Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy felnőtt, dolgozó, gyerekes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy felnőtt, dolgozó, gyerekes nőnek mikor kéne még edzenie?

Figyelt kérdés

Mindenki írja, hogy akinek nincs ideje edzeni, az csak kifogásokat gyárt. De egy felnőttnek mikor legyen rá ideje?

Oké, van olyan ahol a férfi is besegít a házimunkába, de lássuk be, legtöbb helyen a nő dolga, ezért írtam ki így a kérdést. Természetesen férfiak is lehetnek elhavazva.

Szóval, nézzük példának édesanyámat: Felkel 5-kor, megeteti az állatokat, meglocsolja a virágoskertet. (Télen 6-kor kel és nem locsol). Ezután főz kávét, szendvicset csinál, útnak indítja apámat, majd ő is összekészülődik, 8-ra megy dolgozni. Elvileg 16:30-ig van a munkaideje, ha nem volt sürgős elintéznivalója, 5 előtt még nem indult haza soha. Hazafele bevásárol, bemegy nagypapámékhoz, este 6-7 körül ér haza általában. Ekkor kipakolja amiket vett, vacsorát készít, 8 körül eszünk, elmosogat, elpakol, kimegy, megeteti az állatainkat újra, mégegyszer locsol. 9 körül egy fél órát netezget, majd megy aludni. Ha sok ideje van, akkor apámmal meg velem leül egy órácskát beszélgetni.

Hétvégén takarít, kerti munkát csinál.

És akkor már nem kell gyerekkel foglalkoznia, mert már felnőttem, de régen engem is bele kellett iktatnia a napi rutinba.


Gondolom nem ő az egyetlen felnőtt, dolgozó ember, aki soha nem unatkozik.

Igen, van rajta némi túlsúly. Ami az itt író férfiak szerint igénytelen.

Szóval a lényeg: aki szerint "arra van időd, amire akarod", azok szerint mégis mikor kéne az ilyen embereknek edzeni?


2015. aug. 22. 14:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

En gyurosokat akiket ismerek azok ezekbe a ket kategoriaba sorolhatoak:


- munkanelkuliek vagy nem tudom honnan de van penzuk

- munkahelyuk az edzoterem

2015. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
47%

Azért a te anyukád szerintem egyedi eset. Mármint nem az az átlag, hogy 5-kor kel az ember hogy munka előtt jószágokat etessen meg kertészkedjen. Anyukám is munka előtt, reggel szokta beiktatni az edzést, ha éppen van kedve korábban (6-7 körül) kelni.

A többségnek azért nem okozna olyan hatalmas nehézségeket heti 3-4 nap találni 1-1 szabad órát az edzésre.

2015. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Aztán majd 60 évesen ott fog sírdogálni, hogy "magára soha nem jutott ideje"... mint az én szüleim.


Erre csak azt tudom mondani, hogy ami fontos számunkra, az belefér a napba. Ami nem fontos, azt halogatjuk és elmismásoljuk.


mit csinál 5-7 között a nagyapádéknál minden nap?


"Ezután főz kávét, szendvicset csinál, útnak indítja apámat"


Apukád ez idő alatt mit csinál? alszik?

2015. aug. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád a nagymamámra emlékeztet , mikkor még mindenki alszik ő már rég fent és dolgozik. Ebédet főz és már szinte kész van mindennel. Én is dolgozom , családdal vagyok ezen belül haverokkal és a barátnőmmel is foglalkoznom kell. De egy héten 3 napot edzek 1órát fordítok az edzésre , plusz egy kis laza futás. Szóval szerintem be tudod osztani úgy az idődet, hogy az edzésre is legyen időd. Reggel is simán le tudsz edzeni. Én reggel nem edzem, mert súlyzós edzés csinálok fáradtan azért ez más dolog. Viszont vannak, saját súlyos edzések is. Amit szinte mindig, mindenhol tudod csinálni. Nem kell hozzá semmi más, csak te és mondom szinte mindenhol lehet csinálni. Este mondjuk fekvés előtt, simán el lehet menni egy laza futásra is.
2015. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ezután főz kávét, szendvicset csinál, útnak indítja apámat" .... e helyett is van fél óra szabad idő.


" bemegy nagypapámékhoz" ezt se kell mindennap csinálni így fél óra 1-2 nap ilyenkor is felszabadul.


Persze a legtöbb felnőtt nem etet jószágokat, ám a napi rutint is lehet úgy alakítani, hogy közben eddzen is vele, pl emelgetni a teli vödröt és súlyzózni vele, míg kiviszi, stb. De a legtöbb embernek és felnőtt tudna találni időt rá.

2015. aug. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell edzenie, de a férfiaktól se várja el!
2015. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 piroska és a farkas ***** válasza:
Lehet, hogy számára a kert öröm. És lehet, h magáa forított időnek is érzi, amikor korán kel, és jo látnia, hogy van eredménye. Lehet, h jol érzi magát a bőrében így, ahogy van, és remélhetőleg apukád is boldoga néz az ő nem lusta, nem tespedős, hanem ugyan molett, de dolgos feleségére. Ne értem egyébként, h mi ez a mizéria, hogy ai nem edz, az már nem is ember, akin van 10 kilo plussz az már nem is nő..... ehh. Az egészség szempontjábol fontosnak tartanám, hogy valami legyen, aminek az lenne ényege, h rendszeres. nem konkrét edzés, haem pl közös séta a férjjel, minden regel 10-15 perc torna, de nem azért, mert nem bikini a bikini 36-os méret fölött, csupáncsak megelőzésből.
2015. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyedül a munkája az amihez feltétlenül ő kell. Miért nem tudja apád vagy te megetetni az állatokat? Miért nem tud apád magától elindulni munkába? Miért nem tudtok néha ti főzni? Nem kötelező mindig anyukádnak. Ha csak nincsenek komoly gondjai a nagyszüleidnek, őket sem kell minden egyes nap pátyolgatni.

Amúgy meg akkor szerinted mi a megoldás? Maradjon kövér az illető és kész (mert gondolom erre vonatkozik az edzés)? Valamit tenni kell.

2015. aug. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Apa reggel alszik, illetve egy ideig reggel úszni járt úgy kéthetente. :D

Amúgy anyámnak a "magára fordított idő" a kertészkedés.

Bemenni a tescoba egy felvágottért is kb fél óra, mire talál az ember parkolót, meg mindig tömeg van. És általában nem csak egyvalamiért rohan be. Meg még a pékségnél is megáll. A hazaút csak önmagában, megállók nélkül fél óra. Ha meg papámékhoz bemegy, akkor mama "nem hagyja" elindulni, szeret sokat beszélni.

Ezért mondom, 6-7 előtt nem nagyon szokott hazaérni.

2015. aug. 22. 15:21
 10/29 A kérdező kommentje:

Nincsenek gondjaik a nagyszüleimnek, de dobja el a szüleit az ember egy kis futás miatt? Ráadásul zöldségeket kb csak papáéktól viszünk haza.

Főzni senkinek nem kell otthon, csak hétvégén. Apa nem tud főzni, engem meg anya nem enged, mert utálják a főztöm :D

Egyedül nehéz elindulni tőlünk kocsival, mert amint kinyitja valaki a kapubejárót, a kutyáink rohannak ki az utcára. Apám ezért nem tud egyedül menni.

Anya meg szereti az állatokat, növényeket gondozni, nem akarja hogy más csinálja helyette.

2015. aug. 22. 15:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!