Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez, ha kövér emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez, ha kövér emberekről van szó?

Figyelt kérdés

- Ha nőkről szól a kérdés: fel vannak pontozva azok a válaszok, amelyek szerint a kövér nők is lehetnek szépek; ha azt kéri a kérdező, hogy olyan nőket linkeljenek, akik még nem kövérek, rengetek elhízott nőről készült képet tesznek be az emberek.


- Ha férfiről szól a kérdés: le van szólva az a nő, aki ilyen pasival jön össze mint alacsony önbecsülésű. Ezeket az embereket elég csúnyán felszólítják, hogy kezdjenek el mozogni, vagy ne is álmodjanak nőről. Általában: a kövér férfit értéktelennek, undorítónak tekintik.


Mi ez a kettős mérce? És még mielőtt valaki elkezdi: 180 centihez kevesebb mint 70 kiló vagyok. Világéletemben vékony alkat voltam.


2018. máj. 4. 23:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
4%

#20: Oké és akkor mivel magyarázod a pont feletted linkelt instát? Vagy mivel magyarázod, hogy egy csomó férfi a túlsúlyos nőkre gerjed? Vagy mivel magyarázod az ez alatt a kérdés alatt nemrég feltett kérdést, ahol túlsúlyos nőkről linkeltek képet, hogy nem túlsúlyosak?

A mackós pasikról pedig azt az apróságot felejtetted el, hogy az IZMOS ÉS MACKÓS pasikat szeretik, de a szimplán mackósakat kevesen.

2018. máj. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
7%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..


Most így ez a korábban kiírt kérdés jut eszembe.


Nem baj, ha nem akar fogyni, de akkor feltehette volna kevésbé defenzíven a kérdést.


Pl "Fogyáson kívül mi az amivel sikeresebbé tehetem magam?" vagy valami hasonló, mert ahogy alapból ki lett írva, az egészről süt, hogy elégedetlen önmagával és fogyni akarna, de nincs meg hozzá az akaratereje.


Ezért belinkelt kérdésnél szerintem jogosan kérdeznek rá, hogy miért nem opció a fogyás, az "átfogalmazottnál" pedig nem hiszem, hogy ezzel szekálnák.


Nagyon sokan eleve csak önmegerősítés miatt írnak ki kérdést és lehet az igazság (amit alapból is éreztek) nem tetszik, de ezt el kell fogadni.


Az is lehet, hogy csak egy troll kérdés volt és én feleslegesen próbálok a mögöttes tartalomba belelátni.

2018. máj. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
64%

A #22-es válaszhoz még hozzátenném, hogy a férfiak részéről általában az a kifogás az edzés ellen, hogy nincs idő és/vagy pénz folyamatosan kondiba járni és jó kajákat venni. A nők részéről is van ez, DE még rengeteg nőnél még ott az a kifogás, hogy ők megpróbálták, de nem tudtak fogyni, mert genetika.

Nos, férfiak részéről ezt a hazugságot még sosem hallottam. Az nem genetika, hogy a tervezett heti 5x40 perces edzésből 2x20 perces lett. Az sem genetika, hogy a megtervezett kajabevitel helyett becsúsztak 1 kis csoki, egy kis cukros üdítő és hasonlók.

2018. máj. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek az lehet az oka, hogy a nőideál főleg pár évtizede sokszor inkább alapul külsőségeken mint a férfiaknál. (az alap "klasszikus" kép szerint egy férfi ugye legyen okos, gazdag stb...a nők meg ugye kedvesek és csinosak)


Hála a divatipar és a női magazinok egyébként valóban káros hatásának évekig az irreálisan "vézna" modell alkatú női test volt az ideális és elvárás, ami ugye sok lány/tini önbizalmát rombolta...


Az elmúlt évek/évtizedek elkezdték ezeket a "klasszikus" határokat feszegetni. Teret nyert az emancipáció, és a testképmodellek is elkezdtek változni. (Ennek egyébként szerintem egy káros és extrém oldalhajtása a "fogadd el magad" kultusz keretén belül az erős elhízottságot éltetni.) Mert míg pozitív az a szándék, hogy a nők ne érezzék kényszernek, hogy "tökéletes" testük legyen, sokan az egészségtelen életmód takarózására használják ezt a lobbit.


És ha egy külső szemlélődő "szembemenve" ezzel az aktuális divattal ki meri mondani, hogy az extrém elhízás igenis káros...akkor sokan azt úgy veszik mintha ez ellen az egész (alapvetően nem rossz) szemléletmegújító mozgalom, és emancipációs hullám ellen menne.


A férfiak testképe sosem volt ennyire média által uralt, így bármiféle támadása nem vet akkora hullámokat.

