Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az mennyire számít, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az mennyire számít, ha nem öltözködök divatosan?

Figyelt kérdés

Punk-rockeresen öltözködöm amióta az eszemet tudom (nem az a durva punk szerelés, de többnyire fekete vagy sötét vagy military cuccok, van amikor bakancs - bár nyáron nem -, ahogy kell szóval). Azt tudom h a hasonló ízlésű lányoknál ez nem hátrány...nade az "átlag" lányoknál? Mert én nem szoktam kategorizálni az embereket, de azt látom, hogy ha valaki nem öltözködik "trendin" akkor már kb. embernek sincs nézve (?)


Most tényleg ekkora hátrány, ha én nem járok koptatott farmerba, csíkos ingbe, mikiegeres pólóba, meg kockás-emós nyakigpulcsiba?


2011. máj. 16. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálam ez a military stílus is dvatnak számít, bár nem mainstream.

Én azt szeretem, ha egy férfin egy (nem rózsaszín, nem rajzfilmfigurás) ing van meg egy gatya(ami nem hupilila, nem feltétlen hóttfekete, nem szakadt, nem csüng le a fenekén, nem tapadós, nem bőrnaci...olyan nadrágnadrág)...

2011. máj. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

attól függ, ki nézi...az ilyen emós csajok, + plázap.nák körében számít

de én pl. először mindig eldumálok az illetővel, a cuccait figyelmen kívűl hagyva...és hordjon akármit, de ha sz.r a szövege, és untat, akk felejtős.

szal nálam nem a ruha, hanem az ember, aki viseli...

20/L

2011. máj. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kösz. Amúgy az ing az mitől lett újra divat? Vagy divat egyáltalán? Mert nekem az olyan túl középkorias....


És azzal mi a baj ha valaki feketébe van öltözve? Mert ha én látok egy fekete ruhás miniszoknyás csajt akk leesik az állam, nem az hogy "fúúj fekete"....

2011. máj. 16. 00:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Középkorias:D

Nem páncéling...


Semmi baj vele, ha egy fiú normálisan öltözködik, nekem a bakancsról az jut eszembe, hogy most vagy meg akar rúgni valakit vagy épp most jött kirándulni a Mecsekből. Az is csak divatkellék, nem baj az, szerintem sokaknak bejön, csak épp nekem nem:)

Dehát nem én vagyok az etalon és biztos a célközönség sem.

2011. máj. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát jólvan, látod neked a bakancsról a mecseki túra jut eszedbe, nekem meg az ingről a középkor :D


Igazából csak az érdekel, hogy ennyire befolyásolóak a ruhadarabok?


Mert nem tudom, én ha látok egy lányt akármilyen ruha van rajta nem jut eszembe róla semmi, csak azt nézem aki benne van, akármibe is van...De a társadalom többségét mit izgatja ennyire a ruha?

2011. máj. 16. 00:56
 6/11 anonim ***** válasza:

a ruhából nagyon sokmindenre lehet következtetni.

ha például valaki nagyon rövid szoknyát hord, vagy nagyon kivágott felsőt, akkor azt gondolom, hogy szereti magát mutogatni, a testi adottságaival próbál megfogni egy pasit (mert lehet, hogy mással nem tud), esetleg könnyen kapható. ez persze attól is függ, milyen az a rövid szoknya vagy kivágott ruha.


ha valaki szakadt, kopott cuccokba öltözik (nem alapból szakadnak és kopottnak gyártott ruhákban, hanem elnyűttekben), az igénytelenségre esetleg rossz anyagi háttérre vall. az igénytelenség sosem jó, ha az öltözködésével kapcsolatban igénytelen, lehet hogy tisztálkodással kapcsolatban is, esetleg könnyelmű.


a csupa márkás ruha jó vagy túl jó anyagi háttérre utál, fiatalabbaknál ez inkább a szülőket jellemzi. én a csupa márkás dolgokban járó embereket sznobnak tartom, akik fölöslegesen adnak ki sokszor annyi pénzt egy felsőre, mint amennyit megér csak azért, mert van rajta egy márkajelzés, holott azt is Kínában gyártják. az ilyen embereket elkényeztetettnek gondolom, akiknek nem kell semmit produkálniuk otthon a pénzért (ez kifejezetten fiatalokra utal, akik nem maguknak keresik a pénzt, hanem anyuci apuci adja, és még kérkednek is vele).


