Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire gyakoriak az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyakoriak az alábbi dolgok együttélés során? Nálatok hogy van és mit gondoltok roluk? (közös kassza, mindent megbeszeles, közös programok stb)

Figyelt kérdés

Nem vagyunk még teljesen közös kasszan, de a párom

(F) szeretne ha a kicsit nagyobb kiadások elott egyeztetnenk, másik tudta nélkül ne vásároljuk meg mondván hogy úgyis közös lesz majd később.


Saját programok pl edzés addigra időzítése, amikor ő amúgy sem ér rá v neki is van elfoglaltsága.


Nem akarja h buliban hajnalig maradjak vagy fesztiválozni menjek, vagy nélküle nyaraljak másokkal. Nem érti h miért akarnám ezt v mi értelme van külön és h minek akarok külön csinálni ilyen dolgokat.


Egyszer az ő családját latogassuk közösen hétvégente, egyszer az enyemet, de nem akarja h egyedül hazamaszkaljak es őt otthon hagyjam addig egyedül, ha ő nem tudná jönni. Szerinte ezeket együtt kell ilyenkor már csinálni, nem normális h ott hagyom őt és külön megyek.


Nem érti, h miért akarok külön utazni vagy amikor pl vennék magamnak egy nagyobb dolgot, miért azt mondom hogy magamnak veszem, nem azt, hogy kettőnknek. Ilyenkor az a kérdése, hogy akkor most mindent külön csinálunk? Nem közösen tervezzük a jövőt?


Nem szereti ha sokat iszom vagy tul hangosan v sokat bulizom vagy ha karomkodom.



Nagyon szeretjük egymást csak kíváncsi vagyok h ezek a szokások mennyire működnek hosszú tavon illetve reális elvarasok e mások szerint. Ezért olyanok válaszát várom akiknél ez hasonlóan van és tudnak nyilatkozni h ez mennyire hatékony :)



2019. aug. 8. 15:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%

Akkor felejtsd el a tegnapot (volt egy hasonló kérdés), csak simán mondd el, hogy neked ezek a dolgok miért fontosak úgy, hogy megértsük. Aztán, ha megértettük, akkor nyugodtan elmondhatod a párodnak is, hogy megértse ő is.

33/f

2019. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 SHARON TATE ***** válasza:
91%

#3 vagyok

Nem ettől lesz egy kapcsolat kapcsolattá két ember közt.

Két éve Jézusom...

Még ismert milyen vagy most tudatosan viselkedik így veled amire gyenge magyarázat az hogy szereti megbeyzélni.

Mentálisan nagyon durván manipulált és befolyásol téged de betudható annak hogy fiatal vagy és nem tudod milyen az amikor egészséges kapcsolatban élsz ahol épül a jellemed nem pedig megtörnek.

2019. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
60%

Egyetértek az elsővel: nagyon vészjóslóan hangzik ez így. Tipikus bántalmazó viselkedés.

Kapásból azt mondanám, hogy hagyd ott, de ha nem akarod, akkor legalább nagyon figyeld, és ha kicsit is agresszív, birtokló, parancsolgató lesz, akkor muszáj szakítani.

Esetleg megemlíthetnéd neki kísérletképpen, hogy ne vegye olyan biztosnak a közös jövőt, még bármi történhet, lehet, hogy addigra már nem is lesztek együtt. ha erre hevesen reagál, vagy pont fordítva: elbagatellizálja, hogy ilyen úgysem történhet, az intő jel.

2019. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
72%

"nem vagyunk még teljesen közös kasszan, de a párom"

- mi igen:)


"(F) szeretne ha a kicsit nagyobb kiadások elott egyeztetnenk,"

- ez természetes dolog, ha az emberek közös jövőt terveznek.


"Saját programok pl edzés addigra időzítése, amikor ő amúgy sem ér rá v neki is van elfoglaltsága."

Persze, az ember megpróbál így időzíteni, de azért nem ettől teszi függővé a programot... mindketten kibírunk pár órát egyedül is:)


"Nem akarja h buliban hajnalig maradjak vagy fesztiválozni menjek,"

Mi ezt azért együtt szoktuk.

