Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis, nem felelőtlenség,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis, nem felelőtlenség, amit az emberek 80%-a csinál? Házasság előtt szex?

Figyelt kérdés

Merthogy ez nem annyira játék, aminek sokan gondolják, hiszen gyerek lehet belőle. Méltóbb helye kéne h legyen az életben, mint ahova 18 év alatti (és gyakran feletti) fiatalok degradálják ezt a szép dolgot. Még ha össze is házasodnának utána később, de ez nagyon ritka.

Hátrányai:

- kiégés érett korra, a házasság meg tönkremegy emiatt

- 100%-os védekezési módszer nincs - "terhes lehetek?" és egyéb aggályok naponta itt is; tabletta vajon tönkreteszi szervezetet?

- többnyire nem azzal házasodik meg a lány, akivel először volt, és nagyon nagy nyomot hagyhat benne az első alkalom, ami még a későbbi kapcsolatában is bezavarhat.

- fertőzések veszélye

- kisebbségérzést vált ki fiatalokban, h a környezetük élvezkedik, és jogosan kérdezik (bár nincs igazuk szegényeknek): "Akkor én normális vagyok h 16 évesen nem feküdtem még le senkivel?"

- Akik simán kibírnák, azokra is nyomást gyakorol a világ, a sok élvezdekő, nekik is kisebbségérzést okozhat - mert ha mindenki ezt csinálja, de én nem, az ciki (pedig ez nem igaz!)

- "Lefeküdtem vele, de később megbántam"

- Nagy eséllyel nem azzal próbálják ki, akibe szerelmesek is.


Az emberek szidják az egyházakat, azt a begyöpösödött középkort, pedig azt se tudják mi a különbség a katolikus és a nem katolikus, a középkor és a ma között ebből a szempontból. Mindenkinek óriási szükség az élvezet, pedig házasságig kibírnák azért. Annyira fontos, h ennek érdekében kitalálták azt is, h az abortusz teljesen természetes dolog - ahelyett h az őt megillető helyre kerülne a szex. Amiből emberélet lehet, az nem játék - sokan mégis annak tartják.


Bizonyára sokan tudnak ellenérveket mondani, a házasság előtti szex előnyeiről. de nem hiszem h több érv lenne mellette, mint ellene. amit fent írtam, még bővíthető lenne. Sok ember, aki házasság előtt átesett rajta, biztos tudna mesélni, ha őszinte lenne, közvetve vagy közvetlenül milyen negatív következményei lettek.

Az pl. biztos: ha nem csinálnák ennyien, sok más emberben nem váltana ki kisebbségérzést, akik nem csinálják. A csak házasság utáni szexnek nincs ez a társadalomra gyakorolt negatív hatása. Akik meg csinálják, másokra nem gondolnak, tehát: önzőség elsősorban. Ha mások életébe kerülne, talán akkor is csinálnák, ez se fogná vissza őket. (ok, ez lehet túlkapás volt részemről)


Még valami: "Mert kocsit sem veszünk próbakör nélkül...ennyire egyszerű." - "Használt autót meg én nem veszek, mert már nem olyan jó, mint a vadonatúj." (ok, ez picit azért így nyers volt)



2012. aug. 29. 22:59
1 2 3 4 5 6
 51/58 A kérdező kommentje:

50/51 bocsánat ha bántó volt a stílusom.


de azt nem gondolhatod teljesen komolyan h annak a gyereknek úgy a jó h mindkét szülőjével csak tartja a kapcsolatot. ezzel nem adtátok meg neki a legtöbbet, csak mert te jobban szeretted a szexet. hát lehet h bunkó vagyok, de ezt a fejedhez vágom, mert az a gyerek jobbat érdemelt volna mint h mindkét szülővel csak tartja a kapcsolatot. milyen alapon kap kevesebbet, amikor vannak olyan családok is, ahol a szülők együtt vannak? éppen ilyen hibákról is írtam magában a kérdésben. a gyereknek apára, anyára, stabil családra lenne szüksége. neked körültekintőbbnek kellett volna lenned.

