Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogamzásgátló? (Kérdésed túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

15 vagyok nem sokára betöltöm a 16-ot és barátommal már beszélgettünk a szexről,de én még,akkor is szeretnék várni legalább fél évet és anyukámmal is megbeszéltem ezt és azt mondta,h szóljak időben!Ugyan is akkor elmegyünk nőgyógyászhoz és íratunk fogamzásgátlót,de érdekelne néhány dolog ezzel kapcsolatban.

Tényleg meghízok tőle?Sok kiló jön fel?Mellék hatásai mik lehetnek?Mindent írjatok le légy szíves,szeretnék mindent tudni ezzel kapcsolatosan=)

Köszönöm!


2010. nov. 9. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Erre a barátnőm is kiváncsi lenne már bocs h off

17/F

2010. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Yasminelle fogamzásgátlót szedek. Abszolút semmi negatívumot nem tapasztaltam vele kapcsolatban. Nem jöttek fel kilók egy deka sem és semmi mellékhatása nem jelentkezett!


Ha fel írja, úgyis benne lesz a dobozban a leírás egy kis könyvben, de azért le írom, az enyémben mik vannak mellékhatásként:


gyakori mh: hangulati ingadozások, hasi fájdalom, emlő megnagyobbodás-fájdalom, testsúlygyarapodás


nem gyakori mh.: étvágy fokozódás, látászavar, gombás fertőzés, alvászavar, mgas vérnyomás.... és még nagyon sok van:P


de mondom, én ezek közül semmit sem tapasztaltam!:)


22L

2010. nov. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Még írhattok!=)
2010. nov. 9. 19:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem migrént okozott, és a libidóm a nullával lett egyenlő, nem is volt szexuális életem amikor szedtem. Csak azért próbáltam ki, mert kíváncsi voltam rá, hogy mennyire változik tőle a vérzés, nem bírom benne és gyógyszert akkor szedek, ha beteg vagyok, szóval én inkább az ellentábort képviselem :)
2010. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem.Remélem,h nálam semmi problémát nem fog okozni.

Köszönöm a válaszodat!=)

2010. nov. 9. 20:10
 6/11 anonim ***** válasza:

19:44 vagyok!


Van még egy dolog, ami a fogamzásgátló szedésével el múlt, és ez egy áldás nekem komolyan!:P


Mikor meg jött az első napon mindig szörnyen görcsölt a hasam, hányingerem volt és hánytam is mozdulni nem bírtam,a gyógyszer is vagy segített vagy nem.


Mióta szedem a fogamzásgátlót teljesen el múlt a menstruációs görcsöm, picit sem fáj a hasam!:)

2010. nov. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére nekem sose fáj,vagy nagyon ritkán=)
2010. nov. 9. 20:19
 8/11 anonim ***** válasza:

15 évesnek nem való fogamzásgátló tabletta. Még ki sem alakult rendesen a hormonrendszered.

Azzal érdemes várni, legalább17-16 éves korig. Addig védekezzetek óvszerrel.


Itt egy orvos véleménye is:

"Tisztelt Doktor Úr!


Ön felírna-e egy 15 éves lánynak fogamzásgátló tablettát (kizárólag fogamzásgátlás céljából), természetesen a megfelelő kivizsgálások után, ha a lány teljesen egészséges és minden "kritériumnak" megfelel? Kell-e hozzá szülői beleegyezés?


Ha nem, akkor Ön milyen idős kortól ajánlaná (lenne hajlandó felírni) a tablettát?


És még vmi: Hány éves kortól lehet szülő nélkül nőgyógyászhoz fordulni?


Köszönöm a válaszát!

(Egy fiatal lány)



Nehezen tudom elképzelni, hogy ajánlanám, mert ebben a korban elég kevés olyan lány van, akinek teljesen stabil jóminőségű peteérése van. Elvileg kellene hozzá szülői beleegyezés, de ugyanakkor az orvosi titoktartás kötelezettsége is rajtunk van, ezért csak műtéti beavatkozás esetén ragaszkodunk a szülők együttműködéséhez."


"kedves doktorúr!

azzala problémával fordulok önhöz hogy fogamzásgátlót szedek kb. 4 hónapja.elmúltam 16.

az első gyógyszertől(novynette)barna folyásom volt a tabletta szedés 15. napjától,de nem híztam tőle és nem volt pattis a bőröm!adoki felírt egy másik gyógyszert(belara)ettől híztam 7 kilót, pattanásos lett a bőrőm és erősebb lett a szőrzetem és olyan helyken is kinőtt ahol egy lánynak nem kéne(has, mellbimbó körül)!mit tegyek???miért van ez???

néha el felejtem bevenni a gyógyszert!!

azt szeretném kérdezni hogy mi a véleméyne a hüvelygyűrűről mert én azt hallottam hogy nnincs annyi mellékhatása és hogy egyszerűbb!!hány éves kortól írják fel???

válaszát előre is nagyon köszönöm

T.


Kedves T.! A hüvelygyűrűt a korod miatt sem javaslom, de én nem vagyok megelégedve vele idősebb nőknél sem. Én mindenféle hormonális fogamzásgátlótól idegenkedem egy 16 éves lány esetében, és elég sokban mernék fogadni abban, hogy mielőtt elkezdted szedni a hormonkészítményeket, semmiféle a peteérésedre, a hormonrendszered stabilitására vonatkozó kivizsgálás nem történt. Más módon kellene védekezned és nem hormonszedésben gondolkodni, mert amit megnyer az ember a vámon, azt könnyedén elveszítheti később a réven. Szeretettel üdvözöl Hamvas Ferenc"


"T Doktor úr azt szeretném öntől kérdezni hogy 16 évesen irnak e fel fogamzásgátló tablettát és ha igen akkor milyet.Válaszát előre is köszönöm


Sajnos sokkal többet írnak, mint amennyit szabadna. Jobb volna, ha ennyi idősen nem tablettában gondolkodnál.

"


"Én biztosan nem írnék fel egy 16 éves lánynak fogamzásgátlót, akármennyire is fejlett is"


Annak ellenére, hogy manapság sajnos divat lett 15-16 éves lányoknak is tablettát ajánlgatni, szerintem elég nagy felelőtlenség.

2010. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17-18 éves korodig* (csak elírtam)
2010. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak igaza van. És az összes dokinak, aki erről írt. Maximálisan egyetértek velük.
2010. nov. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!