Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ez az ország, miért ilyen antifeminista, ha a
társkeresésről van szó?
#30: Az oké, ha megegyeztetek, és ezt így mindketten elfogadjátok. Viszont a nőtársaid többsége (főleg a gyakorisok) azt mondja, hogy a férfi igenis vegye át a női munkák egy részét, mert ha nem, akkor mocskos disznó, meg ez a modern férfi egyik jellemvonása, de közben meg azt is üvöltözik, hogy a férfinak kell kezdeményeznie, mert ez a férfias. Szóval egyszer akkor férfias a férfi, ha férfi, egyszer meg akkor, ha "nő". És ha mondjuk egy párkapcsolatban akkor van szerintük egyenlőség, ha a férfi átveszi a női tevékenységek egy részét, akkor szerintem a kapcsolat elején meg akkor van egyenlőség, ha a nők is ugyanúgy kezdeményeznek pl. beszélgetést. Mert úgy gondolom, hogy a kezdeményezés, ismerkedés ugyanúgy egy kapcsolat része, mint maga az együttélés. És ha a kapcsolat egyik részében van egyenlőség, akkor legyen a másikban is.
2017. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
32/40 A kérdező kommentje:
#31 Teljesen egyetértek veled. Ha ez nem tetszik hagyjátok a munkákat, karriert és menjetek vissza a konyhába főzzetek finamot, patyolattisztára mossatok ki és persze ne legyen véleményetek. Vagy fontoljátok át újra az egyenlősséget és ne csak ti profitáljatok belőle. Lehet választani!
Igen, jól látod, akkor a nő is kezdeményezhet ismerkedést, ha elvárja, hogy mindenben egyenlőek legyenek. És itt jön a gond, amit te is írtál. Ők azt akarják, hogy a férfi is házimunkázzon meg ehhez hasonlók, miközben elvárják a férfi közeledését az elején. Ez valóban inkorrekt.
2017. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
2017. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
#31-32. Pontosan ezt értettem a klasszikus nemi szerepekkel való egyoldalú takarózás alatt még az elején, amikor valaki elvárja, hogy a férfi klasszikus férfi legyen, de cserébe esze ágába sincs klasszikus nőnek lenni. Eza kettős mérce az, amit sokszor elegánsan figyelmen kívül hagynak.
Az pedig különösen bosszantó, hogy mindig megjelennek a kiforgató idióták, akik rögtön a nemi szerepek megcserélődéséről jajgatnak, amikor egyáltalán nem arról van szó. Gyászos.
2017. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
36/40 A kérdező kommentje:
Azon kezdtem el gondolkozni, hogy létrehozhatnék egy újfeminista mozgalmat, ami a kettősmércék ellen fellép. Mert úgy látszik nincs ilyen társadalmi csoport és ezért hoznék létre egyet. Akár csatlakozhatnátok, hogyha küzdenétek ezért az ügyért.
36!
Szerintem jó ötlet, csak sokan elleneznék, és támadnának téged azért amiért létrehoznád.
2017. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
#37
Az öko-feministák vinnék be az első csapást, mert micsoda dolog már egyenlőségnek lenni, mikor a fehér hetero férfiak miatt van minden rossz a világon és az öko-feminista felfogás szerint akkor lesz "egyenlőség", ha ezt a réteget eltűntetik.
Második csapást a soviniszták vinnék be, a harmadikat a prolik.
2017. szept. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
#35: Erre írtam korábban, hogy amikor akarom, vannak hagyományos nemi szerepek, amikor meg nem akarom, akkor nincsenek, és mindig úgy alakítom az egészet, ahogyan nekem kényelmes. Ne csak már egy működő párkapcsolatban legyen egyenlőség, hanem az elején is. Az elején a férfi kezdeményezzen, vegyen virágot, szervezzen randit stb., utána meg ha már egy nő beleült egy olyan kapcsolatba, amiért gyakorlatilag alig tett valamit, akkor a férfi változzon át "nővé". A nők nagy része sajnos elbújik a hangzatos jelszavak és a fogalma csűrése-csavarása mögé, mert ez a legkényelmesebb megoldás, és méltatlankodva fogadják, ha azt mondod nekik, hogy tessék, lehet kezdeményezni.
2017. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
#36: nekem tetszene egy ilyen mozgalom, csak akkor ne feminizmusnak nevezd, hanem "Antikettősmérce Mozgalom"-nek, vagy valami hasonlónak. Ha feminizmus, akkor alapvetően szóljon a nőkről, ez a téma pedig mindenkit érint.
Persze lehet, hogy te direkt női perspektívából néznéd az egészet. Csak azért írtam ezt le, mert volt egy vita, ami megmaradt bennem, egy feminista lány úgy érvelt, hogy a feminizmus valójában a diszkrimináció-ellenességről szól, úgy általánosan (nem csak ami a nőket érinti, hanem mindenkit). Ezt viszont vissza kell utasítanom, nyilván.
#39: igen, ugyanarról beszélünk, de én nem szeretném ezt tisztán női problémának beállítani, férfioldalról is előfordul.
2017. szept. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: