Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szerintetek a férfiasnak és nőiesnek mondott szerepek természetesek vagy társadalmi konstrukciók?
Olyanokra gondolok, mint a férfiak inkább racionálisak, nők érzelmesebbek, férfi a dominánsabb, nő a szubmisszívebb. Vagy arra, hogy a férfi feladata a jólét megteremtése a nőknek a gondozás. Szerintem ezeket inkább a társadalom szülte és nem az evolúció. Mivel, ha annyira természetes lenne akkor nem vonnám kétségbe a természetességét.
Az szerintem teljesen felháborító, hogy a kormány beszüntette ezt a társadalmi nem szakot, mert áltudományos hazugságnak nézi, mikor nekem elég sok mindenben felnyitotta a szemem.
Régebben lehettek természetből adódó dolgok. De az emberek változnak, teljesen mások ma már mint 100-200 évvel ezelőtt (az én véleményem szerint nagyon helyesen). Bár mindig voltak "harcos nők" a történelem során, akik bebizonyították, hogy lehet másképp is.
Viszont egyébként ezek a "nemi szerepek" gyakran tanult magatartásformák. A személyiség jórészt abból fejlődik, amit tapasztal az ember már egészen kicsi gyerekként is. Hogyha azt látja, hogy anya főz mos, szubmisszív, akár még el is van nyomva, és apa meg a megmondóember, akkor lehet, hogy az ő személyiségébe is ez lesz kódolva. Remélem érthető. De nyilván ennél sokkal bonyolultabb a dolog.
Első jól írja. Mára már a társadalmi elvárások valamennyire módosítottak a viselkedésformákon de az alap az természetes evolúciós tulajdonságok összege.
Az őskorban pl. a jólét azt jelentette legyen hol lakni (barlang) és legyen mindig mit enni. Ha ez adott volt az jólétnek bizonyult. A vadászat a férfi dolga ugye a barlang felkutatása és esetleges megvédése szintén. Nem véletlen alakult a férfi fizikailag nagyobbá, erősebbé. Ez figyelhető meg az állatvilágban is. A hím az erősebb a védelmező. A nő pedig az otthonteremtésben ügyesebb mivel ő azzal törődik míg a férfi vadászik és megteremti a jólétet. A férfi jutalma a nő aki otthon várja a nő jutalma amiért odaadó a jólét. Mindketten azért teszik, hogy szaporodhassanak. A férfinek olyan nő kellett aki gondoskodó, gondoskodik a gyerekekről a nőnek meg olyan férfi aki megteremti az említett jólétet amiben a gyerekek sikeresen felnevelhetők.
Ezt most vetítsed több tízezer évvel későbbre, mostanra és hozzá tudod igazítani a jelenkori viselkedési formákat.
Szerinted ezt a két testet ugyanarra tervezte a természet? Ne viccelj!
Egy azonos magasságú és súlyú nő és férfi teste is teljesen eltérő. Például a férfi tüdeje nagyobb, az izomzata is több. Mivel arra tervezte a természet, hogy ő fog futni és vadászni.
Vicces sztereotípia, hogy a férfiak kvázi az alapszíneket látják, a nők meg egy órát dilemmáznak 42 rózsaszín körömlakk felett. Ennek is oka van: a nő gyűjtöget. Ha nem látta volna az ősasszony a különbséget két bogyó közt, akkor simán megmérgezi az egész családot.
De ha ez sem elég nyilvánvaló: még 2019-ben is igaz, hogy csak az anya tudja szoptatni a gyereket. Ez "csupán" 6+ hónapot jelent, mikor teljes mértékben tőle függ, hogy éhen-szomjan hal a csecsemő, vagy fejlődik. Akármilyen ügyesen cserél apu pelenkát. Tudjuk, van tápszer, úgy az elmúlt 50 évben, előtte meg volt tehén tej. Meg jó magas csecsemő halandóság, biztos nem véletlenül.
Az megint csak egy teljesen aktuálisan létező jelenség, hogy válás/szakítás esetén az anyával marad a gyerek. Ez a ma is ugyanúgy rányomja a bélyeget az ismerkedésre. Fogamzásgátlás ide vagy oda, még mindig nem akarnak a nők válogatás nélkül mindenkivel szexelni. Pedig lassan a gyerekműsorokból is ömlik a pornográfia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!