épp erről beszéltem, mindenki éli az életét, mások meg ezáltal sérülnek, de a legtöbb embert ez egyáltalán nem érdekli.

2012. szept. 12. 21:17
 52/58 A kérdező kommentje:

50/51

még egyszer bocsánat.

nincs gond,mindenki követ el hibákat, csak könyörgöm, ne erényként tüntessük már fel ezeket!

a szex nagyon nem játék, mert gyerek lehet belőle, és a gyereknek családra van szüksége. ha nem így jött össze, hát senki sem tökéletes, de legalább lássuk be és ne erényként nézzünk a hibáinkra.

2012. szept. 12. 21:26
 53/58 anonim ***** válasza:

Azt írod, nekem is tennem kellett volna... hidd el, tettem. De ha az egyik félnek a szexuális igénye kimerül évi egy alkalomban, és semmilyen intimitás (értsd: érintés, csók, ölelés) SINCS a kapcsolatban, akkor az már nem kapcsolat. És a gyereknek valóban az az érdeke, hogy két egymással folyton veszekedő, ingerült, stresszes szülővel éljen?

Amúgy félreértettél: a gyermekemnek mindkét szülőjével kiegyensúlyozott a kapcsolata, mindketten sokat foglalkozunk vele, és az új kapcsolatban már azt is láthatja, hogy milyen az, amikor két felnőtt ember között érzelmek is vannak: ölelések, puszi. Ilyet az apja és köztem soha nem látott, nem láthatott, és ez elsősorban nem rajtam múlt, elhiheted. Én évekig küzdöttem a házasságomért, de ha az egyik fél begubózik és közli, hogy neki így jó, akkor meggebedhetek.

Persze, lehettem volna körültekintőbb, de honnan a viharból tudhattam volna, hogy így lesz, mikor még a saját igényeimmel sem voltam tisztában, mivel korábban soha nem volt olyan partnerem, akivel igazán jól működött volna a dolog?

Ehhez igenis kell a megtapasztalás. Nem, nem fűvel-fával, de akivel úgy néz ki, hogy működik és össze lehet csiszolódni, azzal igenis ki kell előtte próbálni a testi-lelki kapcsolatot, hosszú távon.


Amúgy neked mániád ez a teherbeesés dolog... rengeteg biztonságos fogamzásgátlási mód létezik. Egyik sem száz százalékos ugyan, de hidd el, hogy megfelelő és körültekintő védekezés mellett nagyon-nagyon kevesen esnek teherbe.

2012. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:

Egyet nem tudsz felfogni:

Ha megismersz valakit, összejöttök, ha bátrak vagytok, össze is házasodtok, attól még nem látni bele senkibe, hogy milyen, nincs ráírva, lehet, hogy évekig nem jön ki a valódi énje. Hiába ismered, egyszer kiderülhet, hogy mégse.

Rengeteg ilyen van.

Vagy valami történik, ami megváltoztatja az embert.

Nem lehet előre tervezni, semmi sem biztos.

Okos ember meg nem esik teherbe csak úgy.

A szex nem olyan rossz dolog, mint amilyennek feltünteted. Nem csak a kockázatra kell koncentrálni (ami megfelelő odafigyeléssel elkerülhető), hanem az élvezetre.

Ha védekezéssel is folyton azon görcsöl valaki, hogy jaj terhes leszek, az nem fogja élvezni. (Házasságban is előfordulhat ez, mert lehet, hogy rohadt sz@r az anyagi helyzet, és nagyon nem lenne jó, ha jönne a gyerek.)


Ha valakit az izgat, hogy egyszerre 2 partnerrel szexeljen (tekintsünk el egy pillanatra attól, hogy szerinted az elmebeteg állat), azt se lehet megoldani a te elméleted szerint, mivel nem lehet 2 férje/felesége Mo-n...


