Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet egy párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet egy párkapcsolat úgy, hogy az egyik fél vegán a másik meg nem?

Figyelt kérdés
Tetszik egy férfi és megtudtam róla, hogy vegán. Én nem vagyok az. Mennyire zavarhatja majd ha én eszek húst és állati eredetű dolgokat? Lehet ez akadály abban, hogy összejöjjünk?

júl. 23. 16:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%

Amíg csak jártok, addig simán működik.

Ha összeköltöztök, az már izgalmasabb sztori, de némi tisztelettel, toleranciával, alkalmazkodással megoldható.

Az igazi cirkusz az esküvőszervezés lesz, ha eljutok odáig. Csak gondolj bele, ha az esküvői menüben semmi állati eredetű nem lehet.

Ha meg gyereket vállaltok, az megint nagyon sok kérdést fel fog vetni.

Tulajdonképpen nem is a vegánság a fő kérdés. Hanem az, hogy képesek vagytok-e rugalmasan kezelni az elképzeléseiteket.

júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Ilyen betegség nem létezik."

Klinikailag nincs alátámasztva, de pl endometriózisnál nekem is ajánlották (orvos, nem kuruzsló) és sokaknak segít a tünetek enyhítésében. Ugyebár ott a gyulladással van összefüggésben. Én nem "hiszek" ebben annyira ahhoz, hogy minden pénzt és energiát beleöljek, de elfogadom, ha valakinek segít.

júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
44%

Egyeb betegsegek, amik ellen bizonyitottan jo a novenyi taplalkozas:

Sziv es errendszeri betegsegek

Cukorbetegseg

Autoimmunok, pl szklerozis multiplex

Rak, pl bel,de amugy az osszes rak

Izuleti, reuma

Ekcema


Teljesseg igenye nelkul, ezek jutottak eszembe

júl. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem mind1 hogy vega vagy vegan.. a veganok tobbsege mint egy vallasos szektas csoport ugy viselkedik.. mig a vega ugyan olyan ember mint egy hus evo..
júl. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan párkapcsolatot, ahol ez működik. De ehhez kell két ember, aki elfogadja a másik életvitelét. Egy radikális aktivista vegán nem fogja elfogadni, hogy te fogyasztasz állati eredetű termékeket, vagy nagyon durva szabályokat fog felállítani (pl. "zabálhatod az állati eredetű cuccaidat, de csak házon kívül"). Ha meg csak a saját lelkét nyugtatja vele, de nem akar téríteni, akkor el fogja fogadni, max. bizonyos szabályokat hoz fel. A húsevőnek vagy állati eredetű termékeket (pl. tej, tojást) fogyasztó vegetariánusnak meg el kell fogadnia némi kompromisszumot... pl. az szokott problémaforrás lenni, ha arra sem hajlandó, hogy ha elmennek étterembe, keressen olyan helyet, ahol van kifejezetten vegánnak nyilvánított fogás, vagy kifejezetten vegán étterembe; ill. hogy olyan edényben ne készítsen ételt a másiknak, amiben előtte elmosás nélkül készült nem vegán fogás (pl. hús vagy zsírral, tejszínnel készült).
júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Bár nem vagyok teljesen vegán (inkább lakto-vegetáriánus, de alapvetően növényi alapúan étkezem, viszont például termelői mézet, méhviaszt használok), nálam például nem működne egy olyan kapcsolat, ahol a másik fél nem hasonlóan gondolkodik. Mert ez nem csak abból áll, hogy én nem szeretem a húst, vagy undorodok tőle - mert ez is megvan- hanem állnak mögötte komoly etikai és környezetvédelmi megfontolások is. Tehát én az otthonomban nem tudnám elviselni a húst, de egy-két kivétellel a többi állati eredetű terméket sem, mert nem tartom etikusnak, nem fér bele a világnázetembe, amiben a nem ártás központi szerepet játszik minden tekintetben (ha valaki bele akarna kötni: nyugi, avokádót, déli gyümölcsöket és mindenféle vegán műcuccokat sem eszem). Ellenben van, akiknél működik ez, viszont én mindenképp ajánlom, hogy hamar és őszintén beszéljétek erről. Én sajnos jártam már úgy, hogy az exem annyira akarta a kapcsolatot, hogy azt mondta, ő is így gondolkodik, csak nehezebb neki átállni és jaj, de milyen jónak tartja ezt és közben csak félt egyedül maradni, nekem meg ki kellett találni a sok hazugság közt, hogy akkor amúgy mi is van valójában. Na, ennek nincs értelme, azt gondolom, hogy egyrészt ilyenekről hazudni butaság, másrészt világnézettel kapcsolatban senkit nem kell és nem is szabad győzködni, mert ezt nem így működik, semmi értelme.
aug. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!