Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mindent infót megosztotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mindent infót megosztotok egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én mindent elmesélek a barátomnak másokról, kivéve ha az illető kifejezetten megkér hogy ne mondjam el senkinek amit mondott. Pl van egy nagyon jó barátom, ha összeveszünk a barátommal, neki mesélem el, ő meg elmondja az objektív véleményét. Ezt mindig elmesélem utána a páromnak. A minap ő találkozott a legjobb barátnőjével, tudom hogy beszélgettek a legutóbbi nagy veszekedésünkről, de a barátom nem meséli el, mit mondott a lány, mert hogy az ő gondolati csak rá tartoznak. Ez egyébként érthető. És most arra keresek kérdést hogy ez általános e? Eddig midnen párkapcsolatomban elmondtunk egymásnak mindent, mert tudtuk hogy a másik nem adja tovább, bíztunk benne, és ott volt az az érzés, hogy a párunkkal egy emberként, és barátokként minden ilyen információt megosztunk amit másokról tudunk. Nem tudom most jobban megfogalmazni... mindenesetre, ismerősöknél is tudom, hogy ha elmondok valamit, a párja is tudni fog róla. És furának érzem hogy a barátom nem teszi ezt kölcsönösen, ő nem meséli el miről, mikről beszélgettek, de leginkább azt, mit beszélgettek rólunk. Ti mit gondoltok erről, illetve nálatok mi a helyzet? Szeretnék más nézőpontokat megismerni.

2018. febr. 14. 10:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mindent megbeszélek a párommal.
2018. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mindent elmondunk egymásnak a férjemmel. Ez a barátainknak és a családunknak is egyértelmű, szóval ha pl egy barátnőm valami intimebb dologról mesél nekem négyszemközt és legközelebb hármasban találkozunk, akkor simán előtte is felhozza. Ez így természetes.
2018. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mindent elmondok a páromnak. Kivéve, ha valaki nyomatékosan megkér, hogy senkinek ne adjam tovább, akkor természetesen neki se mondom.
2018. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%
Én ugyan fordítva vagyok bekötve, de nem tartom fair vagy korrekt dolognak elmondani a páromnak a barátaim dolgait, főleg nem résztelesen. Azt se tartom egészségesnek, ha valakiben ekkora kényszer van mindenről beszámolni a párjának, főleg, ha ezek olyan dolgok, amik nem tartoznak rá.
2018. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy állunk hozzá, hogy nem hazudunk a másiknak semmilyen körülmények között. Nem osztunk meg feltétlenül mindent, nyilván van egy csomó lényegtelen apróság, amivel nem érdemes folyamatosan fárasztani egymást, plusz tiszteletben tartjuk egymás magánszféráját, és eleve nem kérdezünk rá olyasmire, hogy például egy kettőnkkel kapcsolatos témában mit beszéltünk az ismerőseinkkel. Ha a másik el akarja mondani, elmondja, ha nem akarja, akkor megtartja magának. Arra is ügyelünk, hogy a másiknak ne legyen oka a bizalmatlanságra. természetesen.
2018. febr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Nagyon sok mindenhez nincs köze és azért, más dolgokba meg azért nem avatom be, mert nincs kedvem vagy rosszul jönnék ki belőle.
2018. febr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%

Én ha valaki valamilyen bizalmasabb dolgot mondott nekem, akkor azt akkor adom tovább a barátomnak, ha úgy érzem, hogy értelme lenne megbeszélnünk a témát, kifejezetten kíváncsi vagyok az ő véleményére, érintett a témában vagy engem zaklat fel annyira a dolog, hogy hosszabban gondolkozzak rajta, esetleg a saját életemre/életünkre kivetítsem. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy szinte mindent elmondok, de van, amikor úgy érzem egyszerű pletykálkodás lenne, ha ezt tenném. Arra pedig a barátom elég fogékony, én viszont nem mindig vagyok olyan hangulatban.

Ha viszont valakivel róla beszélgetek, azt én sem szoktam megosztani vele.

Szinte soha nem szoktam róla vagy a kapcsolatunkról másokkal beszélgetni, szóval ha mégis, annak oka van, és az egy nagyon bizalmas kapcsolatban történt. És nem véletlenül nem vele beszéltem meg, amit a másikkal megbeszéltem. Az pedig, hogy erre a másik mit mondott, nem a kapcsolatba tartozik bele, hanem csak rám, és arra a másikra. A kapcsolatba lehet, hogy közvetetten beleviszem a másik véleményét, lehet, hogy nem, de közvetlenül biztos nem.

Egy ilyen esetben pedig nem is örülnék annak, ha a barátom azzal fogadna egy veszekedés után, hogy az xy ezt meg ezt gondolja, vagy épp ő is egyikünknek/másikunknak ad igazat. Én ezeket a dolgokat mélyebbek élem meg annál, mint hogy egy harmadik személy véleményét vigyük be a kettőnk közti kapcsolatba. Abban a veszekedésben nem csak az adott helyzet van benne, hanem minden körülmény, az elmúlt x év, az egymáshoz való viszonyunk, stb.. Persze el lehet mondani mindent egy harmadik személynek, de ő akkor is objektívebben és szűkebben fogja látni. Ez arról a részről jó, hogy objektív (?) véleményt tud formálni, és azt is segíti, hogy a konfliktus megoldódjon, lássunk a másik szemével. Viszont én ezeket a tanácsokat úgy veszem, hogy csak nekem szólnak, és nekem kell feldolgoznom őket, a páromat pedig csak a feldolgozott formával szembesíteni. (Például egy bocsánatkérés formájában, bár, mint mondom, én nem szoktam megbeszélni senkivel az ilyen jellegű problémáimat.)

Mivel még sose hallottam vissza, hogy más mint gondol a mi problémáinkról, ezért úgy gondolom a barátom is hasonlóképp áll hozzá.


Alapvetően tehát nálam is azzal lehet számolni, hogy amit nekem mondanak, arról a párom is tudni fog, de én saját magam úgy érzem, hogy ezeket a dolgokat nem szeretném közvetlenül visszamondani.

2018. febr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindegyikőtöknek, hogy megosztottátok velem a látásmódotokat. Mindegyikőtök sokat segített, ment a zöld kezecske, bár tudom hogy nem azért válaszoltatok, de tényleg mindegyikőtöknek köszönöm.
2018. febr. 14. 17:09
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondok el mindent. Mert ez indiszkréció. És rút visszaélés az illető bizalmával. Ha a barátom NEKEM mesél a dolgairól, azt azért teszi, hogy ÉN tudjak róla. Ha azt szeretné, hogy a feleségen tudjon róla, nyilván neki mondja el, és nem nekem. Milyen jogon adnám ki bárkinek is az ő gondolatait? A párom gondolatiról sem beszélek senkinek, ha azok csak kettőnkre tartoznak, és bízom benne, hogy ő sem tesz ilyet.
2018. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!