"vagy nélküle nyaraljak másokkal."

Ilyen azért már megesett:)


"Egyszer az ő családját latogassuk közösen hétvégente, egyszer az enyemet, de nem akarja h egyedül hazamaszkaljak es őt otthon hagyjam addig egyedül"

Jajj, szegényke:))) Az én párom általában egyedül látogatja meg a szülői házat, időnként meg "sátoros ünnepeken" - szülinap, karácsony, ilyesmi - megyünk közösen. (most is épp családozik, a nővérééket boldogítja:))


"Nem érti, h miért akarok külön utazni vagy amikor pl vennék magamnak egy nagyobb dolgot, miért azt mondom hogy magamnak veszem, nem azt, hogy kettőnknek." Erre a párom (N) az allergiás, mindig kijavít, ha egyes számban fogalmazok...


"Nem szereti ha sokat iszom vagy tul hangosan v sokat bulizom vagy ha karomkodom." - létezik az a határ, amikor tényleg necces a dolog, de ilyenből még soha sem volt komoly konfliktus... neki nem túl erős az önkontrollja ha iszik, én meg ha felhúzom magam, hajlamos vagyok a 6-os villamos kellős közepén ordítva szidni a rendszert... 1:1. Egyikünk se szent, és nem is akar az lenni:)

2019. aug. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
22%

Párod inkább hozzám való:) Na jó igazából ha minden minden probléma amit leírtál egy potméterrel szabályozható lenne akkor barátnőd 74%ra állítanám. Közös kassza! Gondolom nem ugyanannyit kerestek,mint ahogy egy nőnek többek is a kiadásai. Mind a ketten tegyetek le x forintot a többi magán célú. Nagyobb kiadások előtt ...szerintem jogos

Saját programok! Az elv nem rossz,de edzés ekkor és ekkor van,miatta nem lesz máskor. Vagy kondi teremre gondolt?

Buli...vannak pasis esték(legénybúcsuk) ugyanígy csajos esték...Ha unatkozik menjen haza a szüleihez. De alapvetően vele szeretem jól érezni magam,de pl akármilyen férfi sztár koncertjére nem mennék el vele.

Szülők látogatása! Az elv jó,de mi garantálja,hogy mindenki kedvel mindenkit?

Részegség,káromkodás...jogos ahogy ő gondolja.

Szerintem!

2019. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
30%

Azért szerintem túl hamar betegeztek le valakit.

A kérdésből nekem inkább az jön le, hogy a kérdező még fiatalka, éli az életet, a párja viszont komolyabb, komolyabb tervekkel.

Tiltást, manipulálást sem látok még a leírásban, nem tilt, csak ' szeretné' (megbeszélni nagyobb kiadásokat, egyeztetni időpontokat) amiből azt gondolom szimplan előre, megfontoltan tervez.

Fordított esetben talán ti sem szeretnetek ha a barátnőtök egyedül hajnalig fesztiválozna és bulizna...

Mi is együtt élünk, és termeszetesnek vesszük, hogy a legjobb dolgokat együtt csináljuk( nem a csajos,pasis estékről beszélek) mert egyszerűen úgy érezzük jól magunkat és hiányozna a másik. Időpontokat is egyeztetünk, szintén próbáljuk úgy osztani a dolgainkat, hogy ne menjen az együtt töltött idő rovására, hisz felnőttként a rohanó hetkoznapokban külön oda kell figyelni erre is. Megbeszélés nélkül igen ritkán esnének egybe a szabadidők.

Szerintem ő ilyen beállítottságú, komolyabban veszi a dolgokat, mint te. Azért ha bántalmazó lenne, 2 év alatt észrevette volna a kérdező!

2019. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
62%
Ne mondjuk már valakire, hogy komoly csak mert ellenzi a bulizást könyörgöm... Semmi köze nincsen a kettőnek egymáshoz.
2019. aug. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
62%

A bántalmazás nem csak fizikailag értendő. Egy embernek csak a szülei mondhatják meg, hogy mit lehet és mit nem, de ők is csak addig, amíg teljesen önálló nem lesz.


