Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy felnőtt, dolgozó, gyerekes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy felnőtt, dolgozó, gyerekes nőnek mikor kéne még edzenie?

Figyelt kérdés

Mindenki írja, hogy akinek nincs ideje edzeni, az csak kifogásokat gyárt. De egy felnőttnek mikor legyen rá ideje?

Oké, van olyan ahol a férfi is besegít a házimunkába, de lássuk be, legtöbb helyen a nő dolga, ezért írtam ki így a kérdést. Természetesen férfiak is lehetnek elhavazva.

Szóval, nézzük példának édesanyámat: Felkel 5-kor, megeteti az állatokat, meglocsolja a virágoskertet. (Télen 6-kor kel és nem locsol). Ezután főz kávét, szendvicset csinál, útnak indítja apámat, majd ő is összekészülődik, 8-ra megy dolgozni. Elvileg 16:30-ig van a munkaideje, ha nem volt sürgős elintéznivalója, 5 előtt még nem indult haza soha. Hazafele bevásárol, bemegy nagypapámékhoz, este 6-7 körül ér haza általában. Ekkor kipakolja amiket vett, vacsorát készít, 8 körül eszünk, elmosogat, elpakol, kimegy, megeteti az állatainkat újra, mégegyszer locsol. 9 körül egy fél órát netezget, majd megy aludni. Ha sok ideje van, akkor apámmal meg velem leül egy órácskát beszélgetni.

Hétvégén takarít, kerti munkát csinál.

És akkor már nem kell gyerekkel foglalkoznia, mert már felnőttem, de régen engem is bele kellett iktatnia a napi rutinba.


Gondolom nem ő az egyetlen felnőtt, dolgozó ember, aki soha nem unatkozik.

Igen, van rajta némi túlsúly. Ami az itt író férfiak szerint igénytelen.

Szóval a lényeg: aki szerint "arra van időd, amire akarod", azok szerint mégis mikor kéne az ilyen embereknek edzeni?


2015. aug. 22. 14:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Aha tehát apádnak járt az az idő amíg úszott és meg is tudta oldani, akkor anyádnak miért is ne járna az az idő amíg edz? És te mit csinálsz ami miatt nem tudsz neki segíteni? Mert azt írod: "eszünk", ezek szerint te is ott élsz. Persze, hogy nincs ideje semmire ha egyedül kell mindent csinálnia.
2015. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha normálisan táplálkozik valaki, nem hízik el. Napi 30 perc sétát meg be lehet pluszban iktatni mellé. De otthon is lehet tornázni vagy ott a fegyencedzés, ahhoz sem kell szinte semmilyen eszköz.
2015. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
ŐŐŐŐ, olyanról, hogy NEVELÉS, hallottatok már? Talán foglalkozni kéne a kutyával, hogy szót fogadjon. Amúgy meg nem kötelező tartani ha ekkora gond. De esetleg be is lehet őket zárni amíg kiáll. Ilyen h*lye indokokat sem hallottam még...
2015. aug. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Azt táplálkozza, amit a munkahelyén tud rendelni.

A kutyáink meg vannak nevelve, ez az egyetlen dolog, amiről nem tudjuk leszoktatni őket.

Én félig lakok csak otthon, hétvégén meg szünetekben. Ilyenkor természetesen segítek, de hát nem sokkal vannak előbbre az év 90%-ában.

2015. aug. 22. 15:29
 15/29 anonim ***** válasza:

Van, aki azt írja, nem az az átlag, hogy az ember ötkor kel, állatokat etet, stb.

Nálunk az az átlag, hogy 6-ra, fél 6-ra megy az ember dolgozni, délután fél 6 körül ér haza és emellett etet állatokat, rendez kertet, nevel gyereket, végzi a házimunkát. Tehát kb. 4-kor kell kelni. Aztán este 8-kor már alig tud fennmaradni.

Emellett még sokszor plusz munkát is vállal pl. napszámban.

Úgyhogy itt a legtöbb nőnek nem könnyű még edzést beiktatni.

De a fogyás elsősorban a diétán múlik, szóval nem lehetetlen, csak nehéz, miközben a család többi tagjának sütit, meg nehéz magyaros kajákat kell készítenie, ő meg csak csorgatja a nyálát. :)

2015. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Az étrenddel alapból nincs nagy baj, nem eszünk túl zsírosan, a munkahelyi kajája nem vészes, egész jó, otthon pedig legtöbbször valami sült husi van rizzsel vagy salátával. Süti nem szokott otthon lenni, anya max gyümölcsöket "nassol", nem édesszájú.
2015. aug. 22. 15:36
 17/29 anonim ***** válasza:

Én reggel 6 kor kelek, készítek reggelit, összeszedem a gyereket, elviszem oviba, félnyolc-8 körül hazaérek, főzök ebédet (közben elintézem a napi random dolgokat) úgy, hogy délre el tudjak indulni dolgozni, este jó esetben 11 re hazaérek, éjfélre ágyba kerülök.


