Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy felnőtt, dolgozó, gyerekes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy felnőtt, dolgozó, gyerekes nőnek mikor kéne még edzenie?

Figyelt kérdés

Mindenki írja, hogy akinek nincs ideje edzeni, az csak kifogásokat gyárt. De egy felnőttnek mikor legyen rá ideje?

Oké, van olyan ahol a férfi is besegít a házimunkába, de lássuk be, legtöbb helyen a nő dolga, ezért írtam ki így a kérdést. Természetesen férfiak is lehetnek elhavazva.

Szóval, nézzük példának édesanyámat: Felkel 5-kor, megeteti az állatokat, meglocsolja a virágoskertet. (Télen 6-kor kel és nem locsol). Ezután főz kávét, szendvicset csinál, útnak indítja apámat, majd ő is összekészülődik, 8-ra megy dolgozni. Elvileg 16:30-ig van a munkaideje, ha nem volt sürgős elintéznivalója, 5 előtt még nem indult haza soha. Hazafele bevásárol, bemegy nagypapámékhoz, este 6-7 körül ér haza általában. Ekkor kipakolja amiket vett, vacsorát készít, 8 körül eszünk, elmosogat, elpakol, kimegy, megeteti az állatainkat újra, mégegyszer locsol. 9 körül egy fél órát netezget, majd megy aludni. Ha sok ideje van, akkor apámmal meg velem leül egy órácskát beszélgetni.

Hétvégén takarít, kerti munkát csinál.

És akkor már nem kell gyerekkel foglalkoznia, mert már felnőttem, de régen engem is bele kellett iktatnia a napi rutinba.


Gondolom nem ő az egyetlen felnőtt, dolgozó ember, aki soha nem unatkozik.

Igen, van rajta némi túlsúly. Ami az itt író férfiak szerint igénytelen.

Szóval a lényeg: aki szerint "arra van időd, amire akarod", azok szerint mégis mikor kéne az ilyen embereknek edzeni?


2015. aug. 22. 14:37
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Írtam már, hogy nem főz senki itthon.

Apát meg engem kb nem enged segíteni.

Nagypapáékhoz menni nem nyűg, vagy feladat, hanem szeret oda menni.

Az idejét munkában nem ő osztja be, amikor a nyakába varrnak egy több órás feladatot, akkor csinálja.

Mi próbálunk segíteni neki, de nem hagyja.

2015. aug. 23. 16:20
 22/29 anonim ***** válasza:
Akkor viszont nincs is rá igénye, hagyd békén. Ha lenne rá igénye, találna rá időt.
2015. aug. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Akkor pont rossz példát hoztál, mert anyukád nem is akar edzeni a jelek szerint
2015. aug. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Csak vannak fontosabb dolgai is.
2015. aug. 24. 01:59
 25/29 anonim ***** válasza:
58%

Vannak fontosabb dolgai is, de egyébként ő még a régi felfogás szerinti mártíranyuka. Aki számára elképzelhetetlen, hogy ne szakadjon bele a munkába és a háztartásba.

Apukád nem azért nem tud főzni, mert alkalmatlan volt rá, hanem mert be se jutott a konyhába. Mert anyukád nem engedte be. Sokan vannak így, hallottam olyanról is, hogy a 9 hónapos terhes nő előre főz és fagyaszt a nagy hasával, hogy a férjének legyen kajája, amíg ő a kórházban fekszik. Pedig a férj nem kisgyerek, akit etetni kell. De ez a nőtípus úgy tekint rá.

Ha viszont az ember lánya időt akar magára, akkor nem lehet a család mártírja. És ki kell osztani a munkát. Csak ez az idősebbek számára eretnek gondolat.

2015. aug. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 piroska és a farkas ***** válasza:
Lehet, h nem olvastam figyelmesen, de hol volt itt arrol szo, hogy ő beleszakadna a munkába? Teszi, amit dolgának gondol, és kész. Egyáltalán nem biztos, h mártírszerepnek éli meg, hogy ő főz, a kert ás a szülei látogatása pedig öröm. Nekem nem úgy jött le, hogy itt az anyuka panaszolná, h neki még tornázni sincs ideje... szerintem fel sem merül benne, hogy hopp, jé, neki azt kéne, mert hát mégiscsak manapság ezt egy valamirevalo nő beiktatja az életébe....
2015. aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Pontosan utolsó, ezért rossz példa ide a kérdéshez.
2015. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Nem rossz példa, mert akik a neten osztják az igét, hogy MINDENKINEK van ideje edzeni, azok őt ugyanúgy lenézik.
2015. aug. 25. 07:09
 29/29 anonim ***** válasza:

Mindenkinek, aki akarja. Ezen mit nem lehet érteni? Anyukádnak is van ideje, ha akarja. Átszervezi az életét és kész. Ha fontos lenne neki, találna rá időt. Nem menne minden nap papádékhoz, vagy édesapád átvállallná heti 2-3x az etetést, locsolást stb. Azt nem akarod megérteni, hogy időnk arra van amire szánunk.


Fogalmazzunk így: anyagi csőd szélén állsz és valaki felajánl neked 20 millió forintot, ha heti 3-4 szer találsz magadnak egy órát edzésre. Hidd el, hirtelen találnál. Te is, anyukád is, mindenki. A baj csak az, hogy sokan nem találunk időt az egészségünkre. Mert amíg van addig nem olyan fontos. Utána meg már késő.

2015. aug. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!