Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai nők már nem akarnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai nők már nem akarnak háziasszonyok lenni?

Figyelt kérdés

A változatosság kedvéért nem egy férfi tette fel ezt a kérdést.

Kissé megdöbbenve tapasztalom, hogy a környezetemben lévő lányokat már nem érdekli semmi ami a háztartással kapcsolatos.

Nem lehet tőlük megkérdezni egy sütireceptet se, azt sem tudják hogy kell feltörni egy tojást, melyik végén kell megfogni a fakanalat.


Nem azt mondom, hogy éjjel-nappal recepteket kéne cserélgetniük meg sikálni a padlót, de elképesztő, hogy máson sincs az eszük, mint a piáláson meg a dugáson.

(Ritkán iszok, és van barátom, mielőtt még ezzel lennék betámadva.)


Semmi olyat nem lehet tőlük kérdezni, amiben kell valamit csinálni.

Némelyik lányismerősömnek a használt bugyijai meg betétpapírjai hetekig szét vannak dobálva a lakásban, eszébe nem jutna összeszedni.

Annyira igénytelenek, hogy néha nem értem mi zajlik le a fejükben.

Miért taszítják őket a női feladatok?

Miért nem igényesebbek a környezetükre? Miért nem tudnak nőként viselkedni? Miért nem hajlandóak semmit sem elsajátítani a háztartás terén?

Miért vannak felháborodva, ha nem veszik őket komolyan a férfiak?


2016. szept. 28. 16:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon szar embereket ismerhetsz, ha nem tudnak feltörni egy tojást, használni egy fakanalat, használt betétes bugyikat dobálnak el, és csak piáláson és dugáson jár az eszük... én egyetemista vagyok, van sok egyetemista ismerősöm, de egy ilyet nem ismerek, mint amit leírtál. se albérletben, se koleszban, sehol. persze nyilván van ilyen, de ezt úgy beállítani, mint valami általános jelenséget...

másrészről ez nem női munka. fiúknak, lányoknak egyaránt illik odafigyelniük magukra és a környezetükre. illetve valamennyire főzni is kéne tudnia mindenkinek egy bizonyos kor felett.

abban pedig nagyon kételkedem, hogy a nőknek úgy összességében valaha is az volt a legnagyobb álmuk, hogy háziasszonyok lehessenek. egyszerűen ezt volt a rájuk kiosztott feladat, ezért ezt tették. (nyilván van, akinek valóban ez az álma, mielőtt nekem támadna egy háziasszony. de nem ez a gyakori, mint ahogy ezt a való életben is láthatod.)

nem szeretem annyira, amikor úgy fogalmaznak az emberek, hogy összemosódtak a női és férfi szerepek/feladatok. ez úgy hangzik, mintha valami axióma lenne, egy törvény, mint az F=m*a.

manapság már dolgozik a nő, dolgozik a férfi, teljesen logikus, hogy az otthoni feladatokon is osztozkodnak.

2016. szept. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ideje lenne elgondolkozni azon, hogy veled mi van, hogy ilyen embereket vonzol az életedbe. Én egyetlen családot ismerek aki ilyen igénytelen, minden más lány a környezetben teljesen normális.

És igen, nem akarnak háziasszonyok lenni, mert 2016 van és igazuk van. Ez nem azt jelenti, hogy nem tudják ellátni magukat, hanem azt, hogy nem fognak egy férfit kiszolgálni csak azért mert ők nők és ez a "dolguk". A recepteket meg tök felesleges bemagolni amikor ott a tömérdek könyv meg internet.

Amúgy meg sehol nincs az megírva, hogy kötelező sütirecepteket tudni, tojást feltörni és egyebeket. Ha olyan kedve van, joga van bárkinek kaját rendelni vagy takarítónőt hívni vagy venni egy készüléket ami elvégzi a munkát. Ha téged ez zavar az a te bajod, a férfiaknak meg így is kellenek, hisz a nők többségének van barátja.

2016. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok. Nem erzem akkor sem ezeket noiesebb feladatoknak. En is ossze tudok akarmit barkacsolni itthon, es jobban is elvezem mint a fozest vagy a mosogatast, amiket szinten meg tudok csinalni. Manapsag fogadd el, hogy mar nincs ilyen, hogy noi vagy ferfi feladat. A noismeroseim is kepesek barmelyikre ezek kozul, de szerencsere olyanokat nem ismerek, akik konkretan jobban a sajat feladatuknak ereznek a fozocskezest. Elobb fogok felfurni egy uj polcot akarhova, minthogy haromfogasos vacsorat ussek ossze, es ettol nem vagyok kevesbe noies a parom szerint sem ;) Ertelmes ferfiak szerencsere nem ebben merik a no erteket.
2016. szept. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
93%

Hát persze, hogy nem akarok háziasszony lenni, létfenntartani viszont tökéletesen tudok. (Értsd: nincs körülöttem mocsok, valamennyire tudok főzni is, vagy épp felrakok egy rohadt polcot, ha épp azt kell)

A háziasszonyság, és az, ami miatt te panaszkodsz, az két külön dolog.

Amúgy tényleg nem tudom, hogy milyen emberekkel ismerkedhetsz te, akiknek "máson sincs az eszük, mint a piáláson meg a dugáson"

Mint az egyik előző válaszoló, én is voltam már egyetemi kollégista pár évig, de ilyet nem sűrűn tapasztaltam.

2016. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert míg régen csak a férfi dolgozott addig a nő csinálta a háztartást és nevelte a gyereket de mivel a mai napokban már rá van kényszerülve a nő is hogy dolgozzon hogy meglehessen élni ezért mikor lenyom 12 órát és hazaesik fáradtan nem az lesz az első gondolata hogy mit süssön.....ez az én véleményem. Abban meg hogy a női feladat lenne a főzés meg a takaritas nem értek egyet ugyan ugy megtudja csinalni a ferfi is van két keze. Személy szerint ugy gondolom ha annyira elvárja a férfi hogy legyek háziasszony azzal sincs gond csak tartson el de persze ebből meg az lenne mert hogy ő aki dolgozik igy ugy én meg lopom a napot közben lehet én több mindent csinálnék nála csak azért nem jár pénz.
2016. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez tény, amit írsz, de engem pl nagyon érdekel. Nagy vágyam, hogy a jövőben mindenfélét tudjak sütni és főzni és hogy erre a tudományomra is büszke legyen a családom. Most is tudok természetesen, de még nem gyakoroltam sok bonyolultabb fogást. Egyébként tizenévesen engem sem érdekelt, de most 23 évesen már egy jó 2 éve igen. Egyik napról a másikra jött az ihlet. :D
2016. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"A mai nők már nem akarnak háziasszonyok lenni?"


Nem. Egyik se. Nincs kivétel. Éljen az általánosítás!

2016. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!