Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én gondolom úgy, hogy a feminista forradalomból és az emancipációból a lányoknak lett csak hasznuk és a fiúk húzták a rövidebbet?

Figyelt kérdés

úgy értem a lányok megmaradtak ugyanolyannak mint régen csak van már szavazati joguk, dolgozhatnak, parlamentben csücsülhetnek.

de kezdeményezni még mindig nem mernek mert az a "férfiak dolga".


csak én látom a kettős mércét? csak engem zavar ez?

ha már emancipálódunk az minden fronton legyen, ne csak azokon, amikből csak a lányok látnak előnyt... nem?


2010. jún. 26. 08:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
89%
Kedves kérdező, a te bajod, h nincs csajod és ezt összekötöd egy történelmi folyamattal, ami ráadásul emberi jogi szempontból hatalmas haladás. Balfék vagy.
2010. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
nem én vagyok balfék, a világ romlott meg.
2010. jún. 26. 16:58
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt vettem észre, hogy minden nőben ott bujkál a vérengző feminista. Ha valami hátrány éri neméből eredően egyből rohan jogvédőkhöz előtör a biztos azért mert nő vagyok kezdeztű mondat. De ha olyan hátrány éri hogy nem adják át a helyet neki buszon, jaj ő törékeny nő."


Tudom, hogy régi kérdés, de nem bírom megállni, hogy ne reagáljak erre a szövegrészre (mivel már többen is utaltatok rá).

Tökre igazad van abban, hogy a többség ezt csinálja, de(!) akármilyen hihetetlen, én pl. olyan vagyok, hogy ha negatív kijelentést vágnak a fejemhez vagy alsóbbrendűnek kezelnek a nememből adódóan, kiakadok, ugyanakkor nem várom el ezt a fenenagy udvariasságot sem, amiről te beszélsz. Méghozzá azért nem, mert túl "büszke" vagyok hozzá, tehát úgy gondolom, egyedül is tudok boldogulni. Vagyis nem alkalmazom a "kettős mércét".

Csak ennyit akartam mondani.

2011. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

18:44-nek

Örülök hogy egyetértesz valamelyest. És hogy engem idéztél. Ezt dicséretnek veszem ezek szerint jó gondolat volt. Amúgy persze ezt úgy értettem, hogy a nagy többség. Kivételek mindig vannak. De ha belegondolsz manapság a feminizmus nagyrészt ezt jelenti pár dühös nő akit apró igazságtalanság ér egyből perel kérdezés nélkül.

2011. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Kedves" kérdező


A női emancipáció nem azt jelenti hogy egy nőt férfiként kell kezelni.


Most nem a fizetésekről beszélek, hanem arról hogy egy nő az igenis nő és nem férfi.

Az udvariasság más kérdés. Nem kötelező, de ILLENDŐ pl egy nőt előre engedni, vagy ha tele van a keze akkor segíteni. Arról nem tehetek sajnos hogy benned egy csepp udvariasság nincs.

Ezzel azt akarom mondani hogy az emancipáció és az udvariasság teljesen más dolog. Bár rengeteg fiú/férfi udvariatlan, tisztelet a kivételnek. Jól példázza azt amikor egy terhes nőnek egyik fiú sem akarta átadni a helyét, de a lányok közül többen is.

Egyszóval, nem kell sírni hogy a nők emiatt jobb helyzetben vannak, mert dehogy vannak.

2011. jún. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

"Örülök hogy egyetértesz valamelyest. És hogy engem idéztél. Ezt dicséretnek veszem ezek szerint jó gondolat volt. Amúgy persze ezt úgy értettem, hogy a nagy többség. Kivételek mindig vannak. De ha belegondolsz manapság a feminizmus nagyrészt ezt jelenti pár dühös nő akit apró igazságtalanság ér egyből perel kérdezés nélkül."


Sajnos igazad van. A nők többsége képes túlzásokba esni, mert az a rögeszméjük, hogy az általuk erősített nemet mindenki lenézi. Ebből kifolyólag még a bolhából is elefántot csinálnak.

Szóval valóban nem mondtál hülyeséget, csak azért "lázadtam", mert kissé általánosítónak éreztem a szövegedet ("[...] minden nőben [...]"), de mivel te magad is írtad, hogy szerinted vannak kivételek, teljes mértékben elfogadom és osztom a véleményedet.

2011. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!