Az élet nem habostorta. Nyilván a legtöbb ember erre vágyna, amit felvázoltál, hogyan kellene. De semmi nincs borítékolva. Annyi minden (tőlünk független) dolog szólhat közbe, amire nem is számítunk, hogy el sem lehet képzelni...

2012. szept. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
66%

"ezt meg lehet beszélni a partnerrel, és ismét írom, ha igazi szerelemre és szeretetre épül a kapcsolat, akkor MINDENT meg lehet oldani!"


Pontosan ezért írtam, hogy csőlátásod van.

Te azt gondolod, hogy az emberek nem hajlandók megoldani a problémákat?

Tévedsz.

Nem írok példákat az életemből, mert megszóltál, hogy a magánügyemet miért teregetem ki.

Talán azért, hogy más is okuljon belőle.

Visszatérve eme kis mondatodra...

A szerelem egy kémiai "boldogság" folyamat az agyban, ami egy idő után elmúlik.

Lesz belőle szeretet, tisztelet, vonzalom, ragaszkodás, és minden ami egy együttéléshez elengedhetetlen.

Amikor ez a kémiai folyamat elmúlik, az általad említett kompromisszumok miatt megy tönkre egy házasság.

Kíváncsi lennék a korodra, én 36 éves vagyok, és egy 13 éves házasságon vagyok túl, és van 2 nagy fiam (13 és 15 évesek)

Olyan dolgokat éltem át az életemben amiket nem szabadott volna, többekközött 15 éves koromtól egyedül éltem, és tanulás mellett dolgoztam.

Az a tény, hogy te 26 évesen (kb), szüzen, megtaláltad azt a párodat akit kerestél, és 60 év házasságot leéltél vele, ennek örülnöd kéne...

Vagy nem így van?

Mert ha nem, akkor nem értem a problémád lényegét.

Én csak olyan dolgokról alkotok véleményt, amit megtapasztaltam, és átéltem.

És azt sem vetíthetem rá egy másik kapcsolatra, hiszen nem vagyunk egyformák (még szerencse).

Visszakanyarodva a témához, ha beszélgetéssel meg lehetne oldani a problémát, akkor nem lenne ennyi válás.

A probléma forrása az, hogy külső elemek hatására alakulunk (változni sosem változunk), és pontosan ezért a problémák minden esetben megbeszélésre kerülnek.

Ha változik is, maximum 2 hétig, de sajnos még ez sem jellemző.

Értem a problémádat, de hosszan, és túl sok mellébeszéléssel írtad le, amit személyeskedésnek vesznek, és csak személyeskedést szül.

Egy kapcsolat pontosan így működik amit itt tapasztalsz, te ezt hajtogatod, és tulajdonképpen mindenki mást.

Te erre mész, én arra.

A kapcsolatok többsége pontosan így működik...

Amiben viszont mindenki egyetért, hogy a mai világban nagyon korán kezdődik a szexuális élet, viszont ez az az ok amiért ezek a kapcsolatok nem komoly kapcsolatok, mivel nagyon fiatalon köttetnek.

Nem kell semmilyen mellébeszélés és köret, a nagyon fiatalkori szexulis kapcsolatot az itt írók többsége ugyan úgy elítéli. (én is)

2012. szept. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától, ezért most én egy kicsit visszakanyarodnék, és összeszedem az érveimet a házasság előtti szex MELLETT (szigorúan női oldalról, személyes tapasztalatok alapján):

