Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A komoly párkapcsolatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A komoly párkapcsolatok valójában megbízhatatlanok az emberi természet miatt?

Figyelt kérdés

Azt hiszem hosszú idő után túl vagyok a volt barátnőmmel való szakításon, szóval volt időm gondolkodni.


Elméletem szerint az embernek az kell, ami értékes.

Mi az érték? Bármi, ami erős érzelmet/vonzalmat generál a másikban.

Ez a magyarázat arra, hogy emberek illogikus kapcsolatokban vannak benne. Van a másik félnek valami, ami érték, ezért néznek el neki különbőző bohóckodásokat is. Mert tudja, hogy mástól azt nem kapja meg, vagy ha igen, akkor nem olyan minőségben.

Szakításnál pont ez nincs meg.


Mármost, vannak értékesebb emberek. És mint említettem, az érték érzelmet/vonzalmat generál. Én pl. simán dobnék egy insta cicababát egy művészi érzékkel rendelkező nőért, mivel jómagam is művészlélek vagyok.

Ebből kifolyólag nem létezik komoly párkapcsolat. Mert mindenkinél van jobb. Aztán lehet azzal hősködni, hogy a mi szerelmünk olyan nagy, hogy az mindent kibír, de valójában a nemi szelekció mozgolódik a háttérben, ami arra ösztönöz, hogy a nagy evolúciós előnyökkel rendelkező, és a saját értékrendünk szerinti legértékesebb férfit/nőt szerezzüj meg. Ha pedig meg tudod szerezni, akkor meg is fogod. Ha nem, akkor maradasz a jelenleginél.

A fentiek fényében azonban aligha olyan őszinte ez a kapcsolat, mint amilyennek látszik. Nincs jobb nála a láthatáron, ezért vagy vele. Vagy ha van, akkor nem tudod megszerezni.



Mit gondoltok?


máj. 29. 23:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt már normális kapcsolatod? Az írásodból nem úgy tűnik, mintha tudnál egészségesen szeretni mást magadon kívül vagy mintha szerettek volna már egészségesen téged.


"Nincs szükség ezekre.


Nem kötődni kell a másikhoz, hanem tisztelni. És ha nem megy az egész, akkor ki kell sétálni az életéből.


Aki kötödik, az nem tisztel, mert a szerelem mámorában vissza akar szerezni. Ne kötődjön, hanem tűnjön el.


Akkor tesz jót velem, meg magával."


Ez a szösszenet mi a szar akar lenni? Idővel 2 ember között természetes, hogy kialakul egy erősebb összetartó erő és nem mindenki úgy tekint a kapcsolatokra, mint egy telefonvásárlásra.

máj. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat nem csak az erzelmekbol all, hanem rengeteg tettből is. Ha mindenki szakítana, amikor elmúlnak/alább hagynak az érzelmek, senki nem lenne évtizedekig kapcsolatban/házasságban. Teljesen normális, hogy vannak egy hosszú kapcsolatban időszakok, amikor más a fontos, amikor nem érzed a szerelmet. A fontos az, hogy kitartsatok a nehéz helyzetekben is egymás meleltt szabad akaratból.

Azt gondolom, hogy baromi rossz dolgokat szurtel le az egész szakitasbol és ilyen mentalitással olyan nőket fogsz bevonzani, akik ugyanígy gondokoznak, akik simán dobbantanak az első nehezebb időszaknal.

máj. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Végül is ha tárgyaknak nézed az embereket, akkor megáll az írásod.
máj. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Huh! Téged jól a fejedre ejtett ez a csaj 😅 Csak nehogy a végén incellé válj. Azért egy kapcsolat komoly emberek esetében nem annyi, hogy jön egy nála jobb és automatikusan dobom, ha elérhető. Egy kapcsolat melós, egy jól működőt miért dobjak el egy bizonytalanért? Ha meg nem működik, nem akkor fogok szakítani, amikor jön egy jobb, hanem anélkül. Amiről te beszélsz, az a következmények nélküli szex, a szaporodás. De attól, mert azt hiszed, hogy vk jobb vm-ben, attól még nem lesz prémium utód belőle. Ahhoz családként kell működni, mert a gyereket 2 szülő könnyebben felneveli, mint egy.
máj. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Leclerc ***** válasza:
100%
Azt kell kiszűrni, hogy a másik ne kapcsolat függőségből legyen veled. Az már nagyon sokat segít ezen.
máj. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem léteznek emberi érzések egymás iránt mint szeretet, tisztelet, bizalom, hűség, empátia. Nehéz a párod megtalálni ez tény és való, de nem lehetetlen és ha kétségek között vagy, nem tudsz másban megbízni a csalódások miatt nem muszáj párkapcsolatban részt venned. Lehetsz életed végéig szingli is. Nem kötelező valakivel együtt élni. Fölösleges a komoly kapcsolatokat degradálni.
máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!