Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogatnád-e, hogy kötelezővé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Támogatnád-e, hogy kötelezővé tegyék a házassági szerződést?

Figyelt kérdés
Megelőzve ezzel a váláskori bonyolult és drága jogi eljárást. Kiszűrné a hozományvadászokat. Biztosítaná,hogy válás után ne nullázzon le az exed vagy,hogy a halálod esetén a gyermekeid elől ne happolja el az örökséget.

2015. szept. 15. 08:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%
Mi barátommal mindketten támogatjuk. Az ő apját kisemmizték én pedig egy ismerősömön keresztül néztem végig, hogy úszott el az öröksége egy ribi miatt. Nálunk ebből sosem volt sértődés, azok a kapcsolatok előbb mennek tönkre akik azt hiszik, pénzről nem kell beszélni/figyelni rá, mint akik közösen eldöntik mit akarnak és hogy legyen a jövő.
2015. szept. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem.

Férjnél vagyok, nincs semmiféle szerződésünk. Brrr. Bízom a férjemben, hogy ha netán valamikor elválnánk, akkor sem nyúlna le...csak azt vinné, ami megilleti. És én is pont így cselekednék. Nem vagyok áruló, nem vagyok link....én még tudom, mi a tisztesség.

Aki akar, kössön szerződést. Szíve joga. De engem még a gondolat is elborzaszt... A szerelem, a házasság nem erről szól...mi értelme van így bárkivel is összeházasodni, ha még a minimális bizalom sincs meg egymás iránt..ráadásul már előre a váláson gondolkozunk?? Jajj. Szörnyű.

2015. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én nem támogatom, hogy kötelezővé tegyék. Én még hiszek a bizalomban (mondom ezt nőként úgy, hogy valószínűleg jobban fizető munkám lesz, mint a páromnak). Aki ennyire félti a pénzét, az meg nyugodtan írasson, de ne tegyék kötelezővé.
2015. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
egyetértek a többiekkel. nekem sincs semmim és a barátomnak sincs. mindent együtt, közösen érünk el. nem is írunk házassági szerződést. aki úgy házasodik hogy nagy vagyona van, az meg mondja meg a másiknak hogy ezt akarja. de ne legyen mindenkire rákényszeríteni.
2015. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy van a jog, meg van az igazságosság. Nem baj, ha a felek igyekeznek ezt a kettőt egybe olvasztani. Ismerek olyan párt, akik huszonévek után mentek szét. Gyerek nem volt. Mindketten folyamatosan kerestek, de a feleség azon felül, hogy ő is bevásárolt, semmi egyebet nem fizetett. Sem rezsit, sem felújítást, sem benzint, semmit. Mindent a férj állt, leszámítva mondjuk a kaja felét. Mikor elváltak, a nő mindennek a felét követelte, és meg is kapta, mert jog szerint az övé volt. Csak ugye ha igazságosak akarunk lenni, nem illette meg. Na, náluk nem ártott volna egy házassági szerződés.
2015. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
64%

Az egy dolog, hogy hol nem ártott volna.

De nehogy már törvény által kényszerítve legyen erre egy pár, csak mert X számú ember haragszik a saját exére, meg a szomszédéra, mert többet kapott váláskor, mint ami jár.

Ez baromira gyerekes hozzáállás.

Persze, mulyáknak biztos jó lenne. Döntsön mindenben az állam, mint régen anyuci, fogja a kezünket.


Ez kb. olyan kérdés, mint anno az a másik, hogy minden 30 évet betöltő ember mellé kötelező jelleggel kirendelnének egy párt.


Gyerekek, nem kéne már felnőni? :)

2015. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Aki akar, kössön szerződést, aki nem akar, az ne.

2015. szept. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy van a jog, meg van az igazságosság. Nem baj, ha a felek igyekeznek ezt a kettőt egybe olvasztani. Ismerek olyan párt, akik huszonévek után mentek szét. Gyerek nem volt. Mindketten folyamatosan kerestek, de a feleség azon felül, hogy ő is bevásárolt, semmi egyebet nem fizetett. Sem rezsit, sem felújítást, sem benzint, semmit. Mindent a férj állt, leszámítva mondjuk a kaja felét. Mikor elváltak, a nő mindennek a felét követelte, és meg is kapta, mert jog szerint az övé volt. Csak ugye ha igazságosak akarunk lenni, nem illette meg. Na, náluk nem ártott volna egy házassági szerződés."


Ez szemétség volt a nőtől. Ezért mondom, hogy aki akar, nyugodtan csináljon házassági szerződést, mert másképp megeshet az ilyen. Viszont ne legyen kötelező.

2015. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Szerintem a feleknek joga van eldönteni akarnak-e szerződést kötni. Ha valaki akar az köt. Aki meg nem akar mert felesleges azt megkíméli az ügyvédi díjtól.

Többnyire a paranoid pasik támogatják, de sokuk abba helyzetbe sincs, hogy egy házasságnak a közelébe szagoljanak. Manapság azért akad bőven közös megeggyezéses válás és már nem olyan ritka, hogy a nő visz be több vagyont.

Szerintem jobb megadni a lehetőségét valaminek amit ha valaki akar megléphet, mint megfosztani a választástól anélkül, hogy élet vagy közbiztonság veszélyben lenne. Ennyi erővel a hitel felvételt is megtilthatnád hisz az meg ráfizetés.

2015. szept. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
48%
Semmilyen szerződés megkötését nem tenném kötelezővé... Ez ellentmond a szerződési szabadság teljes koncepciójával. Egyébként meg minek kötelezővé tenni? Ha nincs házassági vagyonjogi szerződés, a Ptk. szabályai érvényesülnek.
2015. szept. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!