Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hagyjak el valakit, akit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy hagyjak el valakit, akit szeretek, de "muszáj"?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve vagyunk együtt, távkapcsolatban. 27N vagyok, ő 39F, és van egy gyereke is az előző házasságából. Tőlem 2 órányira lakik repülővel, kb. 10-14 naponta tudunk hétvégére találkozni. Idáig nagyon jól elvoltam így, nem stresszeltem semmin,nagyon jól megvoltunk, rengeteg élménnyel gazdagodtam vele. Előtte egy igen rossz kapcsolatból léptem ki, még orvoshoz is kellett fordulnom utána, és tartok tőle, hogy most is ez vár rám, ha vége.


Egy múltkori veszekedés hatására tudatosult bennem, hogy megy az időm, és mi lesz velem,"öreg" vagyok, szeretnék családot stb. Talán erre 2-3 év múlva nyitott is lenne, viszont a fő probléma, hogy képtelen lennék ide kiköltözni a családom miatt, nem megy egyszerűen, szeretem a hazámat, ő pedig nem jöhet el a gyerek miatt, illetve anyagiak miatt sem, így max én jöhetnék. Sajnos ez tényleg így van.


Megpróbáltam elhagyni józan ésszel, neki is elmondtam a fentieket, de egyszerűen nem ment, mert vannak érzéseim, holott minden külső tényező a távolság, kortól kezdve ellene szól. Ő nagyon megértő volt, és azt mondta, hogy tudja milyen fontos nekem a családom, de nem tudna a helyemben addig kilépni, amíg szeretjük egymást, még várjak, ha véges, ha nem.


Már fizikai tüneteim is vannak, szorongok rengetegszer, pánikolok erősen, hogy mikor jön el újra az idő, amikor tényleg el kell hagyni egymást, mert fenti dolog miatt ez így véges lesz, tudom.

Utálom, hogy ilyen gyenge vagyok, de hogy lehet elfelejteni/hagyni valakit, ha szereted? Hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásom, hogy engedhetném el, ha a szívem mást mond egyelőre? Alapból is érzelmileg labilis ember vagyok kicsit, nehezen döntök,ragaszkodom a szeretethez. Párkapcsolatfüggő nem vagyok, mert, aki nem fontos, el tudom hagyni, és nem keresek utána szándékosan senkit rögtön.


Sokan mondják, hogy adjam át magam a pillanatnak, élvezzem ki, amíg lehet, de én félek, hogy kifutok ennyi idősen az időből, mire ennek vége, feldolgozom nagyon nehezen, és újra találok valakit, akit nem kell többé elengednem. Borzalmas érzés ez, hogy egy ilyen dolog áll az utamba annyi szenvedés után megint.



2018. jún. 7. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem költözz ki hozzá.

10-14 naponta a szüleidet is meg tudod látogatni. Sajnos őket hiába nézed, nem velük fogsz családot alapítani.

2018. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Az a baj rosszul gondolkozol, neked jelen pillanatban fontosabbak a családtagjaid, mint te magad és a választott párod akivel (elvileg) jól megvagytok....

Döntened kell mit akarsz "anyád" közelében lenni vagy leszakadni róluk és elkezdeni a saját felelős életed és családot alapítani. Igen az óra ketyeg... Ezért kellene előre nézni és nem hátra!

Ha minden adott azzal a férfival, akkor válaljatok gyereket, és költözz oda, ne bonyolítsd túl.


Személy szerint én sem akartam soha külföldön élni, mégis itt vagyom. Életem legjobb dolgai történnek itt velem. Pedig én csak munka miatt jöttem ki, és még párom sincsen itt...

Lehet depizni meg szomorkodni, kifogásokat keresni, hogy így távolság úgy távolság....meg lehet lépni egy nagyot! Te döntesz!

