Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Van más férfi is, aki úgy gondolja, hogy a nők egy részét egyszerűen nem szabad komolyan venni?
Sokszor jutott már ez az eszembe az oldal kommentjeit olvasván. a nők bizonyos témáknál sokszor teljesen kijönnek a sodrukból és hihetetlenül durván képesek reagálni. Vannak, akik felveszik a kesztyűt és a végén nem értik, hogy miért fájdult meg a fejük. Csak kevesen jönnek rá, hogy ez nem az ő stílusuk, hiszen amikor ők vitatkoznak hasonló vehemenciával, akkor általában véresen komoly dolgokról van szó. A hosszú idejű ingerültség viszont senkinek nem tesz jót, ennek ellenére a nők gyakran a semmi miatt is képesek így reagálni.
Mások ehelyett azt teszik, ami a könnyedebb megoldás. amint "a madárka dalolni kezd és megy a csipcsiripcsipcsipcsip...", ők Buddha-szerű mosollyal, türelmesen hallgatják a másikat, időnként egyetértően bólogatnak, fél szemmel figyelnek a környező természet szépségeire majd amikor csend van, akkor csendben, szelíden átölelik a lecsillapodott hölgyet. Majd kicsit beszélgetnek vele máskor, szeretkeznek, aztán azt csinálják, amit ők kigondoltak.
Ha baráti a lány, akkor is "Igen, igazad van, jól van!", aztán a lecsillapodása után visszatérnek a megszokott kerékvágásba.
Ugyanígy neten is, ha vita van, ráhagyják a női félre, esetleg a végén becsúsztatnak egy rejtett riposztot, amin a vita után gondolkodhat a másik fél és udvariasan elköszönnek.
Akik az utóbbi módon tesznek, nem jobban szolgálják az egészségüket, mint az elsők?
Amiről írsz, az a különböző konfliktuskezelési stratégiák alkalmazása. Az első verzió a győztes-vesztes pozícióharc, amikor mindenáron le akarom győzni a vitapartnerem, és ha az érvek elfogynak, akkor jön a személyeskedés, címkézés, támadást.
A második verzió sem szerencsés, ez ugyanis konfliktuskerülő stratégia. A problémák szőnyeg alá söprése, ami viszont hosszú távon visszaüt.
Amit javaslok az a konszenzuskeresés: amikor mindkét fél pontosan megfogalmazza az érveit, érdekeit, meghallgatják egymást, képesek megérteni a másik álláspontját, annak okait, és ebből a kiindulópontból lehetséges egy olyan szituációt kialakítani, ami mindkét fél számára megfelelő, senkinek nem kell engedni az érdekeiből, mindkét fél győztesként kerül ki a konfliktushelyzetből. Ezt tudatosan meg lehet tanulni, lehet fejleszteni (nézz utána asszertivitás címszó alatt a neten - ez egy olyan attitűdöt jelent, amikor hatékonyan képviselem a saját érdekeim, anélkül, hogy mások érdekeit sérteném).
És egy apró megjegyzés: ebben a tekintetben nincsenek különbségek a nemek között. Nőkre és férfiakra egyaránt jellemző a nem megfelelő konfliktuskezelő stratégiák alkalmazása, viszont mindkét nem képes megtanulni és alkalmazni a helyes stratégiát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!