Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai nők már nem akarnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai nők már nem akarnak háziasszonyok lenni?

Figyelt kérdés

A változatosság kedvéért nem egy férfi tette fel ezt a kérdést.

Kissé megdöbbenve tapasztalom, hogy a környezetemben lévő lányokat már nem érdekli semmi ami a háztartással kapcsolatos.

Nem lehet tőlük megkérdezni egy sütireceptet se, azt sem tudják hogy kell feltörni egy tojást, melyik végén kell megfogni a fakanalat.


Nem azt mondom, hogy éjjel-nappal recepteket kéne cserélgetniük meg sikálni a padlót, de elképesztő, hogy máson sincs az eszük, mint a piáláson meg a dugáson.

(Ritkán iszok, és van barátom, mielőtt még ezzel lennék betámadva.)


Semmi olyat nem lehet tőlük kérdezni, amiben kell valamit csinálni.

Némelyik lányismerősömnek a használt bugyijai meg betétpapírjai hetekig szét vannak dobálva a lakásban, eszébe nem jutna összeszedni.

Annyira igénytelenek, hogy néha nem értem mi zajlik le a fejükben.

Miért taszítják őket a női feladatok?

Miért nem igényesebbek a környezetükre? Miért nem tudnak nőként viselkedni? Miért nem hajlandóak semmit sem elsajátítani a háztartás terén?

Miért vannak felháborodva, ha nem veszik őket komolyan a férfiak?


2016. szept. 28. 16:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Szögezzük le: én ezeket nem titulálnám tipikusan női feladatoknak. Egy pasitól sem imponáló, ha rendetlen, és képtelen magának megfőzni egy ebédet.


A kérdésre válaszolva: mert a szülők nem segítettek nekik, nem alakítottak ki ilyesfajta igényeket bennük. Elég ritka manapság, hogy a szülők sütni, főzni, barkácsolni tanítják a gyereküket, mivel folyton dolgoznak, és nincs türelmük hozzá. Inkább összecsapnak valamit magyarázat nélkül, vagy rendelnek. A rendrakással ugyanez a helyzet. Nincs kiosztva a házimunka, minden el van nézve, a gyereknek fogalma sincs sok mindenről, csak kiszolgálják, ő élvezi, és mikor függetlenedik, elvan a káoszban.

2016. szept. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Urbanizálódott állat ***** válasza:
95%

Én értem a kérdés miértjét de azért az utolsó mondat az wtf..?


"Miért vannak felháborodva, ha nem veszik őket komolyan a férfiak?"


Manapság azért a nemi szerepek már eléggé összemosódtak, szerintem egy picit fordítva ülsz a lovon. Persze lehet valaki 100%-ig igazi eredeti háziasszony, de ez manapság egyre kevésbé perspektíva.

Szóval nem igazán gyúrnak erre a mai lányok pontosan ezen okból kifyolyólag. Én is tudok sütni, főzni minden de attól függetlenül engem sem érdekel, nem köt le.

Enni kell oké, de ennyi igazából az érv. Most nem nagyon értem, hogy mit is szerettél volna kihozni a kérdésből igazán.


Nem beszélve arról, hogy az a férfi akinek ez ennyit nyom a latban az bejárónőt szeretne. az igazából senkinek sem fekszik már manapság amikor senki sem akar teljes függési viszonyban élni mert ugye az azt jelentené.


A másik fele meg, hogy milyen korosztályról van szó? Mert 20 évesen nem hiszem, hogy az ördögtől való lenne ha mondjuk tényleg csak a bulin járna valaki esze. Tanulás vagy meló mellett nem játszana még burda asszonyt.

2016. szept. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"Miért vannak felháborodva, ha nem veszik őket komolyan a férfiak?"


2-es, ezt a kérdést arra értettem, hogy sok férfi azt mondja, szép meg csinos xy, de nem lehet komolyan venni, nem ilyen lányt képzel el maga mellé.

Lássuk be, aki gyerekként viselkedik, azt nehéz komolyan venni.

Mindig megy a hiszti meg a rinya, a kombinálás meg a pletykálkodás.

Legalábbis sok lány ismerősöm ilyen, tisztelet a kivételnek.

Nem lehet velük se komolyan beszélni, se viccelődni, mert indul a világháború.

2016. szept. 28. 16:55
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Ez szerintem szemelyfuggo is, de teny es valo, hogy atalakultak az otthoni feladatok pl 30-40 evvel ezelotthoz kepest. Manapsag mar a nok tobbsege is ugyanugy dolgozik, mint a ferfiak, akar tobb allasban is, es sokszor emiatt is elhanyagolodnak az otthoni munkak.


Nem tudom, hany evesek a barataid, de ez az igenytelenseg kesobb meg javulhat, ha ratalal egy olyan tarsra, aki nem fogja elviselni a rendetlenseget pl.


Aztan egyre tobb gyorsetkezde nyilik,es tele vannak a boltok instant etelekkel, es inkabb onnan vasarolnak az emberek, mert az gyorsabb, es fozes helyett tudjak a telefonjukat nyomkodni, es ellenorizni folyamatosan a facebookot (mert manapsag sok embernek ez a mervado, hogy mi tortenik a facebookon, es nem a valo vilagban). Raadasul nincs a gyerekek elott sem kovetendo pelda, mert a szuleik is a telefonjaikon elik a vilagukat, es abbol nem fog a gyerek sem tanulni. Arrol nem is beszelve, hogy milyen tv musorok mennek manapsag, azokbol sem lehet tanulni, csak hulyulni.