2018. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

"szeretem a hazámat"


Nekem ebből nem az jön le, mint a többi válaszolónak, hanem az is benne van, hogy nem csak a családod, a megszokott életkörülményeid is hiányoznának. Abszolút megértelek, én is jártam így, bár nem volt ekkora távolság köztünk, "csak" 200 km. Vége lett, hiába szerettük egymást, egyikőnk sem mert akkorát lépni, hogy a jó állását és a családját, valamint az életterét otthagyja.

2018. jún. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Tudnál OTT élni, a családodtól függetlenül? Abban a környezetben, abban az országban? El tudnád ott képzelni magad? Ha nem párkapcsolatról lenne szó, hanem mondjuk tanulmányok vagy munka miatt költöznél, szívesen mennél ki oda?
2018. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 piroska és a farkas ***** válasza:
Mivel gyerek van,ìgy ô valòban nem jöhet. Te kivel szeretném megöregedni,vele vagy a szüleiddel? Ha egy család lesztek, közös gyerekkel, akkor is lehetne ùgy, hogy egyszer ti jöttök , egyszer a szüleid mennek hozzátok. Ha kéthetente összejönne ìgy velük 2-3 intenzìven együtt töltött nap, akkor az gyakorlatilag még több is, mint egy átlag nagyszülô- unoka viszony, tehát én a helyedben nem mondanék le ilyen feltételek mellett az emberrôl, akit társamnak érzek.
2018. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm, neki még távolabb él a barátja, nemrég volt nála, aztán úgy jött haza, hogy nem tudna ott kint élni, nagyon nem az ő világa, szóval gondolkodik azon, hogy van-e értelme így folytatni a kapcsolatot, a barátja biztos, hogy nem jön ide. Ilyen is létezik. Ezért lenne fontos, hogy átgondold, egyáltalán tudnál-e ott élni, ha eltekintesz a párkapcsolattól meg a családodtól.
2018. jún. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Most is pánokolok, tudom, hogy nem fogok tudni itt élni, neki van egy gyereke, 39 éves, már nem kell semmivel sietnie, neki ez nagyon kényelmes lehet. Nem akarnánk még összeköltözni alapból, csak gondolkodtam előre a jövőmön, hogy mi lenne, ha, mert igen, mennek az éveim, és neki már van egy fél családja,nekem viszont ennél tudatosabbnak kell lennem. Hatalmas teher ez nekem, szorongok egyfolytában, hogy mikor kell kimondanom, hogy, ha egyszer ez a helyes hosszabb távon, de a szívem vele van. Hogy én hagyom el, és kell ezzel élnem együtt. Fogalmam sincs, hogy tudnám ezt feldolgozni, hogy kénytelen voltam elengedni azt, akit szeretek. Nem viccelek, mikor azt írom, hogy felőrol ez a helyzet, a helyes döntés és a szívem között.
2018. jún. 7. 16:35
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem hagy el őt és kezdj új életet.alapíts családot
2018. jún. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én simán elköltöztem 1000km-re a páromhoz... miért?


Mert Ő a jövőm, az életem, a KÖZÖS, leendő családom.


A rokonaim, apám felneveltek, taníttattak, de ők is azt akarják, hogy boldog legyek (noha szemembe csak a bántást kaptam nagyon sokáig), és ha az két országgal arrébb van, akkor is támogatnak és szurkolnak, hogy sikerüljön.


Szeretem őket a magam módján, de a párom nyomába nem érhetnek, Magyarország meg annyira semmit nem jelentett nekem, hogy örültem is, hogy végre leléphetek onnan.


Neked itt döntened kell, szerintem költözz ki, éljetek együtt, és úgyis kiderül, hogy megy.


29n

2018. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De te 27 évesen (én is pont ennyi voltam, mikor költöztem) nem vagy érett rá, hogy otthagyd az eddigi családodat, ahogy olvasom.


Ez esetben szakíts, keress otthon partnert, nekem nem volt opció, mert tudtam, hogy ÉRTE a világ végére is elmegyek, ha kell, mert szeretem.

2018. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!