Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóvá tennéd ha néha eltűnik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szóvá tennéd ha néha eltűnik pénz a pénztárcádból?

Figyelt kérdés
Élettársammal élek, én vagyok a nő. Én kevesebbet keresek, párom többet, viszont én már 5.-e előtt kapok fizut, ő meg tizedikéig. Szóval tegnap levettem a fizetést és ma reggelre 2 ezer eltűnt a pénztárcámból. Biztos, hogy eltűnt, mert mindig számolom a pénzem, tudom mennyi van. Ez már a sokadik hasonló alkalom. Gondolom már cigire sem maradt pénze, azért vett el 2 ezret. Eldugjam a kártyám és a pénztárcám vagy ti mit csinálnátok? Én erre elég allergiás vagyok, mert nem sokat keresek és júliusban akarok új szemüveget csináltatni, úgyhogy ez a pár ezer forint is számít. Egyébként ő fizeti a számlákat, felváltva vásárolunk, nincs amúgy pénzügyileg vita közöttünk. Az én házamban élünk, mert örököltem.

#Pénz, pènztárca, fizetés,
júl. 4. 13:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy az összeg, mert a világ legtirpákabb dolga belenyúlni másnak a pénztárcájába még akkor is, ha házasok és közös a kassza. Nálunk így van, mégsem nyúlok bele kérdezés nélkül, meg a férjem sem az enyémbe. Pofám leszakad.
júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Nyilvan kellemetlen lenne szamara kerni toled ezert csinalta ezt
júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Kicsit hülyének érezném magam, hogy 2 ezer forinton problémázok"

Itt nem az összeg a lényeg, hanem a cselekedet maga.

Amúgy meg fordítsuk meg a krédést: ha "csak 2 ezer" forintról van szó, akkor miért nem volt képes ennyiért szólni?

És elgondolkodtató, hogy ha most megteszi, vajon akkor is meg fogja tenni, amikor nem 2, hanem 20 ezerről lesz szó? Vagy amikor ötvenről?

aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Vannak olyan esetek, amikor az ilyesmi megmagyarázható. Legalábbis részben. Mondjuk ha hajnali 5-kor kell indulnia, te még alszol, neki nincs pénze, és mondjuk fizetnie kell a buszjegyet, akkor még érthető is, nyilván nem akarna felébreszteni érte. De alapvető dolog lenne, hogy utána elmondja. Még ha azonnal nem is jut eszébe (bár szerintem ez tipikusan egy olyan dolog, amit nem felejt el 10 percen belül az ember, kivéve, ha nála megszokott viselkedés a lopkodás), amikor eszébe jut, hogy hát csinált ilyet is, akkor elmondja. Azt mondtad, hogy már párszor azért ez előfordult, szóval ez gondolom, több hetes, vagy hónapos intervallumot lefed. Az, hogy neki ez alatt egyszer se jusson eszébe szólni róla, egyszerűen nem életszerű.


"Eldugjam a kártyám és a pénztárcám vagy ti mit csinálnátok?"

Nekem az, ha valamit már rejtegetni, dugdosni kell a másik elől, teljes mértékben összeegyeztethetetlen egy párkapcsolattal.

Természetesen ha a szerelmemnek szüksége van valamire, lehetőség szerint segítek neki. De azt, hogy meglopjon, nem tolerálom. Sok mindent meg lehet velem beszélni, elég kompromisszumkésznek tartom magam, de ez már túlmenne egy bizonyos határon. Nyilván vannak rendkívüli esetek, ha mondjuk éjjel 4-kor indulna dolgozni, és akkor jönne rá, hogy lejárt a bérlete, és nincs pénze jegyre, akkor nyugodtan vegyen, de ne sumákoljon, hanem mondja el, hogy ez van. Vagy beszéljük meg, hogy ha úgy van, akkor hozzányúlhat a pénzemhez, persze azzal a feltétellel, hogy utána elmondja. De nem ám ilyen sunyi, sumákolós módon!

Ahol meg már az alapvető dolgokat sem lehet megbeszélni, és gyakorlatilag rejtegetni kell a dolgaimat a másik előtt (pláne a saját házamban), az nálam teljes mértékben tarthatatlan. Ha valakiben ennyi gerinc és tisztesség sincs, akkor ott nincs helye párkapcsolatnak.


"Kicsit hülyének érezném magam, hogy 2 ezer forinton problémázok."

Ő meg ezzel tisztában is van. Tudja, meddig mehet el, és ezt ki is használja. Az ilyentől menekülj!

aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!