Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A vallásban miért tiltják a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vallásban miért tiltják a házasság előtti szexet?

Figyelt kérdés

Sok vallás elítéli ha valaki házasság előtt szexel. Az oké, hogy ha egy lányt kihasználnak, egy éjszakás kalandban veszti el, az oké, hogy lelkileg összetörik, hibázik, meg egyéb sztorik.


De azt már nem értem, hogy akik tényleg szerelmesek, régóta együtt vannak, érettel, szerelmesek, vágynak egymásra, komolyak a szándékaik és a jövőben össze akarnak házasodni, hogy azoknál miért bűn a házasság előtti szex????

Miért ne élvezhetnék ki azt az időt együtt???


Különben meg egyre több a családon belüli erőszak. Talán a túl korai házasság, (amit a vallás belemagyarázott) miatt????


Mik a vélemények?



2014. aug. 15. 04:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Az igazán szomorú pedig az, hogy ma, amikor majmokat lövünk az űrbe, meg legyártjuk a géntérképet, még mindig vannak olyan ostoba embernek nevezett lények, akik e szerint élnek és ítélkeznek."


Engem is ez zavar, hogy nem hiszik el két emberről, hogy teljes szívből szeretik egymást, amíg össze nem házasodnak.

2014. aug. 16. 04:25
 12/22 A kérdező kommentje:

"Hogy a túl korai házasság, miatt van egyre több családon belüli erőszak????? "


Arra gondoltam, hogy mivel nem tudtak lefeküdni nélküle, kénytelenek voltak összeházasodni, otthagyták a sulit, mivel már házas életet élnek. Szinte csak rá lettek kényszerítve az egészre és igazából nem akartak házasodni, csak vallási kényszerből tették. Emiatt aztán később olyan sok feszültség szülődik, hogy kialakul egy bizonyos erőszakos helyzet.

Volt ehhez hasonló ismerősi történet, csak azért gondoltam ezt is beleírom, erről mit gondoltok.

2014. aug. 16. 04:27
 13/22 anonim ***** válasza:

"Konkrétan engem is ez zavar, hogy a mai világban is elítélik a házasság előtti közösülést"


Ki?


Én nem olyan családból származom.


Te melyik évszázadból írsz?


:)

2014. aug. 16. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
12%

Szia én Jehova tanúja vagyok és segíthetek választ találni a kérdésedre.

Először is aki el mondanám azt hogy aki azért nősül meg/azért megy férjhez hogy sexeljen az eleve nem szereti a párját mert nem az a legfontosabb dolog az életben.

A másik akibe benne van az agresszió hajlama vagy hogy bántsa a társát annak mindegy hogy fiatalon házasodott vagy idősebben.

A harmadik fontos meg vizsgálnod a Biblia néző pontját.

A Biblia válasza egyértelmű. Pál ezt írta: „tartózkodjatok a paráznaságtól” (1Tesszalonika 4:3). A „paráznaság” szó mindenféle, házasságon kívüli szexuális kapcsolatra utal. Azt is magában foglalja, ha két olyan személy létesít szexuális kapcsolatot, akik együtt élnek, még akkor is, ha tervezik a házasságot. A Biblia szerint tehát helytelen, ha egy pár együtt él, még akkor is, ha később össze akarnak házasodni

A paráznaság a Bibliában a legsúlyosabb bűnök közé van sorolva. És hidd el hogy a Biblia még napjainkban is idő szerű mert minden tanácsa javunkra válik. 2Timóteusz 3:16 "Hasznos a tanításra a feddésre a kiigazításra az igazságban való fegyelmezésre." Az már mindenkinek a személyes döntése hogy Isten helyeslését akarja élvezni és úgy akarja élni az életét ami neki tetszik vagy nem.

2014. aug. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%
Majd ha minden ember eljut odáig agyilag, hogy rájöjjön saját magától hogy MINDEN VALLÁST arra találtak ki, hogy megmagyrázhassanak vele egy olyan megfoghatatlan és megmagyarázhatatlan dolgot mint a halál, és az élet érteme és hasonlók, illetve, hogy azt a szaros bibliát és társait TANMESEként nézzék, akkor talán el fog tűnni az ilyen idióta hozzáállás is, hogy házasság előtt szeretkezni bűn. Amíg létezik olyan, hogy valaki vallásból és a számára elfogadott isten nevében képes más ember bántani, addig szerintem minden hívő és vallásos ember kussoljon el, és nézzen magába, mert a hiba bennük van, hogy képesek egy olyan könyv alapján élni az életüket amit más arra használ, hogy irányítson vele másokat és pénzeltesse vele az egyházakat illetve irányítsa vele az ilyen idiótákat.
2014. aug. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"A Biblia szerint tehát helytelen, ha egy pár együtt él, még akkor is, ha később össze akarnak házasodni "


---

Szerintem ezzel a felfogással az ember csak elvesztegeti az idejét, mikor azokat a perceket boldogan is tölthette volna. Amúgy ebbe a Biblia szerint mi a bűn, ha két ember teljes szívből szereti egymást, már nagykorúak, ők az elsők egymásnak és már több mint egy éve ismerik egymást és lefekszenek szerelemből és később összeházasodnak, lesznek gyermekeik, lesz egy normális családjuk?????