Attól, hogy szövetséget vállaltál vele, még nem szűnnek meg az igényeid, és a szabad akaratod. Miért ne mehetnél haza egyedül, ha neki amúgy is dolga van? Miért ne mehetnél el egy olyan koncertre/fesztiválra/bármire a barátaiddal, ami őt nem érdekli?


Eszem megáll ezektől a birtoklós idiótáktól.

2019. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
13%

Én ebben nem látok hatalmas problémát, inkább csak megszokásokat, amin úgy tudtok lazítani, ha mindketten engedtek.

Részünkről teljesen természetes, hogy a nagyobb költségeket megbeszéljük. Itt nem a kötelező dolgokról van szó nyilván, mint a hitelünk törlesztője, hanem mondjuk nem állítok haza egy új hűtővel anélkül, hogy megbeszéltük volna, hogy veszek ma egy új hűtőt. :) Az is teljesen természetes, hogy nem veszek magamnak 200 ezer forintért egy biciklit anélkül, hogy megbeszélnénk, hiszen hiába vagyunk külön kasszán, attól még a büdzsénk közös és lehet sokkal fontosabb dologra is kelleni fog a közeljövőben az a pénz. Abban is egyetértek, hogy nem fair elutazni külföldre haverokkal egy hétre, ha az a közös büdzsét károsan terheli, esetleg a szabikkal sem tudsz már úgy gazdálkodni, hogy egy jó kis közös nyaralás is kijöjjön. Ha egyik sem áll fenn, akkor nem látok kivetni valót. Én gyakran járok el a baráti társaságommal egy-egy hosszú hétvégére ide-oda, akár külföldre is, ha anyagilag belefér. Most pl. nem fér bele, mert a közös nyaralásunk és a jövőévi esküvőnk viszi a teljes megtakarításunkat, így megérteném, ha csúnyán nézne, amiért én mindenáron menni akarok a haverokkal a horvát tengerpartra 5 napra. Szerencsére a barátai társaságomban sem kell senkinek eltitkolnia, hogy most a pénz miatt nem tud elmenni. Felnőttek vagyunk, előfordul.

A családlátogatást szintén úgy látom, ahogy ő. Illik együtt menni, hiszen már közös az életetek. Ettől függetlenül, ha te mennél és ő valamiért nem tud, abból nem kéne problémát csinálni.

A buli dolgot nem értem, mi kölcsönösen adunk teret egymásnak ilyen téren. Azt én sem szeretem ha sokat iszik a párom, mert kiábrándító és a viselkedése is vállalhatatlan olyankor. Ettől függetlenül nem tiltom, sőt... pont ezért gyakrabban járunk külön szórakozni, mint együtt.

Azt nem tudni, hogy mennyire súlyos nála ez az "összenövés", de azt javaslom, hogy te is gondolkozz el egy kicsit azon, hogy mi az ami jogos, ha közösen terveztek és mi az, ami nem.

Egy üdítőt lehet magamnak veszek, de nem sértődök meg, ha a párom is szeretne inni belőle egy pohárral. Egy tv-t nem magamnak veszek már, hanem magunknak, ez jogos és megbeszéljük előtte. A büdzsé is közös, ha közösen terveztek, hiába érkezik külön számlára a fizetésetek. Nem lehet tervezni, ha te mindig elköltöd önös célokra azt a pénzt, aminek már sokkal fontosabb helye lenne idővel (megtakarítás). Azzal a mentalitással, hogy mindig csak magadra gondolsz (értsd jól), magadnak veszed, te mennél ide-oda, stb. azt éreztetheted, hogy nem tervezel vele hosszútávon. Ismétlem, mondom ezt úgy, hogy nem ismerem az ő álláspontját.

2019. aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
52%
Ezek inkabb idösebb paroknal gyakoribb.
2019. aug. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!