- Késő pubertáskortól kezdve a fiatalokban tombolni kezdenek a nemi hormonok, amelyek saját szexualitásuk megismerése mellett párkapcsolatok kialakítására ösztönzi őket. Ez egyszerű biológia, nem lehet ellene tenni semmit. (Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy 14-15 éves korában már mindenki agyba-főbe szexeljen, hanem azt, hogy saját testük megismerése után fokozatosan (!) megkezdődhet egymás testének felfedezése is. A szülők, a társadalom, a média felelőssége itt óriási: egyrészről a szexualitás, az intimitás értékét kellene hangsúlyozni; másrészről fontos lenne, hogy a fiatalok tisztában legyenek saját testük működésével és a védekezési módokkal. Én rendre azon "akadok ki", hogy úgy élnek nemi életet - sajnos NEM CSAK tizenévesek! - hogy fogalmuk sincs arról, hogy milyen egy női nemi ciklus, mit jelent a peteérés, a méhnyaknyák, és hogy a megszakított közösülés az nem védekezési mód...

Amerikában most dívik a szüzesség megőrzésének "divatja", ugyanakkor párhuzamosan az a nézet is terjed a fiatalok körében, hogy az orális szex nem szex... Ez pedig, gondolom, nem kell magyarázni, hogy mennyire "veszélyes" álláspont...

- Itt kívánom megjegyezni, hogy a kérdező által "idealizált" középkorban olyan "kedves szokások" dívtak, minthogy 14-15 éves lányokat 40 éves férfiakhoz adtak "használati tárgyként", élt az első éjszaka joga, a nők szülőgépek voltak, túl sok élvezetben nem volt részük... Tehát ez a kor kizárólag a férfiaknak kedvezett. Fejlődő országokban a mai napig él ez a hímsovinizmus, az, hogy a nők élvezzék a szexet, egyenesen tiltott dolog - afrikai országokban a fiatal lányok csiklóját kimetszik, hogy ne legyen lehetőségük élvezni a szexet!

- Ilyen szociokulturális előzmények után nem csoda, ha napjaink társadalmában is jelen vannak olyan berögződések, hogy a férfinak joga van élvezni, az ő igényei határozzák meg a szexualitás mértékét és minőségét, és utána arra hivatkoznak, hogy "a nőnek is ugyanannyi ideje volt". Ha egy nő elsőre "kifog" egy ilyen típusú férfit, és hozzámegy, akkor esélye nincs megtapasztalni a szexualitásban a kölcsönösséget és az érzékiséget, ez válik számára természetessé. (Az ilyen típusú férfiak ugyanis hajlamosak bemagyarázni, hogy az ő hozzáállásuk a normális, és mással sem lenne jobb a nőnek...)

- A nőkbe eleve rengeteg gátlást, tabut nevelnek akaratlanul... Ezeknek a gátlásoknak a leküzdése, és a szex maradéktalan élvezete csak fokozatosan felépített szexkultúrával, és természetesen olyan partnerrel, aki maximálisan elfogadó és figyelmes (az ilyen férfi pedig rendkívül ritka!).


Szóval nőtársaim nevében én amondó vagyok, hogy a házasság előtti (nem mértéktelen!) szex elengedhetetlen ahhoz, hogy megismerjük önmagunkat, szexuális igényeinket, leépüljenek az évszázados, évezredes tudat alatti gátlások, kialakuljon egy olyan szexuális kultúra, amely megfelelő partnerrel hosszú távon is működtethető, és egy stabil, maradandó párkapcsolat alappillérét képezi!

2012. szept. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
Mekkora ha házasság után szexelsz először és a párodról kiderül rossz az ágyban.XD
júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

Kérdező!

És a nászéjszakán derüljön ki hogy vékony, rövid farka van, büdös és csak szerencsétlenkedik az ágyban a pali?

Kell sok sok tapasztalat egy nőnek , nehogy egy selejtet válasszon véletlenül.

Meg tudod nekünk nem mindegy hogy mit csinál a másik az ágyban , nektek meg mindegy meg úgy tudom hogy akár egy kecskével is bacctok ha úgy adódik.

Nekünk ezért fontos szelektálni. Mert nekünk nem mindegy.

júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!