Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek alapján valószínűleg nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Heart of Darkness kérdése:

Ezek alapján valószínűleg nem vagyok normális és alkalmatlan vagyok a párkapcsolatra és az egyéb kapcsolatokra is?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy hol kezdjem és mit írjak le. Tegnap este elmerengtem elalvás előtt, hogy van pár visszatérő félelmem.


1. Olykor megtörténik velem olyan, hogy "elfelejtem" milyen kapcsolatban álltam egy személlyel. Ez valószínűleg hülyén hangzik, de megpróbálom egy példával szemléltetni. Amikor régebben volt barátnőm és együtt voltunk, együtt töltöttük a napot akkor minden rendben volt és megszoktam a közelségét és az érintését és a látszólagos szeretetét. De volt, hogy nem találkoztunk egy ideig egymással és ilyenkor teljes kiesés.. következő alkalomkor már nem tudtam, hogy érjek hozzá, vagy meg szabad-e őt érintenem. Sokszor volt, hogy rá is kérdeztem, hogy átölelhetem-e. Ez nálam visszatér az emberek kapcsán még, ha csak egy szimpla beszélgetésről is van szó. Ha valakivel elbeszélgetek és nem vagyok vele mindennapi kapcsolatban akkor utána jön ez az állapotom, hogy nem tudom mit csináljak vele, vagy mit tegyek és mit ne tegyek. Úgy érzem ilyenkor számomra ez az illető semleges és mintha nem is ismerném. Ez egy idő után nyilvánvalóan elmúlik és minden visszatér a "normál" állapotába.


2. Valószínűleg mindenkivel történtek rossz dolgok, és velem is történtek. Tartok attól, hogyha megosztom valakivel ezeket a rossz dolgokat, vagy elmesélem neki, akkor az illető nem fog elfogadni, vagy csak úgy gondolja, hogy siránkozom és talán tőle szeretném azt, hogy megoldja a problémáim. (Nem így van, nem szeretek segítséget elfogadni.)



#ez_a_kerdes_nem_keresőbarát
2018. febr. 21. 14:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

3. Általában attól tartok, hogy a legtöbb ember rosszat akar nekem és tönkre akar tenni. Ez szimplán csak paranoia, de van, hogy eljutok odáig, hogy azt feltételezem valakiről, hogy meg akar mérgezni.



Ez lemaradt a kérdés végéről.

2018. febr. 21. 14:04
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezek bizalmi problémák, és intimitás megélésével kapcsolatos nehézségek. A harmadik pont miatt jobb lenne szakember. A másik kettő nem feltétlenül nagy gond lehet alkati dolog is-feltéve, hogy egy hosszabb, mélyebb kapcsolatban képes vagy bizalomra, intimitásra.
2018. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem ártana. Tudod, ugye?
2018. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Érdekes. Nekem a válaszaid alapján nagyon szimpatikus vagy és van humorérzéked ami nagyon fontos.


Szerintem valahogy tudatosan kellene a bizalmat kialakítani más emberek iránt. Minél több pozitív megerősítést kapsz, annál kevésbé fog ilyesmi felmerülni, hogy hozzáérhetsz e a másikhoz.


Ennyi alapján semmiképp sem mondanám, hogy alkalmatlan vagy párkapcsolatra

2018. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk én ezt nem bírom elképzelni. Van egy barátnőd, megdugtad, smárolás, bújás stb, majd eltelik három nap, és az agyad törli ezt az emléket? Vagy mégis mi olyan nehéz annak felidézésében, hogy meg szabad e csókolni vagy sem..? Ha nem megy automatikusan pörgesd az emlékeidet, ha korábban engedte, valszeg most is fogja.
2018. febr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5


Nem is a megengedés a legnagyobb gond, hanem inkább a félelem, hogy mi fog történni.


# 4


Lehet, hogy van humorérzékem és egy ideig szimpatikusnak szoktak tartani az emberek, de a kulcsszó azon van, hogy ideig.


# 3


Tudom.


# 2


Lehet, hogy a leírt dolgok miatt nem feltétlen, de akadnak olyan dolgok is amiket nem írtam le a kérdésemben és azok miatt valószínűleg már igen.

2018. febr. 21. 14:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Kelj fel a géptől és kezdj el élni, elsőnek sportolni, túrázni, bringázni, futni. Fáraszd le magadat!
2018. febr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

# 7


Munka mellett sajnos nem nagyon van időm. A fáradtságról meg annyit, hogy amikor épp nincsenek rémálmaim akkor olyan vagyok mint egy narkolepsziás ember.

2018. febr. 21. 14:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Időszerű lenne egy szakember felkeresése!
2018. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az egyes ponttal kapcsolatban azért van ez, mert gátlásos vagy, félsz, hogy nem fogad el olyannak valaki, amilyen vagy, ezért nem mered önmagadat adni. Attól rettegsz, hogy milyen reakciói lesznek, hogyan fog viszonyulni egyes cselekedeteidhez. Nyilvánvalóan önbizalom problémáid vannak. Azt kellene tudatosítani magadban, hogy egy értékes személy vagy, akit nem néznek hülyének, nem akar mindenki bántani vagy kihasználni.


Kettes pontnál szintén az van, hogy régebbi rossz tapasztalatok miatt félsz megnyílni. Ha elmondod valakinek a gondjaidat, az még nem siránkozás. Akkor bíztál benne annyira, hogy megoszd vele, ami téged bánt, ami miatt kialakult benned ez a rengeteg gátlás. Akinek igazán fontos vagy, akár barátok, családtagok, vagy legyen az szerelem, azok nem fognak elfordulni tőled, ha elmeséled nekik a rossz dolgokat, amik veled történtek a múltadban. Megnyílni, önmagadnak lenni, vállalni a gyengeségeidet az egyik legbátrabb dolog, amit véghezvihetsz, ha bízol az illetőben.


Én is azt ajánlanám, hogy keress fel egy szakembert. És ne csak próbálkozz, hanem igazán akarj is változtatni. Akarj bízni az emberekben, megnyílni feléjük. Ha olyan emberekkel sikerül ezáltal kapcsolatot kialakítanod, akik elfogadnak, megértenek téged, akkor az pozitív visszajelzés lesz neked, hogy megéri bízni, megéri akarni interakciókba keveredni olyanokkal, akiktől támogatást, szeretetet kaphatsz.

2018. febr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!