az ing nálam eleganciát, igényességet jelent. persze attól függ, milyen ing, meg attól is, hogy illik e annak az embernek a tartásához, kinézetéhez.


a lógós farmer, lógós felső, rapper öltözködés nálam bunkóságot jelent, és ezt a személyiségvonást én nem kedvelem, ahogy a túlzott lazaságot sem.


szóval lehet, hogy neked pont nem, de az öltözködés igenis fontos az első benyomás kialakításában. te is mondtad, hogy leesik az állat egy fekete ruhás miniszoknyás lánytól, másnak meg egy emo stílusban öltözködő lánytól. ruha alapján is szúrjuk ki a mi embertípusunkat, hasonló ízlés gyakran hasonló gondolkodást sejtet. lehet, hogy ez nem így van, de a te tekinteted is átsuhan szerintem egy garbóba, szolíd farmerbe öltözött lány felett, és inkább a lengén öltözőket nézed.

2011. máj. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ha így öltözködsz mióta eszedet tudod, akkor eszedbene jusson változtatni rajta szerintem :D Így legalább csak olyan lányok jöhetnek szóba akik elfogadnak amilyen vagy vagy hasonló a stílusotok. Van akinek kifejezetten ez jön be :)
2011. máj. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy hasonló bakancsos barátnőm még régebben. Nagyon jól nézett ki, nem volt gáz, ahogy öltözködött. De egy pár alkalommal azért az öltözködése miatt nem volt jó végigmenni vele az utcán. Nagyon szerettem, elnéztem neki, de korántsem támogattam, hogy még nyáron is bakancsban járjon. Mégis megtette.

Rengeteg dolog volt, ami miatt vége lett, de ez is közre játszott.

Szóval igenis fontos az öltözködés, nem kell divatosan öltözködni, de ne legyél már toprongyos, ne azzal akard takargatni a kisebbségi komplexusaidat, hogy kirívóan öltözködsz, öltözz kulturáltan. És tűnj ki máshogy a tömegből, például a tehetségeddel, vagy intelligenciáddal (ha van). Én nem hordok koptatott farmert, meg Mikiegeres pólót, és így legalább nem az öltözködésem után ítélnek meg elsősorban.

Majd ha felnősz, talán benő a fejed lágya. Addig is sok sikert a lányoknál!

2011. máj. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem tudom hány éves vagy, de én azt mondom amíg lehet, addig úgy öltözködj , ahogy neked tetszik. Azért mondom, mert eljön az az idő amikor KÖTELEZŐ úgy öltözködni ahogy a társadalom megkívánja.

Én imádom a metal zenét, imádok gitározni és így kialakult egy alapvetően csak rám jellemző öltözködés(megvannak hogy milyen szinű ruhákban járok stb), és most így 21 évesen rá vagyok kényszerítve , hogy "divatosan" öltözködjek. Hogy miért? Azért mert eljött az idő amikor cégekhez kell menni gyakorlatra , meg ilyen-olyan ügyek miatt és nem nézik jó szemmel ha egy villamosmérnök nem "normálisan" öltözködik.

Hamarosan a hajamat is le kel vágatnom...:(((


Én azt mondom , hogy ameddig teheted öltözz punk-rockosan ha azt szereted...és hidd el sok lánynak bejön..

2011. máj. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat...amúgy 22 vagyok, nincs hosszú hajam, nyáron nem járok bakancsban, és munkában egyáltalán nem fejezem ki az öltözködésemmel a hovatartozásomat....de ez nálam nem komplexus, csak úgy vagyok h most vagyok fiatal, miért kéne ennyi idősen érett megállapodott komoly felnőttként viselkednem?

és valaki azt is írta h a ruha sok mindent elmond? hát szerintem nem...ha valaki nyűttebb ruhákban jár, annak semmi köze a tisztálkodáshoz! mindent lehet pozitívan meg negatívan is értékelni: ha elnyűtt a ruhám akkor negatívan felfogva igénytelen vagyok, pozitívan felfogva meg szerény vagyok. Ha márkás cuccokban járok akkor negatívan felfogva újgazdag nagyképű vagyok, pozitívan felfogva meg gazdag vagyok, tehát sikeres. Szerintem mindent úgy lehet értelmezni, ahogy akarod...de itt már a hiba akkor benned van, hogy miért is vagy ilyen előítéletes, nem jól látom?

2011. máj. 16. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!