írd le, hogy neked miért van ezekre szükséged, hogy legalább mi értsük.

33/f

2019. aug. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

2 eve vagyunk együtt nem gondolnám h bántalmazo, csak szereti ezeket megbeszelni.

Milyen tegnapra gondoltok?

2019. aug. 8. 16:22
 8/27 anonim ***** válasza:
74%
Nyiss egy másik számlát is és oda is gyűjtögess. Onnan azt veszel,amit akarsz.
2019. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

Barátnőm volt ilyen kapcsolatban. Amikor pár év után próbált kilépni belőle, az exe szabályosan üldözte, zaklatta, csaknem rendőrségi ügy lett belőle.

Aki ilyen szinten korlátozni akarja a párját, az mentálisan beteg.

2019. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%
Vannak dolgok amikkel egyet értek vannak dolgok amikkel nagyon nem....Az nálunk is teljesen alap dolog, hogy a nagyobb kiadásokat megbeszéljük előtte, hisz együtt tervezzük a jövőt nyilván a pénzt is kettőnknek gyűjtjük már. A többi része viszont teljes mértékben kisajátítás és nem egészséges. Összességében egy nyaralásra legszívesebben a párommal megyek, meg ha mondjuk baráti társaság hív nem látom okét, ő miért ne jöhetne, sőt általában együtt hívnak minket. De ha mondjuk "csajos" a program akkor ő sem érezné ott jól magát ha magammal hurcolom, de nem az a megoldás, hogy ha ő nem tud jönni akkor én sem megyek. És ez igaz a többi esetre is. Szeretem ha a párom velem jön mikor meglátogatom a szüleimet, ők is mindig hívják, meg ő is szereti ha vele megyek a szüleihez, de nem értem miért ne mehetnék a szüleimhez ha ő nem ér rá? Messze laknak a szüleim nem tudom őket minden héten meglátogatni nyilván be kell osztani a programot, hogy ikor tudunk menni, de ha a párom épp nem ér rá, ami mostanság gyakori mert hétvégente suliba van nem fogom mellőzni a szüleimet hónapokig mert ő nem ér rá. De ez szerencsére nálunk nem is kérdés és általában ez eleve úgy van hogy én megyek, ha akar/tud jönni jön velem, de én megyek. Összességében az is okés, hogy úgy időzíted a dolgaidat amikor ő sem ér rá és így nem a közös időből megy el, viszont ez a te döntésed kell hogy legyen és nem az amit ő elvár és kikér magának. Te egy önálló személyiség vagy, önálló ember, nem tőle függsz hiába szeretné ezt és hiába függ ő tőled. Nem mondhatja meg mit csinálhatsz és mit nem. Ha ő az olyan lányokat preferálja akik nem buliznak nem isznak és csak a párjuknak élnek senki másnak, keressen olyat, de nem várhatja el tőled, hogy mindezeket feladd csak miatta. Egy egészséges kapcsolat titka az élni és élni hagyni elv. Mindenkinek kell idő önmagára és nem az a párkapcsolat lényege, hogy onnantól csak a párod számít és neki élsz. Kicsit hosszú lett, bocsi ^^"
2019. aug. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!