Mitől függ, hogy együtt éreztek egy depressziós emberrel?
Van egy ismerősöm, aki önmagának diagnosztizálta a depresszióját, az idő 70%-ban rosszul érzi magát, nem vagdossa magát, az esetleges szuicid gondolatai tettekben nem nyilvánulnak meg. Néha megkarmolja a karját, de két-három óra alatt eltűnik.
Egy másik ismerősöm sajnos már megjárta a pszichiátriát, önveszélyesnek nyilvánították, evészavarral diagnosztizálták, vagdossa magát, a karjába vájja a körmeit úgy, hogy utána véres lesz, kiharapja a száját, nem tud enni, azt mondja, nagyon fél attól, hogy meg fogja ölni magát.
Mindkettejüket nagyon féltem, egyikük sem érdemelne ilyen érzéseket, de a másodikért jobban aggódom, mert súlyosabbnak tűnik az állapota. Az előbbit támogatják a barátai és biztosítják arról, hogy vele vannak, szeretik, de az utóbbit sorra hagyják el az emberek, mondván, hogy nem depressziós, hanem unja magát, és már alig tudom meggyőzni arról, hogy őt igenis lehet szeretni, mert nem hisz nekem.
Azt szeretném kérdezni, hogy mitől függ, hogy támogattok-e egy depressziós embert?
Nem látom át a gondolatait azoknak, akik otthagyták a barátnőmet, és szeretném megérteni, mert nagyon félek, hogy valami borzasztó dolgot fog tenni.
Nem tudom, mit lehet kezdeni ezzel a depresszió dologgal. Annyira féltem mindkettejüket.
Érdekes, amit írtál, szerintem is nagyon más körből jöhettek az illetők, mert én míg a másodikért nagyon aggódnék, bevallom, lehet, hogy az elsőt nem venném komolyan. Magát diagnosztizálja, és 70%-ban érzi rosszul magát.. ilyen nincs. Egy depressziósnak nincs 30% szabadnapja, mikor egy kicsit kikapcsolódik.
Persze ha jó barátom az illető, mindenképp komolyan veszem. (Pláne, hogy szerencsémre, nincsenek ilyen pózör "depis" barátaim, aki minden áron sajnáltatni akarja magát.) Szóval szerintem is a kapcsolat minőségétől függ, hogy mellette állnak vagy sem.
A második illető családja a lány elmondása szerint kezd kiállni mellette, úgyhogy ez kicsit megnyugtató. Kezd hajlandóságot mutatni arra, hogy esetleg újrakezdje a terápiát.
De tényleg furcsa ez a különbség a hozzáállás között. Kezdtem kétségbeesni, hogy az emberek zöme elfordul, amint súlyosabbra fordul valaki állapota, de akkor tényleg a környezettel lehet a baj. Fene tudja.
Én sem hiszek az öndiagnosztizálásban, de ha már felmerül benne, hogy van rá esélye, akkor csak lehet valami aprócska baj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!