Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak az itteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudnak az itteni válaszolók segíteni?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy valaki kiír egy kérdést, és ha mondjuk helyesírási hibái vannak akkor azon kezdenek el lovagolni, de a kérdésre nem válaszolnak. Ha egy fiatal valaki tesz fel itt egy kérdést, akkor mindig mondják, hogy "mennyé barbizni", de segítséget nem adnak.

Emberek számukra komoly problémával fordulnak hozzátok, és ti lehordjátok azért, hogy hogy került ilyen helyzetbe, de segíteni nem segítetek.

Nem igazi trollkodásról van szó, mert az azért magába foglalja, hogy esetleg a válaszoló szellemes, vagy humoros legyen. Ez csak mezei kötözködés, parasztkodás.


Miért csinálják ezt?


(a kérdés nem általánosítás, csak gyakori esetet dolgoz fel)



2014. jan. 19. 17:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az tény, hogy rosszul feltett ugy mond hibás kérdésre, hibás válasz is érkezik. Hasonló a hasonlót alapon. Ha kérdező egyértelműen csak tudatlansága rabja, azon itt ugy se lehet segíteni egyetlen válasszal sem. Morális, etikai alapokat nem itt kell megtanulni. Aki felelőtlen és buta, azt az emberek szétszedik. Mint a való világban odakint is. Ezen nem megsértődni kell, hanem elgondolkozni, hogy alapvetően miben hibázott az illető.
2014. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

hol tanuljon morális dolgokat?

otthon nyilván nem nevelik.. az iskola olyan amilyen.. ha így folytatjuk tovább, akkor gyakorlatilag semmilyen..


én rengeteget tanultam már ezen az oldalon, és az önismeretemet is fejlesztettem csupán azzal, hogy olvastam és válaszoltam.. egyfajta szituációs gyakorlatként fogom fel a kérdéseket, és mindig próbálom kihozni a legjobbat..


tök jó lenne, ha az emberek támaszkodhatnának egymásra.. ha valaki feltesz egy kérdést, akkor adjanak rá választ, függetlenül attól, hogy a kérdező mit rontott el a múltban és mennyire jár rossz úton a jövője felé..


tettem már helyre pár fiatalt itt az oldalon, akik később megköszönték a tanácsomat..

sőt, Ricsike (Ekicsir) is írta, hogy több mint 40 tanácsadó levélből gyakorlatilag én voltam az egyetlen, aki tényleges tanácsot tudott adni... Ricsi egy kicsit elveszett ember, de ezért nem kéne már egyből leszúrni, hisz csak tévúton van.. segíteni mindig lehet, mindenkin!

2014. jan. 19. 18:03
 13/28 Költőnő? ***** válasza:
100%

nem tudom, te h vagy vele, de én sokszor találkozom a jelenséggel, h feltesz itt vki egy kérdést (én hülye, segíteni szeretnék) és utána Ő olt le, mert nem ezt a választ várta.

Vagy.

Siránkozik, többen leírják, mit kellene tennie (nagyjából ugyanazt) és nem nem. Ő csak sír tovább.

Egy idő után úgy van vele az ember (én pl), h az ilyenbe kár az értelmes gondolat, a szándék, de még a betű is.

2014. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
a gyökereket en se birom, akin egyértelműen erzodik az emberi butasag. Mas a trollok, az erezheto h csak poenkodik. Ekicsirt sosem bantottam, mert meglattam benne azt, hogy segitsegre van szuksege. De rakas ember csak egy nulla erzelmileg itt, miert lennek megerto azokkal akik gerinctelenek?
2014. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Költönő értelek:)

és "kár a betű érte".. igen.. én is szoktam érezni, hogy "öh.. ehhez inkább nem szólnék hozzá".. és nem is szólok hozzá:D mert én sem tudok mit kezdeni a kérdéssel.. és akkor inkább nem pofázok oda, hogy "höh, szarvagy".. ha nem tudok segíteni, vagy úgy érzem csak a falnak beszélnék, inkább nem írok.. de itt azzal van bajom, hogy van aki tudja, hogy nem tud segíteni, és ír valami pofátlanságot


a kamu kérdéseket ne emlegessük, az egy másik fejlövésem, amikor gondolkodás nélkül rávágják egy kérdésre, hogy kamu, csak mert ők nem tudják elképzelni.. de ha egyértelműen emberi gyökérségről van szó, akkor is.. vagy segítek, vagy inkább csöndben maradok

