Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A vallásban miért tiltják a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vallásban miért tiltják a házasság előtti szexet?

Figyelt kérdés

Sok vallás elítéli ha valaki házasság előtt szexel. Az oké, hogy ha egy lányt kihasználnak, egy éjszakás kalandban veszti el, az oké, hogy lelkileg összetörik, hibázik, meg egyéb sztorik.


De azt már nem értem, hogy akik tényleg szerelmesek, régóta együtt vannak, érettel, szerelmesek, vágynak egymásra, komolyak a szándékaik és a jövőben össze akarnak házasodni, hogy azoknál miért bűn a házasság előtti szex????

Miért ne élvezhetnék ki azt az időt együtt???


Különben meg egyre több a családon belüli erőszak. Talán a túl korai házasság, (amit a vallás belemagyarázott) miatt????


Mik a vélemények?



2014. aug. 15. 04:08
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

" Úgyhogy az "Igazinak" nem maradt más csak egy "lerágott csont". "

Nem ilyen esetekre gondoltam.


Ha valaki össze-vissza odaadogatja magát mindenkinek, az szerintem is erkölcstelen egy határ után.


Jehova tanúi ismerősöm van, voltak itt sokszor, beszélgettünk, de LOGIKUS választ soha nem kaptam erre a kérdésre, hogy miért??

A válasz: Mert oda van írva..........

Semmi hátránya nincsen.


Együtt vagyok a barátommal egy hónap múlva pontosan 3 éve és egyszer hozzá is megyek, de szerintem még ezt a 7-8 évet, amíg nem házasodunk, mert tanulunk nem kéne "elpazarolni" a szeretkezés hiányával.

Akkor is egy ajándék leszek neki, ajándék lesz a lelkem, ahogy most is.

Meg ha a szüzességemet már neki adtam, akkor a házasság ajándéka magam mellett persze a gyermek.


Most se értem még, hogy ez miért olyan nagy bűn, mint ahogy elő van adva.

2014. szept. 14. 21:07
 22/22 anonim válasza:
61%

Amikor kialakultak a régi vallások akkoriban még nem volt óvszer, fogamzásgátló (illetve volt valami juh beles izé na de hát az meg úgy véd ahogy:D) --> nemi betegségek, gyerekek.


És ezt úgy mondom mint aki nem kifejezetten materialista.

(Hiszek reinkarnációban, Istenben stb.)

Bár elfogadom az evolúciót, meg az ilyeneket.

2014. szept. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!