Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti együtt lennétek egy depress...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti együtt lennétek egy depressziós emberrel? Szerintetek is az?

Figyelt kérdés

Úgy érzem akivel ismerkedek depressziós. Többször mondott olyanokat aminek a lényege az volt, hogy nincs értelme az életnek, hogy kevés érzelme van. Gyakran mond sértő és bántó dolgokat úgy, hogy észre sem veszi.

Bár nem egy otthon ülős típus, de egyáltalán nem nyitott ember, nincsenek barátai sem. Én pont azért kedveltem meg mert ilyen különleges, de az utóbbi időben kezdek kiábrándúlni belőle, mert nem mutatja ki érzéseit az utóbn meg is bántott rendesen szavakkal pedig állítólag nem akarta, nem érezte, hogy ez milyen sértő.

Szerintetek is ezek depresszióra utaló jelek? Mit tanácsoltok vele kapcsolatban? Tapasztaltatok hasonlót?


2018. jan. 12. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindegy hogy depis vagy nem? Ez egy bunkó, akivel nem akarhatsz kapcsolatban lenni, szerintem.
2018. jan. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül depresszió ez... nyilván nehéz így megmondani, de nekem inkább egy magának való, zárkózott, talán kissé megkeseredett ember, aki az ilyen- olyan intelligenciával is hadilábon áll.
2018. jan. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy depressziós-e, de nem is hiszem, hogy lenne értelme vagy haszna diagnosztizálni őt bármivel. Attól még, hogy sikerül egy kategóriába sorolni őt, a viselkedésének a hatásai ugyanolyan érvényesek maradnak.
2018. jan. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Férfi ugye? Náluk így jön ki a depresszió. Szurkálódás, düh meg sokszor sajnos alkoholizmus formájában. Tapasztaltam ilyet, ne vedd magadra a sértegetéseket, viszont próbálkozz azzal, hogy rávedd az orvosi kezelésre.
2018. jan. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Én se hiszem,hogy ezek alapján rögtön depresszióra kell gondolni.

Manapság hajlamosak vagyunk arra,hogy minden fura cselekedetű, magába forduló embert depressziósnak titulálunk, pedig igazán depressziós ember, akit betegként kell kezelni, azért nem olyan gyakori mint az olyan, aki logikátlanul, egyedi módon, mások által meg nem érthetően, józan ész elleni cselekedetekkel éli az életét.


Az,hogy gyakran megbánt, és ezt észre sem veszi, az már baj. Mondd el Neki, ne álld meg szó nélkül, beszélgess Vele.


Bár számomra érthetetlen az,hogy ennyi negatív tulajdonság mellett miért is ragaszkodsz Hozzá?

2018. jan. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Ez szerintem nem depresszió. Sokkal inkább a szocializáció rossz formája/hiánya. A közömbös viselkedés pedig egy sajátos viselkedés/hozzáállás ami a személyiségének tudható be. Minden esetre ez sem hangzik jobban...
2018. jan. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Nekem volt egy hosszabb depresszív időszakom, és nem mondom, hogy egyszerű volt elviselni. Ilyenkor alig volt kedvem akármihez, elutasító voltam a barátommal, nehéz volt empatikusnak lennem vele szemben. Ő segített meg támogatott, de csak úgy történt változás, hogy én átláttam, hogy így nem folytathatom, és elkezdtem pozitív változásokat hozni. Szóval ha belemész egy ilyen kapcsolatba, az nem lesz egyszerű. És neki kell ezt igazában megoldani, még akkor is, ha te ott vagy neki.
2018. jan. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én párom is depressziós volt nagyon mikor megismerkedtünk. Most is néha még vannak ennek jelei, de már nagyon ritkán. Én személy szerint járnék ilyennel, mert lehet, hogy pont ez kell neki, hogy kijöjjön belőle. Szüksége van a szeretetre, törődésre és arra, hogy szeretet érezzen. Lehet ez egy nehéz "munka", de megéri ha valakit szeretünk.
2018. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán pont, hogy egy társ az, aki kihozná ebből a helyzetből. Változatosabb élet, mint a 4 fal közt lenni.
2018. jan. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!