És bármire van időm ezek mellett ha akarom.

Simán el tudunk menni sörözni a haverokkal, tudok napi 1-2 órát gépezni ha akarok, van időm hivatalos ügyeket intézni, van hobbim ami szintén időigényes... sőt igen, ha akarnék simán lenne időm heti 3x 1 órát mozogni is.


Szerencsére a munkám miatt bőven megvan a napi mozgásom így nem szükséges :)


27 éves fejjel be tudom osztani az időmet.


És nem, nem nő vagyok.


Mindent meg lehet oldani csak akarni kell, a sajnáltatás is rengeteg időt vesz el az ember életéből...

2015. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond hogy te most itt anyukád helyett írtál ki kérdést. De tudod arra van időd ami számodra fontos, prioritás. Nyilván neki fontosabb a kertészkedés meg a háziasszony szerep és a nagyszüleiddel való napi kapcsolattartás és ez nem baj. Lehet,hogy neki így jó, apukád is elfogadja őt így.

Ha mégis aggódna az alakjáért,akkor hirtelen találna magának időt, mondjuk hetente kétszer nem menne be a nagyszülőkhöz, hanem kocogni, úszni, aerobikozni járna helyette, vagy megbeszélné apukáddal hogy egy héten egyszer-kétszer ő főz, hideget esztek vagy ilyesmi. (amúgy lehet két napra is főzni előre)


Én egyedülálló anyuka vagyok, dolgozom, a gyermekem autista. Nem egyszerű az életem. De heti 4-5ször mozgok, általában otthon tornázok aerobik videókra, ill van saját edzésprogramom, súlyzózok is meg minden. Ha van időm hét közben amíg a lányom oviban van, és esetleg korábban végzek munkában, irány az edző terem vagy futok a közeli sportpályán. A főzésből nem csinálok gondot, nem vagyok mintha háziasszony, de gyorsan elkészíthető,egyszerű, egészséges kajákat próbálok készíteni. Minden megoldható, hidd el. Bár én amondó vagyok, ha egy házaspár szereti egymást akkor elfogadják egymást olyannak amilyen a másik, főleg ha amúgy megvan az egészséges táplálkozás. Hétvégenként esetleg eljárhatnának együtt túrázni, úszni, biciklizni. A kapcsolatnak is jót tesz a közös hobbi, és ha az a hobbi sport akkor az még jobb!

2015. aug. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Amikor a férje segít neki.

Amit leírtál, az szuper példa arra a hagyományos házasságra, amikor a nő nyakába szakad a háztartás.


Plusz időt ott lehet nyerni, ahol más besegít neki. Meg szervezéssel. Néhány példa:


1. reggel apukád megcsinálja a kávét, szendvicset, anyukád meg tornázhat egy fél órát.

2. hatékonyabban intézi a munkáját és nem túlórázik állandóan. Ha valaki minden nap tovább marad, az biztosan a rossz időbeosztás miatt van.

3. hetente egyszer vagy kétszer nem megy be a szüleihez.

4. nem vásárol minden nap.

5. hagyja apukádat főzni.

6. időnként átpasszolja a kertet és az állatokat.

7. hétvégén beiktat egy órát. Megjegyzem, ti is tudnátok segíteni neki.


A leírásod alapján anyukád beleszakad a háztartásba, és nektek ez halál természetes. Arról persze nem szólt a történet, hogy apukád mit csinál.


Én akkor érek rá tornázni, ha a párom elintézi az általad írt feladatokat. Szerencsére neki már teljesen természetes, hogy nem hagyja, hogy a nő beleszakadjon a háztartásba, miközben ő a lábát lógatja. Na így már van idő a tornára. Is.

2015. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 piroska és a farkas ***** válasza:
Azért bennem felmerült, h van- e egyàltalàn a néninek hiànyérzete...mi van, ha nincs? lehet mondani, h ne menjen annyit a szüleihez, de mi van ha örömmel teszi?? lehet mondani h ne keljen a férjéhez, de mi van, ha szereti megölelni mielőtt elindul? Szeretne egyàltalàn tornàzni? Ès tekintve, h alapvetően nem egy tespedő emberről beszélünk, miért lenne baj, ha kiderülne, hogy nem??
2015. aug. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!