2014. jan. 19. 18:13
 16/28 anonim ***** válasza:
Menjél Barbi babázni kérdező, és tanulj meg írni!
2014. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Jó, azért azt nem kell elfelejteni, hogy itt elég sok olyan kérdező is van, aki csak olyan választ fogad el, amilyet el is vár a válaszolóktól. Sokan a pontozást "like" gombnak használják, és pl ha valaki jogosan oltja le a kérdezőt, de nem tetszik neki a válasz, akkor lepontozza, vagy beszól neki, elküldi az anyjába, és 10 válaszolóból 10 hülye, csak ő nem. Ez jellemző inkább a tizenéves kislányokra, mikor felteszik a kérdést, hogy lefeküdjenek-e a barátjukkal. Aztán jönnek a bizonygatások, hogy ő milyen érett, meg okos, meg komoly meg felnőtt, meg anyámkínja, de azért az érett fejével felteszi a kérdést, mert nem tudja eldönteni, hogy lefeküdjön 13 éves létére az aktuális faszijával. Aztán jönnek a bizonygatások, meg hasonlók, ha hiába mondja neki az ember, hogy nem érett rá.
2014. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy Ennyire borúsnak látod a dolgot. A moralitást mint írtam nem lenne szabad itt elsajátítani sem az erkölcsösséget.

Hogy hol lehet? Az életben. A szocializáció része ez. Az hogy eljársz közösségekbe, elvégzed a mindennapi dolgokat, ahogyan az emberekkel beszélgetsz. Ezek a legjobb tanulási metódusok jelen esetben. Minnél szélesebb réteget ismersz, annál több nézőpontot ismerhetsz meg. De ehez színes társadalmi életet kell élni. Járj el táncolni, tangózni, vagy festeni valami szakkörbe nem iskolai keretben. Hidd el hogy ott, ennél jobban tágul majd a világod és lesz is kire támaszkodnod. Az ember soha nincs egyedül, csak ha önmaga rekeszti ki a világot. Én bízom benned hogy rálelsz majd arra az útra ahol gyk nincs, mert sokkal jobb dolgokat tapasztalhatsz meg a közvetlen emberi kapcsolatokból. Nem egyszerű. Mert tudom hogy itt nem minden olyan mint egy emberi kapcsolatban, de ezen túl kell esni, hogy ha olyan téglákra akarsz építkezni, amik stabilan a helyükön maradnak. Sok minden rossz dolog van itt és a való életben. Viszont ha az itteni dolgokra alapozol, az mindig megkérdőjelezhető lesz nem csak más, de magad számára is. Viszont a szemtől szembeni kommunikációban, illetve kapcsolatokban ilyen nincs. Ugy hogy tessék kimozdulni és olyan fiatal közösségeket kereni, amelyek építenek.

2014. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Költőnő? ***** válasza:
100%

figyelj, ha más megteheti h idióta kérdésekkel bombáz, én is megtehetem, h idiótán kommentelek.

Btw úgy gondolom (aztán lehet h más meg nem így látja, de pont nem érdekel), h az esetek 90%-ban megvan bennem a segítő szándék. És ha olyan a kérdés és persze a kérdező is: minden további nélkül.

De ne haragudj, sok esetben valóban kritikán aluli és minősíthetetlen a stílus, amivel itt egyesek bírnak.

A helyesírásról meg annyit, h legyen már annyi igénye, h ha pl pirossal alá van húzva egy sor, akk megnézi, h MIÉRT. Jobb egérklikk, javít. Ilyen egyszerű.

2014. jan. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

18as, tetszik amit írtál:) de igazából ez most nem saját sértettség, elég erős morális tartásom van, nem itt szoktam tanácsot kérni hozzá:D

de pl a fiatal kérdezők helyzetét nem ismerni... de én gyanítom, hogy sokan szegény, tróger környéken élnek.. így ha kimozudulnak, nem fognak morálisan fejlődni, arra mérget vennék..

tangó? festés? az itteniek 90%-a még az olvasást is lúzerségnek tartja:D akkor is a fejem verem a falba, de ez van.. nem tudják mi a jó:D


szóval igen, a legjobb az lenne, ha jó környezetbe tudnának eljárni, de ha már ide járnak.. ez is lehetne jó környezet.. csak nem tesszük azzá:/

2014. jan. 19. 18:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!