------



Az előttem lévővel egyet tudok érteni.

2014. szept. 1. 15:53
 17/22 anonim ***** válasza:
87%

A szex, azaz a fajfenntartási ösztön az egyik legősibb és legerősebb ösztön ami belénk van kódolva.

Ha kikáltom bűnnek, és rossz dolognak, akkor az akit be tudok hülyíteni vele, hogy ez bizony az, és még gondolatban is bűn, akkor az aszexuálisok kivételével mindenki bűnös, mindenki jönne feloldozásért, és máris kontrollt nyertem fölötte. Aztán ott a gyónás a katolikusoknál. Persze, névtelen, meg gyónási titok, de ne legyünk már naivak. Anno a földesúr meggyónta, hogy félrekúrt, feloldozták, és persze ment az adomány, hogy tartsák a pofájukat, meg kellően súlyos bűnért, kellően fajsúlyos embert utána úgy használhattak a saját céljaikra ahogy akartak. Ezért bűn. Semmi konkrét, biológiai, tudományos oka nincs. Ha csak az nem, hogy ennek hatására nem kefél mindenki mindenkivel mint a nyulak, és nem szaporodunk vadul, mint egy rákos daganat. De kb. ennyi a haszna, semmi több.

2014. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igazából azért kérdeztem, mert semmilyen vallásos ember aki így vallja nem tud értelmes választ adni, nem tudja megmagyarázni a válaszát, csak azt tudja mondani, hogy "bűn, mert a Biblia megmondja". Ebbe nincs értelem.
2014. szept. 2. 19:14
 19/22 anonim ***** válasza:
Mert az Isten nem akarja, hogy a sok ember a házasságra kiégjen, sokat csalódjon, hogy csak egyvalamit akarnak tőle, és hogy tizenéves lányok azon aggódjanak, hogy terhesek lehetnek-e és ide írják ki a kérdéseiket. Isten ilyen okos. És még annál is okosabb, hogy mi azt gondolnánk, csak mi magunkat tartjuk okosabbnak, ezért Ő jobban tudja, hogy miért is jobb azzal minden esetben házasságig várni. Akkor már inkább legyünk szélsőségesek, radikálisak, minthogy mindent lehessen, nem? Bár sokan úgyse tartják be, aztán panaszkodnak, hogy milyen gondjuk lett belőle.
2014. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
37%

Érdekes, ahogyan a kérdést feltetted. Nekem az tűnik ki, hogy valójában érdekel, hogy mit mond a Biblia a házasság előtti szexről, de nem tartod elfogadhatónak azt, amit a Jehova tanúi neked erről mondanak a Bibiliára hivatkozva. Ha tényleg érdekel, akkor olvasd el a Biblia az erre vonatkozó fejezeteit, hogy elsőkézből kapjál információt és ne mást.


Én nem vagyok Jehova tanúja, vallásos sem vagyok, viszont rendkívül tisztelem az Írásokat és hiszem, hogy Isten beszéde. Ha hiszed, hogy Isten beszéde, akkor olvasod majd benne, hogy a szexet (élvezetre!) és a házasságot (törvényes keret) is Isten találta ki. Mivel Ő találta ki mindkettőt és nem ember, ezért Ő tudja, hogy hogyan működik jól. Ő adott hozzá használati útmutatót melyet a sikeres működéshez át kell olvasni, tanulmányozni. különben könnyen elromolhat az a valami, sőt halált is okozhat (például, aki fürdőzés közben szeretné szárítani a haját, vagy alkoholra akar gyógyszert beszedni.


Talán nagyon röviden összefoglalva azért el lehet mondani a Biblia alapján, hogy a szexualitás nem csupán egy testi-lelki együttlét, hanem egy olyan tevékenység, amelyben az ember - ahogy már korábban írta valaki - mindenét megosztja a másikkal. Ilyenkor részesülünk egymásból, nincs semmi, amit visszatart ilyenkor az ember, teljes feltárulkozás történik.

Ki az, aki ha ezt komolyan veszi, mindenféle kölcsönös elkötelezettség nélkül megosztja önmagát egy másik emberrel, amikor pont ez a legtöbb, amit valaha valakinek adhat? A legötbb mebernél amikor pedig eljön az elkötelezettség ideje, a házasságkötés (ha egyáltalán megteszik, mert sokan cask egy papírt és felesleges pénzkidobást látnak benne) már nincs mit adniuk, mert már odaadták legjobb esetben már egy, de inkább egy csomó embernek a mindenüket. Úgyhogy az "Igazinak" nem maradt más csak egy "lerágott csont".

Ezért bölcs dolog megfogadni Isten tanácsát ebben, és várni addig, amíg az ember el tudja kötelezni magát a másik embernek és amikor megtörtént a "szerződéskötés", akkor odaadni azt, amit senki másnak: saját magát mindenestül. És nyilván az ember olyannal akarja magát elkötelezni, mint te, akit teljes szívéből szeret.

Persze a házasságkötést is komolyan kell utána venni, amit a legtöbb ember nem tesz (mégha templomban is esküdött), de a sikeres folytatáshoz is van használati utasítás.


Még egyet elmondhatok: az Isten beszédére épített házasság és szex nagyon jól kezdődik és az idő múlásával egyre jobb lesz :-)!


Sok sikert!

2014. szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!