Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, ti belemennétek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ti belemennétek, hogy instant az anyóssal összeköltözni? Nem átmenetileg!

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy barántőm úgy néz ingatlant, legyen lakrész az anyjának. (Én is nő vagyok, barátságban állunk.) Biztos szereti, meg nagy felelősséget érez iránta, mert egyedülálló az anyukája, és a barátnőm a legidősebb gyerek, meg öccse van, tehát ő a lány gyerek is. És hagyományosan a lanyokra szokott hárulni oldják meg a szülőt. Meg amúgy is az öccse személyisége nem olyan.

Meg szeretne majd babázni, mondjuk még nincs kilátásban a vágyon kívül semmi. A munkahelyén 1 évre szoktak kimaradni, tehát kell a segítség majd a babával, evvel is indokolja az anyjával költözést. De attól még nem átmenetileg a babázás idejére költözne.

Személy szerint én, meg a férjem se, nem akarnánk se a saját, se egymás anyjával lakni. Nem tudom, fog-e olyan pasit találni, aki hajlandó beköltözni anyóshoz...


ma 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ki van zárva! o.o
ma 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"hagyományosan a lanyokra szokott hárulni oldják meg a szülőt. Meg amúgy is az öccse személyisége nem olyan."


Óriási nagy gondok vannak azoknál akik így gondolkodnak!

Mi az hogy oldja meg a lány a szülővel kapcsolatos dolgokat????

Neki ugyanolyan jogai vannak mint egy fiúnak!

A fiú gyermek élheti a világát és minden problémát a lány gyereknek kell viselni? Hol van ez megírva törvényileg?

Szerintem mindketten ugyanolyan állampolgárok, ugyanolyan jogok illetik meg mindkettőt!

Az már más kérdés hogy az egyik sz_rik az anyjára és mindent rátolna a másikra. A másik meg önként a "nyakába veszi" anyukát.

De nehogy már társadalmi szinten felmentsük a férfiakat az anyjuk gondozása alól.

Az adott kérdésben a barátnőd ÖNMAGA akarja az anyját maga mellett tudni, aminek szintén megvan a pszichológiája, de mivel nem ismerjük ezért nem lehet tudni hogy nála mi a helyzet.

Lehet hogy nem tud leválni az anyjáról, lehet hogy az anyja érzelmileg manipulálja hogy ne hagyja el, lehet hogy szüksége van az anyja nyugdíjára és azért vállalná a gondozását. Gyerek melletti segítségre is lehet hivatkozni, de az elég vicces mikor még teherbe sem esett (benne van a pakliban hogy nem is lesz egyszerű).

Nem csodálom ha erre a felállásra valaki nemet mond.

És nem azért mert törődik a szülővel, hanem azért mert a testvére kihúzza magát a problémák alól, és a lánynak fel sem tűnik hogy nem neki kellene egyedül az anyjával foglalkozni (gondolom megy az érzelmi zsarolás is a háttérben).

ma 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Illusztráció: [link]


Nem, nem jó ötlet. Nem szabad anyóssal összeköltözni. Sem a férfi, sem a nő anyjával. Ha a néni képtelen ellátni magát, akkor egy normálisabb idősek otthonában a helye. Az anyám szerencsére pl. teljesen elfogadja, hogy így lesz, mi több ő maga le is írta több helyre, hogy bizonyíték is legyen rá, hogy ezt szeretné.


A nagyszüleim is, amikor már nem tudták ellátni magukat, bementek egy jobb helyre. Maguk választották, tehát nem "be lettek pakolva valami elfekvőbe", hanem egy szép, szállodának kinéző helyen éltek. A papa halála után a nagymamának lett szobatársa (mert nem bírta a magányt), akivel egészen összebarátkoztak, hasonló szintű háttér, értelmi szint, érdeklődési kör.


Aztán van az a típusú idős, aki 90 évesen is lazán elvan, ismerek ilyet is, ő is bement az idősek otthonába - aztán ki is költözött, mert "lassúak az öregek" és neki unalmas ez a hely. Most 91 és simán elvan a panelházában, ahol él, kisboltba elmegy, SZTK-ba elmegy. (Persze azért figyelnek rá a rokonok, szomszédok)


Sok idős persze makacskodik, és egy olyan anyóssal, aki se magát ellátni nem tudja, se ilyen helyre menni nem akar, csak a baj lesz. Ha pedig valami titkolt elmeproblémája is van, az idősen ki fog jönni, és már-már életveszély lesz. Ismertem ilyen időst is, aki egész életében paranoid skizofréniát titkolt el, és idős korára már nem tudta/akarta titkolni, a demenciával közösen életveszélyes elegy volt, amikor késsel rátámadt a közvetlen rokonságra, mert "el akarják őt fogni" meg "a falak megsúgták neki" (tv-k összetörve, minden elektromos holmi kihordva a fészerbe, mert "azon keresztül figyelik" stb.)

ma 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát az fix, hogy nem a nyugdíjára van szüksége, a többi stimmelhet. Amúgy egyetértek veled kettes. Viszont szerintem náluk ez nem oylan tudatos, az öccsével. Csak ugye ki se teszi a lábát a szobából, mert otthonról dolgozik, és gamel szabadidőben az öccs. Nem számítanak szerintem rá ilyen tekintetben.
ma 11:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Hármas, baratnőm anyja most még bőven el tudja latni magát, 60-as. Egyszerűen csak nem válik le róla a barátnőm.
ma 11:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha az anyós képes egyedül élni, el tudja látni magát, akkor jobb nem együtt lakni. Viszont ha már nem tud egyedül élni, akkor akár az én akár a férjem anyukáját gondolkodás nélkül magunkhoz vettük volna. Anyósomat ide is vettük. 6 hónapig lakott nálunk, nagyon kedves volt, semmi konfliktusunk nem volt. Anyukám már nehezebb eset. Sajnos már egyikük sem él.

Ja, bocsi, én nőként írok, de szerintem férfitól is elvárható. Eleve nagyon szemét dolognak tartom, ha egy férfi ódzkodik attól, hogy az anyósát betegen magukhoz vegyék. Mire számítsak akkor tőle, ha én leszek beteg?

ma 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kolegam el egyutt igy az anyossal. Mar tobb 10 eve. Az oregasszony mar 80 felett van. Meg ellatja azert magat. Istenien foz. Mikor jon a nyugdij kioltozik a postasnak

😁 De kell a segitseg. Kulon lakresze van kulon merokkel. Egy atjaro a kolegamhoz de van kulon bejarata is.


Igazabol jol elvannak sem a kolegam sem az anyosa nem az a beszologatos megmondo hanem inkabb segitik egymast.

ma 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-esnél van a pont. Magyarországon nagyon megszokott, hogy mindenki hagyjon békén. Ha jól kijönnek egymással, akkor kölcsönösen segítik egymást. Olcsóbb is, na meg, ha van aki ellátja a háztartást, amíg dolgozol, az nem árt.

Sajnos kevesen képesek ilyen együttélésre, nem akarnak alkalmazkodni. Az öregek eleve nehezebben alkalmazkodnak másokhoz.

Anyámmal nem tudtam volna együtt élni, anyósommal éltünk együtt 1 évig, nem volt semmi gondom vele.

ma 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Párom beköltözött hozzánk és minden rendben volt. Ez helyzetfüggő és személyfüggő.


Egyébként felesleges előre kombinálni pasi nélkül és saját dolga.

ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!