Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis, nem felelőtlenség,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis, nem felelőtlenség, amit az emberek 80%-a csinál? Házasság előtt szex?

Figyelt kérdés

Merthogy ez nem annyira játék, aminek sokan gondolják, hiszen gyerek lehet belőle. Méltóbb helye kéne h legyen az életben, mint ahova 18 év alatti (és gyakran feletti) fiatalok degradálják ezt a szép dolgot. Még ha össze is házasodnának utána később, de ez nagyon ritka.

Hátrányai:

- kiégés érett korra, a házasság meg tönkremegy emiatt

- 100%-os védekezési módszer nincs - "terhes lehetek?" és egyéb aggályok naponta itt is; tabletta vajon tönkreteszi szervezetet?

- többnyire nem azzal házasodik meg a lány, akivel először volt, és nagyon nagy nyomot hagyhat benne az első alkalom, ami még a későbbi kapcsolatában is bezavarhat.

- fertőzések veszélye

- kisebbségérzést vált ki fiatalokban, h a környezetük élvezkedik, és jogosan kérdezik (bár nincs igazuk szegényeknek): "Akkor én normális vagyok h 16 évesen nem feküdtem még le senkivel?"

- Akik simán kibírnák, azokra is nyomást gyakorol a világ, a sok élvezdekő, nekik is kisebbségérzést okozhat - mert ha mindenki ezt csinálja, de én nem, az ciki (pedig ez nem igaz!)

- "Lefeküdtem vele, de később megbántam"

- Nagy eséllyel nem azzal próbálják ki, akibe szerelmesek is.


Az emberek szidják az egyházakat, azt a begyöpösödött középkort, pedig azt se tudják mi a különbség a katolikus és a nem katolikus, a középkor és a ma között ebből a szempontból. Mindenkinek óriási szükség az élvezet, pedig házasságig kibírnák azért. Annyira fontos, h ennek érdekében kitalálták azt is, h az abortusz teljesen természetes dolog - ahelyett h az őt megillető helyre kerülne a szex. Amiből emberélet lehet, az nem játék - sokan mégis annak tartják.


Bizonyára sokan tudnak ellenérveket mondani, a házasság előtti szex előnyeiről. de nem hiszem h több érv lenne mellette, mint ellene. amit fent írtam, még bővíthető lenne. Sok ember, aki házasság előtt átesett rajta, biztos tudna mesélni, ha őszinte lenne, közvetve vagy közvetlenül milyen negatív következményei lettek.

Az pl. biztos: ha nem csinálnák ennyien, sok más emberben nem váltana ki kisebbségérzést, akik nem csinálják. A csak házasság utáni szexnek nincs ez a társadalomra gyakorolt negatív hatása. Akik meg csinálják, másokra nem gondolnak, tehát: önzőség elsősorban. Ha mások életébe kerülne, talán akkor is csinálnák, ez se fogná vissza őket. (ok, ez lehet túlkapás volt részemről)


Még valami: "Mert kocsit sem veszünk próbakör nélkül...ennyire egyszerű." - "Használt autót meg én nem veszek, mert már nem olyan jó, mint a vadonatúj." (ok, ez picit azért így nyers volt)



2012. aug. 29. 22:59
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
98%
De jó buli lesz itt minnyá'... :D
2012. aug. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
89%

köszönjük tiszteletes úr.Ha nem lenne házasság előtti szex.akkor annyi válás lenne hogy csak ne.

Téged miért zavar?ha valakik 5 évig csak élettársként élnek

és utána házasodnak.akkor ellőtte ne szexeljenek?

EMBER ez a XXI század

2012. aug. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%
Első jól mondod,szerintem is az lesz! :) Na de nem én kezdem el. :)
2012. aug. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
87%

"Akkor én normális vagyok h 16 évesen nem feküdtem még le senkivel?"

- Akik simán kibírnák, azokra is nyomást gyakorol a világ, a sok élvezdekő, nekik is kisebbségérzést okozhat - mert ha mindenki ezt csinálja, de én nem, az ciki (pedig ez nem igaz!)

- "Lefeküdtem vele, de később megbántam"

- Nagy eséllyel nem azzal próbálják ki, akibe szerelmesek is. "


Ezekkel még nagyjából egyet is értek.

2012. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
mindig is volta és lesznek is olyanok akik csinálni fogják... ( a középkorban is voltak "zabigyerekek") amúgy én 19 éves lány vagyok és még szűz... pedig nagy a környezeti nyomás, meg a média és hasonlók... na de nem ez a lényeg, hanem, hogy akkor szerinted mit lehetne ezzel az egész helyzettel tenni? hogyan lehetne megfékezni a társadalmat e téren?
2012. aug. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
82%

Semmi köze az egészhez.

Ekkora hülyeséget még nem olvastam.

Nincs itt semmi baj.

A baj ott kezdődik, hogy a szülők elfelejtik, hogy ők hogy kezdték... mégsem mernek róla beszélni. Az iskolai felvilágosítás elavult, és egy nagy 0. Itt a baj.

2012. aug. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
utolsónak igaza van, de a kérdezőnek is abból a részből, hogy már kb a fiatalok 13 évesen elkezdik!! tisztelet a kivételnek... meg abból is igaza van, hogy úgymond manapság ez számít menőnek hogy valaki fűvel fával szexel... ja és arról nem is beszélve, hogy a kapcsolatok igen nagy részében meg jelen van a megcsalás sajnos :( itt is tisztelet a kivételnek! :)
2012. aug. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
96%

egyszer egy mélyen vallásos ismerőssel elkezdtem beszélgetni erről, ő azt mondta, fele ennyi válás lenne, ha nem szexelnének az emberek esküvő előtt. ő a feleségével akkor feküdt le először, amikor már férj és feleség voltak.


ő az első feleségétől elvált 3 év után.

én 23 éve boldog házasságban élek azzal a nővel, aki terhes volt amikor megkértem a kezét.


csak tudni kell kezelni a dolgokat...

2012. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
17%
Én azért egyet értek a kérdezővel!:) Nagyon jó amikor tudom, hogy más is gondolkodik így.
2012. aug. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:

az utolsó ellenérv elég gyenge volt...


A szex rendkívül fontos egy kapcsolatban/házasságban.

Vannak emberek akik nem kompatibilisek szexuális téren, nos ha ez házasság után derül csak ki, akkor szopás van csupa nagy betűvel, meg válás, megcsalás.


Félreértés ne essen nem védeni akarom a rendszert mert sztem már megérettünk a pusztulásra, de ez van.

2012. aug. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!