2018. máj. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert itt a válaszolók 70-80%-a nő, és szolidárisak egymással.
2018. máj. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Nem tehetünk róla, a nők kövéren is szépek! 😀
2018. máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Azzal a jelenseggel, h valaki kifejezetten a tulsulyos nokhoz vonzodjon, en a 23 evem alatt itt talalkoztam eloszor a gyakorin. Engem vilag eletemben csufoltak a nagy melleim es a 10-15 kilo tulsulyom miatt, tehat meg azt sem lehet mondani, hogy 100 kilo felett vagyok. Parom is akkor lett eloszor, mikor lefogytam, akkor is volt rajtam mit fogni, de mar csak 5 kg feleslegem volt. De ha szetnezek az utcan, sokkal gyakoribb latni egy vekony lanyt macis pasival (aki puha, nem izmos!), mint forditva. En azt tapasztalom, a valo eletben, hogy a nok fele sokkal nagyobb az elvaras a kulsot illetoen, ahogy azt egy elozo valaszolo is megirta. Ha egy not kerdezel az idealjarol, eloszor a jo humort es a magabiztos, vedelmezo szemelyiseget fogja kiemelni, a kulsosegek csak masodlagosak lesznek. (Nem a plazap*csakrol beszelek, bar tudom, hogy mostanaban sok atlagos pasas szeretne kizarolag "fullos" csajt maganak). Pasiknal ugyanez igy nez ki: vekony test, atlagos arc, aztan esetleg becsuszik valami belso tulajdonsag is. Mindez persze "elvarhato" olyan kapcsolatokban, ahol a no egesz nap raer, es az osszes energiajat az edzesbe, tiszta etkezesbe, szortelenitesbe, szolizasba, kozmetikara, fodraszra tudja forditani. De az atlag no, miutan 8 ora melo es 2 ora utazas +ugyintezes utan hazaesik, pont nem arra vagyik, hogy salatat majszoljon, aztan meg lemenjen futni 1 orat.
2018. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

#27: "Azzal a jelenseggel, h valaki kifejezetten a tulsulyos nokhoz vonzodjon, en a 23 evem alatt itt talalkoztam eloszor a gyakorin."

Ez csak annyit jelent, hogy nem igazán figyeltél a környezetedre.


"Engem vilag eletemben csufoltak a nagy melleim es a 10-15 kilo tulsulyom miatt, tehat meg azt sem lehet mondani, hogy 100 kilo felett vagyok."

Oké és kit nem csúfoltak? A szemüvegest, a kismellűt, a nagymellűt, mindenkit csúfoltak. Csak van, aki továbblépett és van, aki utólag is 1-1 külső tulajdonságára fogta a sikertelenségét.


"Parom is akkor lett eloszor, mikor lefogytam"

Amikor lefogytál, megnőtt az önbizalmad is és könnyebben nyitottál mások felé, ugye? Nos, ezért lett pasid. Ha nem hiszed, nyugodtan kérdezd meg a környezeted, hogy a fogyáskor belsőre mennyit változtál.


"De ha szetnezek az utcan, sokkal gyakoribb latni egy vekony lanyt macis pasival (aki puha, nem izmos!), mint forditva."

Ez egyszerűen nem igaz. Az összes telt vagy régebben telt nő ugyanezt mondja. Ahogy az összes kismellű is azt mondja, hogy kis mellű nőt nem látni pasival az utcán. Ehhez képest nyugodtan ülj ki egy ismerősöddel, aki ebben a témában nem ért egyet egy forgalmas helyre és számoljatok.


"En azt tapasztalom, a valo eletben, hogy a nok fele sokkal nagyobb az elvaras a kulsot illetoen, ahogy azt egy elozo valaszolo is megirta."

Akkor miért van az, hogy a legrondább nőknél is próbálkoznak és egy csomó embertől azt hallani, hogy a férfiaknak milyen alacsonyak az igényeik és bárkire rámennek? És miért van az, hogy egy csomó átlagos pasi panaszkodik, hogy senkinek sem kell?


"Ha egy not kerdezel az idealjarol, eloszor a jo humort es a magabiztos, vedelmezo szemelyiseget fogja kiemelni, a kulsosegek csak masodlagosak lesznek."

Egyrészt, a férfiak többsége is általában belső tulajdonsággal kezdi. Másrészt, az emberek többsége egyszerűen hazudik és elvárások terén szinte mindenki előadja tök ugyanazt a sablont. Nem azt kéne nézni, hogy ki és hogyan próbál magáról szebb képet festeni, hanem azt, hogy ténylegesen milyen emberekkel jön össze.


"Nem a plazap*csakrol beszelek, bar tudom, hogy mostanaban sok atlagos pasas szeretne kizarolag "fullos" csajt maganak"

Oké és honnét tudod? Írd ki, hogy 100 kilós lány vagy, műköröm és szoli nélkül. Kapni fogsz pár privátot. Igazából a plázapcsákat nem szereti a pasik többsége.


"Pasiknal ugyanez igy nez ki: vekony test, atlagos arc, aztan esetleg becsuszik valami belso tulajdonsag is."

Nem, nem így néz ki. Esetleg figyelhetnél is a pasikra, ha épp velük beszélsz.


"Mindez persze "elvarhato" olyan kapcsolatokban, ahol a no egesz nap raer, es az osszes energiajat az edzesbe, tiszta etkezesbe, szortelenitesbe, szolizasba, kozmetikara, fodraszra tudja forditani. De az atlag no, miutan 8 ora melo es 2 ora utazas +ugyintezes utan hazaesik, pont nem arra vagyik, hogy salatat majszoljon, aztan meg lemenjen futni 1 orat."

Ez viszont elvárásoktól függetlenül egyszerű kifogás a lustaságra.

2018. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tehetünk róla, a nők kövéren is szépek!"


Igen, kb. 30-35 éves korukig. :)

2018. máj. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért van ez, de én nőként minden kövér nőt és férfit egyaránt lepontozok, mert igénytelen, gyenge jellemre vall és visszataszító kövérnek lenni.
2018. máj. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!