De ezek a felsorolt dolgok nem igazak mindenkire. Vannak tovabbra is rendszereto emberek, habar valoszinuleg egyre tobb az igenytelen.

2016. szept. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én pont azon csodálkozom a munkahelyen, hogy 20-25 közötti lányok lekvárt főznek, receptet cserélnek, táskát varrnak, kosarat fonnak papírból, stb.

Egyáltalán nem jönnek zavarba egy felmosórongy láttán.

Nem hiszem, hogy ennyire általános lenne, hogy minden csajt megesz a kosz, nem kell leírni a "mai fiatalokat". Legfeljebb azokkal van baj, akiket te ismersz!


37/n

2016. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Ezek nem noi feladatok. Ezek ket ember feladatai akik kozosen elnek. Vagy ha egyedul akkor egye, mindegy ferfi vagy no. Alap dolgokat tudok, a baratom foz altalaban, rendet meg kozosen tartunk. No letedre ne legyel mar himsoviniszta legyszives. Nem erdekel, ha egy olyan ferfi nem vesz komolyan, aki szerint haztartasi robotnak kene lennem :D A baratom komolyan vesz. Egyetlen egyszer volt vitank ebbol, amikor egy idoben sokat dolgoztam, hogy unta, hogy heteken at csak o egyedul tartotta rendben a lakast. (Mosogatas ilyenek, en altalaban nem alltam mar neki keson este mikor vegeztem.) A beteteimet nyilvan nem hagyom szet, de semmivel se lenne az rosszabb mintha egy ferfi hagyna szet a koszos alsonadragjait.

A nokent viselkedes szerintem nem az, hogy fejbol tudok egy rakas receptet es meleg vacsoraval meg csillogo lakassal varom az uramat minden egyes nap.

2016. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%
Sajnos a mai nők nagy része tényleg ilyen. Mindent a férfitől várnak el, a házimunkát is beleértve. Ha meg lehetne oldani, még a szülést is áthárítanák a férfiakra, így csak szimplán nem akarnak gyereket.
2016. szept. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
en 20 eves nem tudtam fözni,otthon sose kellett,anyu nem engedte csak tanuljak az a dolgom,a szobamat is ö takaritotta javareszt,20 evesen külföldre költöztem a parommal,alberletbe.Megtanultam fözni sütni,mindig rend van,mindent rendbe tartok,muszaly volt igy megtanultam,olyan finom pörköltet csinalok nokedlivel h au aposom jön mindig azt ker :) majd ha a helyzet ugy hozza talan ezek a lanyok is megtanuljak,en a mai napig kiserletezek sütni fözni is internetröl nezem sokszor a receptet es javareszt sikerül minden,finom kakaos csigat csinalok,sajtos stanglit sütök :) 0 tapasztalattal jöttem ki ahol egy ferfirol is gondoskodnom kellett :) es nekem sikerült:)
2016. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Hány éves korosztálynál tapasztalod? Nem mindegy, hogy 16, vagy 28. Én egészen addig nem tudtam főzni, és nagyon rendetlen voltam, míg el nem költöztem otthonról. Nem csak a "bulin és a pián járt az eszem", de egyszerűen nem érdekeltek ezek a dolgok. Édesanyám főzött, nem kért segítséget, max előkészítésben, a szobám pedig disznóól volt, bármennyit is szidtak érte a szüleim. Igaz, én segítettem pl teregetni, zöldséget pucolni stb. de nem igazán erőltettem meg magam. 23 évesen kezdtem egyedül élni, akkor kezdtem el házias lenni. Egyszerűen megtapasztaltam, hogy senki más nem csinálja meg helyettem a dolgokat:). Az igazi áttörés azóta van, mióta családom van. 2 kisgyerek mellett amint van egy szabad percem, azonnal pakolok, mert nem szeretem a nagy rumlit. Viszont főzni nem igazán szeretek, pedig elég jól tudok. Mivel nálunk mindenki eszik nap közben meleg ételt a munkahelyen és az óvodában, én csak hétvégére főzök. Hét közben vacsira szendvics, virsli, rántotta, meleg szendvics, vagy pizza rendelés van. Sütni ritkán sütök, mert a szakmám is ez, cukrász vagyok. Itthon már meg sem akarom látni a sütőt...
2016. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

6-os, örülök hogy kikombinálod a hímsovinizmusomat abból az apropóból, hogy esetleg háziasabb vagyok mint te, vagy jobban szeretek főzni.

Hadd ne kérjek ezért elnézést!


Nem venném ki a barátom kezéből a fakanalat, ne aggódj, de szerintem vannak olyan feladatok, amik nőkhöz illőek, mint ahogy a férfiakhoz a barkácsolás és egyéb ház körüli fizikai munka.

Nem tudom miért kell mindig kiforgatni az ember szavát, egyesek erre élveznek?

Nem azt írtam, hogy házi cselédnek vagy robotnak kell lennie egy nőnek, lehet nem tűnt fel, mert annyira belefeledkeztél a savazásba... :)

2016. szept. 28. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!